Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Stargate SG-1 » Odcinki » Sezon 10 » 10x10 Quest part 1
< Poprzedni odcinek < --- > Następny odcinek >

Dane (powrót)
Numer:
204
Scenariusz
: Joseph Mallozzi & Paul Mullie
Reżyseria
: Andy Mikita
Występują
: Cliff Simon (Baal)
Oglądalność na SciFi: 1,7
Opis (powrót)
SG-1 rusza w wyścig z Balem w poszukiwaniach Świętego Grala natrafiając na wiele prób przygotowanych przez Morgan LaFey.
Streszczenie (powrót)

Recenzja SGTokar'a
(powrót)
Wstęp
Odcinek rozwija i składa w jedno główne wątki sezonu. Ori, co znaczy Adria wiedzą o Gralu chce go zdobyć wykorzystując do tego SG-1. Baal tymczasem który już raz nas wykorzystał był o krok od zdobycia broni zdolnej pokonać ascnedowane istoty.

Intryga Adri
Moment gdy Daniel demaskuję Adrię jako Osric’a jest krytycznym momentem odcinka. Humorystycznie zestawionym ze wcześniejszy zdziwieniem Baal’a że znowu się go oskarża. Podejrzeń oczywiście można było nabrać już wcześniej gdy bibliotekarz zaczął wychwalać religię Ori, jednak ja tego akurat przy pierwszym oglądaniu nie wyczułem. Ciekawe jak daleko posunięta była to pułapka. Wiemy że olśnienie Vali podczas snu nie było jednak przypadkiem. Oczywiście utarczka (swoją drogą pierwsza) którą widzimy z żołnierzami Ori też była odegrana. Pytanie czy pomoc wieśniaczki była bezinteresowna czy może częścią tego planu. Ostatecznie odkrycie Daniela było bardzo dobrym zwrotem akcji. Oprócz tego muszę zwrócić uwagę pani Einstein aka Carter która zamiast podłapać tezę Baal’a że Adria straciła moc nie wiadomo co sobie wyobraża. Dobrze że Teal’c nie zrobił jej pośmiewiska i sam nie użył kamieni lub lepiej piasku do rozwiązania pierwszej zagadki na drodze do świętego Grala.

Wyścig po Grall
Po pół roku zmagań nadchodzi czas rozwiązania zagadki gdzie Gral został ukryty. W wyścigu tym stają: zjednoczeni przedstawiciele wolności pochodzący z Tauri, przedstawiciel dawnych złych włodarzy galaktyką – Baal, i jakże gorąca od płomieni Źródła Adria. W wyścigu tym czekają nas przygody i nieoczekiwane sojusze. Pomogą nam wieśniacy i zostaniemy złapani przez układ.

Ścieżka zdrowia
Daniel z pomocą Vali złożyli układankę z trzech planet. Carter pomogła im w znalezieniu odpowiedniego adresu i wyruszyli na wyprawę podczas której Sam pomogła przejść drużynie przez pole dylatacji czasowej, Daniel wydostał ekipę z pola ochronnego, następnie wielkodusznie ratujemy dziecko, rozwiązujemy łamigłówki i zawierzamy się ścianie ognia. Dobrze został ukazany fakt że do tych wszystkich przeszkód ktoś z zespołu coś zawsze wniósł.

Podsumowanie
Nie ma co się rozwodzić. Odcinek na bardzo dobry z minusem. Łączy wszystkie wątki i stoimy na progu walki ze smokiem, a potem walki o święty Grall! Tylko czy tam znajdziemy ten Grall? To dopiero się okaże w odcinku na pewno jeszcze lepszym od tego. Tymczasem 8.5/10
Login:
Hasło: