Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Universe

 

Powstanie trzeci po SG-1 i Atlantis serial osadzony w świecie Stargate. Tytuł roboczy to Stargate: Universe. Nie będzie on miał charakteru spin-off’a. To znaczy że nie narodzi się z wydarzeń ani SG-1, ani Atlantis. Atlantis jest spin-off’em SG-1 gdyż poszukiwania zaginionego miasta zostały sfinalizowane w Atlantis.

Początek: Pod koniec marca projekt tego serialu jest jednostronnym zarysem fabuły i postaci. Koncepcja wydarzeń zrodziła się w głowach twórców już jakiś czas temu i była oryginalnie materiałem na odrębny film poza SG-1 i Atlantis. MGM organizuje już pieniądze na produkcję. Nad szczegółami scenariuszy Brad Wright i Robert Cooper będą pracować zaraz po skończeniu prac nad dwoma filmami SG-1.

Formuła: Serial pomimo swojej odrębności będzie się wpasowywał w mitologię ustanowioną przez świat Stargate. Także zachowa standardową formę – „nasze wojsko, nasi naukowcy, nasi ludzie – wyruszają w galaktykę badają wszechświat odkrywają wszystkie cuda które tam są, stawiają czoła naszym ograniczeniom przeciwko rzeczą które są znacznie bardziej zaawansowane od nas”.

Kiedy: MGM chciało wydać serial na początku roku 2008. Trwający strajk scenarzystów miał wpływ na opóźnienie startu całej machiny rozpoczęcia tworzenia tego serialu.

Zarys: Stargate Universe umieszcza wydarzenia na statku będącego częścią nieukończonego eksperymentu Pradawnych który rozpoczął się prawdopodobnie miliony lat temu. Ziemianie mają podjąć wyzwanie dokończenia tego projektu. Pradawni go porzucili bo sami zajęli się ascendacją. Polegał on na wysłaniu statku przez wszechświat, przed nim wysyłany były inny który rozprzestrzenia wrota po galaktykach i za pomocą dziewiątego chevronu można byłoby się do tego statku dostać. Dowiemy się że Pradawni przed przybyciem do naszej galaktyki wysłali najpierw statek który automatycznie umieścił wrota na wielu planetach, a dopiero następnie trafił do nas statek badawczy. Dziewiąty symbol pozwala na dotarcie do tego nie nazwanego jeszcze statku Pradawnych. Seria będzie osadzona na statku podróżującym z galaktyki do galaktyki.

Login:
Hasło: