Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Stargate SG-1 » Odcinki » Sezon 10 » 10x03 The Pegasus Project
< Poprzedni odcinek < --- > Następny odcinek >

Dane (powrót)
Numer:
197
Scenariusz
: Brad Wright
Reżyseria: William Waring
Występują: Torri Higginson (Elizabeth Weir), Joe Flanigan (John Sheppard), David Hewlett (Rodney McKay), David Nykl (Radek Zelenka)
Oglądalność na SciFi: 1,5
Opis (powrót)
SG-1 odwiedza Atlantis z misją powstrzymania możliwego dotarcia drugiej fali statków Ori przez superwrota, oraz z zamiarem znalezienia nowego tropu w poszukiwaniach broni Merlina anty-Ori.
Streszczenie (powrót)
   
Recenzja SGTokar'a
(powrót)
Długo oczekiwana podróż SG-1 do zaginionego miasta! W tym odcinku jest dramatyczny apel Daniel do Pradawnych by włączyli się do walki. Tutaj mamy wygraną konfrontację z Ori i głównym wrogiem bratniego serialu Atlantis – Wraith. Tutaj spotykają się główne drużyny. Jak tutaj nie dać dziesiątki?

Spotkanie na szczycie!
Po pierwsze, plusy odcinek łapie za całokształt czyli za wysłanie naszej ekipy na plan Atlantis i spotkanie z drugą ekipą. I można teraz zacząć wyliczankę i formy interakcji jakie postacie mieli. Oczywiście największa draka jest ze starym dobrym MacKey’em który ponownie zauroczony w Carter wspomina jej o swojej fantazji w której była częściowo naga, oraz który ma już na pieńku z Mitcheall’em za jego nieraz bezczelne teksty. Piękne też było spotkanie John’a z Cameron’em – dwóch dowódców, gdzie głównym tematem oczywiście był jak zawsze problematyczny MacKey i sposób na niego – cytrus. Można byłoby tak w nieskończoność wymieniać różne scenki, które nie tylko były przełomowe bo to pierwsze spotkanie, ale także w wielu wypadkach śmieszne i co ważniejsze ciekawe w oglądaniu jak bohaterowie z różnych seriali się dogadują. W końcu wszystkich posadzono w jednym pomieszczeniu i za to odcinek zgarnia wielki plus.

Odyseja w próbie otwarcia superwrót
Jednak nie o samo spotkanie chodzi, a o misje które trzeba wykonać. Jedną z nich jest wielki plan Carter który kontynuuje wątek superwrót. Do ekipy Odysei dołącza MacKey, który pomimo swego charakteru okazuje się bardzo pomocny. Nawet widać swoiste jego przeobrażenie wraz z trwaniem odcinka, gdzie na początku jest jak najbardziej powściągliwy do odpalania bomb atomowych na wrotach, gdy już na końcu to on jako pierwszy sugeruje ustawienie ich mocy na maksimum i ponowienie próby. W tym wszystkim idzie o stawkę powstrzymania przed przybycie posiłków dla floty Ori, dlatego cały proces gorączkowania się zespołu nad próbą ustanowienia stabilnego połączenia gdy cały czas puszczane są im jakieś kłody pod nogi jest wciągający. Tu się nie udaje, tu trzeba inaczej skalibrować broń, tu pojawia się statek Ori i trzeba ukryć wrota, a tu z drugiej strony przybywają Wraith. Owszem mimo tych wszystkich trudności udało się w szczęśliwy sposób ustanowić połączenie nie tylko blokując flotę Ori ale wysadzając statek Ori i Wraith jednocześnie. Jednak cały proces był przepełniony akcją i oglądało się to z wielką chęcią.

Daniel w poszukiwaniu Grala
Drugi wątek odcinka, albo pierwszy. Trudno powiedzieć bo oba są równie pociągające. Daniel na Atlantydzie wspólnie z Valą która od czasu do czasu jest bardziej wyzywająca w zdobywaniu informacji przeszukują bibliotekę Pradawnych i ku zaskoczeniu Daniela, a ku satysfakcji Vali otrzymują od hologramu odpowiedź. Jednak Daniel od razu wyczuł haczyk i ku zaskoczeniu wszystkich wielka niespodzianka – dawna rywalka Merlina o imieniu Morgan La Fey udaje hologram by przekazać poszukiwane przez Ziemian informacje ponieważ w domyśle dla widza sama teraz zgadza się z Merlinem że Ori mogą być zagrożeniem dla ich egzystencji. Piękna gra aktorki grającej hologram. To zabójcze spojrzenie gdy powiedziała wprost Jacksonowi że ma swoje odpowiedzi i moment gdy zaczęła przepraszać że się ukrywała po pojawieniu się w sali doktor Weir. Na dodatek trzeba dołożyć dramatyczny apel Daniela by ci „Inni” w końcu przyłączyli się do walki, bo Ori są tez zagrożeniem dla nich. I gdy w równoległym wątku jest krytyczny moment mamy nadzieje że już się tak stanie - wszystko lega w gruzach. Gdy Morgan próbuje przekazać tajemniczą wiadomość „że broń nie jest…” zostaje ona ukarana przez „innych” co oznacza że jak na razie ascendaci nie włącza się do rozgrywki o los galaktyki.

Podsumowanie
SG1 na Atlantydzie, spotkanie z Pradawnymi, zablokowanie superwrót, zniszczenie statku Ori i Wraith – scenariusz genialny. Reżyseria zostaje przyćmiona przez rewelacyjny scenariusz, ale też na dobrym poziomie, co w takiej sytuacji jak najbardziej wystarcza. Nie wybiega ona poza typową reżyserię odcinków, dobra muzyka, ujęcia kamery, dobre efekty. Oprócz tego mamy w odcinki kontynuacje wątku poszukiwać Grala i problemu superwrót. Dwa wątki które były przedstawiane w odcinku równolegle i równie rewelacyjnie. 10/10!!
Login:
Hasło: