Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Stargate SG-1 » Odcinki » Sezon 10 » 10x15 Bounty
< Poprzedni odcinek < --- > Następny odcinek >

Dane (powrót)
Numer:
209
Scenariusz
: Robert C. Cooper, Ron Wilkerson, Damian Kindler
Reżyseria
: Peter DeLuise
Występują
: Anne Marie DeLuise (Amy Vanderberg), David Lovgren (Darrell Grimes), Mike Dopud (Odai Ventrell), Eric Steinberg (Netan), Bill Dow (Bill Lee), Gary Jones (Walter Harriman), Timothy Paul Perez (Vashin), Maureen Thomas (Wendy), Ian Robison (Frank), Noah Danby (Cha'ra), Ryan Elm (Gary), Jody Thompson (Kobieta), Mark Brandon (Prezenter), Jeny Cassady (Obcy łowca głów), Brad Proctor (Obcy łowca głów), Rob Hayter (Phil), Jackie Blackmore (Female Grad), Ed Anders (Damny gracz sportowy), Rob Boyce (Snajper), Tiffani Timms (Blondynka)
Oglądalność na SciFi:
Opis (powrót)
Po tym jak Przymierze Lucjan nakłada nagrodę na głowy SG-1, Cameron Mitchell stałem się celem dla łowców głów podczas zjazdu klasowego.
Streszczenie (powrót)

Recenzja SGTokar'a
(powrót)
Odcinek kontynuuje wątek Przymierza ozdabiając go mocną dawką humoru, Valą i ciekawymi pomysłami.

Przymierze
Mamy przełomowy moment w wątku Przymierza w postaci skreślenia z listy celów dowódcy Lucjan – Nathena. Temu poświęcony jest początek i koniec odcinka. Początek będący piękną akcją SG-1 na konwój dostawczy kassy Lucjan. Pierwszy raz taki konwój widzimy i dobrze widzieć po 10 sezonach coś świeżego w sprawie statków. Na koniec SG-1 wykorzystuje jednego z łowców głów których Nathen na nich nasłał przeciwko samemu zleceniodawcy. I mimo że w odcinku nie poświęcono ostatecznie tak wielkiej wagi temu wątkowi jak np w „Company of Thievs” to tutaj mamy bardziej przełomowy niemal finalny moment tego wątku.

Zabawa klasowa
Nigdy bym się nie spodziewał że na ekranie tak bardzo urzeknie mnie czysty motyw fanficowy jakim jest spotkanie ze starą klasą, ze starą miłością, starymi przyjaciółmi Cam’a po latach. Oczywiście wiele ekspresji w tym równaniu dodała Vala. Tutaj wyliczanka wyczynów Vali. Jak namawia Mitchella na zabranie jej ze sobą, jak rozmawia ukradkiem z rodzicami na temat że było tylko „seks, seks i seks”, nić porozumienia z mamą Cam’a wychowywaną w latach 60-tych, Vala farmerka, Vala jako randka, Vala z adwokatem, Vala z Darrelem o swoim mężu, Vala pytająca o zabawę, Vala jako „księgowość – rozrachunki” podczas strzelenia. Jednym słowem dodała ogrom przyjemnej pikanterii odcinkowi w postaci dużej dawki humoru.

Różne
W odcinku pojawiły się inne ciekawostki. Konferencja w której Sam z Lee udawali zacofanie technologiczne prezentując technologię holograficzną Chimera oraz działo plazmowe. Sytuacja w której Carter uniknęła kłopotów i załatwiła łowcę głów też była śmieszna. Już zupełnie śmiesznie z swoim łowcą uporał się Daniel. Motyw z potrąceniem złej pani przez komunikację miejską po prostu kładzie na podłogę ze śmiechu. Jedynie Teal’c jakoś w tej układance biednie wypadł. Rambo który nie czuje trafienie trochę oddaje już czystą sztuczność. Mam już takie ciche wytłumaczenie że może Teal’c nosił te specjalne kamizelki ceramiczne.

Podsumowanie
Bardzo dobra popołudniówka, ale tylko popołudniówka. Duża dawka humoru Vali pnie odcinek w ocenach w górę, ale tylko do oceny 7,5.
Login:
Hasło: