Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Stargate SG-1 » Odcinki » Sezon 10 » 10x19 Dominion
< Poprzedni odcinek < --- > Następny odcinek >

Dane (powrót)
Numer:
213
Scenariusz
:
Reżyseria
: Will Waring
Występują
: Cliff Simon (Baal), Morena Baccarin (Adria)
Oglądalność na SciFi:
Opis (powrót)
SG-1 wprowadza w życie plan schwytania Adri z użyciem Vali jako przynęty.
Streszczenie (powrót)

Recenzja SGTokar'a
(powrót)
W końcu kontynuacja wydarzeń z wielkiego „The Shroud”. Odcinek z cwanym planem schwytania Adri, w który to w mieszał się Baal ze swoim genialnym pomysłem. Niestety to wszystko doprowadziło do tego że nieważne czy pokonaliśmy Ori czy nie. Jak nie Ori to za wroga mamy Adrie.

Plan Vali
Odcinek w ciekawej konwencji nieustających zagadek. Na początek zagadkowa scena z Valą nie do końca uczciwie grającą w karty pozwalająca sądzić że to jakieś wspomnienia. Wtedy zaskakujące wkroczenie Adri? Czyli jednak teraz, Vala ma jakąś misje? Potem okazuje się że uciekła z SGC i tu mamy serię zaskakującą serię wydarzeń które doprowadziły Vale na dno. SGC myślało że Adria wykorzystuje ją do wysyłania drużyn na planety na których przygotowane zostały pułapki. Tutaj mocna scena z Reynolds i SG-3. Na koniec okazuje się że to wszystko był plan w którym wykorzystano urządzenie do zamiany wspomnień. Chwila zwątpienia Vali w przyjaźń ziemian by potem ją z radością odzyskać po obejrzeniu taśmy wideo.

Baal vs Adria
Baal to naprawdę potrafi wyskoczyć z dobrym pomysłem. Chłopak wykorzystał nie tylko znowu SGC do złapania Adri, ale także jeden z klonów przejął jej ciało. Także postanowił wyeliminować resztę swoich klonów, pytanie tylko ilu ich jeszcze zostało.

Powroty
Miło widzieć agenta Barreta w chwilowym wystąpieniu wraz z jego tajnymi informacjami z wywiadu NID. Także po dwóch sezonach nieobecności miło też widzieć przedstawicieli Tok’Ra, którym Ori też się nie spodobali. Miło że po takim długim okresie rozłąki ich pomoc w misji przebiegła bez żadnych przeszkód z ich strony.

Pojmanie Baalo-Adri
Piękna akcja Odyseją z nowym dowódcą i z maskowaniem. Oraz próby udowodnienia Baal’a że chce pomóc w odwrocie wojsk Ori z naszej galaktyki.

Adria w górę
Na koniec mamy akcję gdy Adria przed śmiercią swojego ciała desperacko się budzi i zyskując czas by ascendować próbuje jeszcze zabić Daniela. Cam, z Teal’ciem by jej przerwać przywdziewają okularki i przebijają się przez kolejne drzwi. Niestety Adri udaje się ascendować.

Podsumowanie
Nie jest rewelacyjnie, ale przynajmniej odbijamy się od dołka i to całkiem wyraźnie. Powraca Adria i Baal. My do tego tańca dochodzimy i wychodzi z tego naprawdę dobry bigos. 8/10
Login:
Hasło: