Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Encyklopedia » Postacie » Obcy 2

Cyr Kianna
Asystentka laboratoryjna Jonas'a Quinn na planecie Langara. Po zniszczeniu statku Anubisa na Kelownie na planetę przybył Goa'uld wysłany przez Baal'a który miał zbadać dlaczego Anubis tak interesował się tą planetą. Wziął on na nosiciela właśnie Kianne. Po jakimś czasie spotkała Jonas'a rozpoczynając z nim związek. Szybko nauczyła się tego co Jonas i wprowadziła kilka usprawnienia w projekcie budowania pojazdu do podziemnych wykopalisk (DUEV).
Celem symbionta była zatrzymanie planety z naquadrią dla siebie budując tutaj własne imperium. Po przybyciu major Carter Kianna brała lek ukrywający obecność symbionta w ciele co uniemożliwiło jej wykrycie. Pomimo jej ostatecznego odkrycia symbiont deklarował pomoc którą początkowo nikt nie chciał przyjąć. Ostatecznie poświęcił on swoje życie dla ratowania Langary przed wybuchem. Symbiont poświęcił swoje życie dla ratowania nosiciela (co jest wyjątkowe wśród Goa'uld'ów). Powróciła przy boku Jonasa na swoją planetę, a czas w którym była nosicielem pamięta tylko przez sen.
Odcinek: Fallout
Grana przez: Emily Holmes

Hale
Grany przez: Doug Abrahams
Odcinki: Shadow Play, Homecoming
Komandor w siłach wojskowych Kelowny na planecie Langara. Był doradcą pierwszego ministra Velis. Wspólnie z ambasador Dreylock i doktorem Kieranem udali się na Ziemię by prosić o pomoc w wojnie z innymi narodami na ich planecie, a pomocą w tym miał być fakt że Jonas Quinn należał już do SG-1 od pewnego czasu. Uważał on mimo wszystko Quinn'a za zdrajcę. Po tym gdy Anubis tracił na Lagarę i zabił pierwszego ministra on został mianowany na to stanowisko. Najpierw wezwał SGC do pomocy, jednak gdy ich przyjęta taktyka mu się nie odpowiadała skontaktował się z siłami wroga zawierając pakt że w zamian za kryształ Anubis pozostawi Kelowne w spokoju, a będzie tylko niszczył inne kraję. Po tym jak tylko oddał kryształ z cennymi informacjami Herakowi (pierwszemu przybocznemu Anubisa), zginął z jego broni.

Noor
Odcinek: Homecoming
Grana przez: Glynis Davies
Ambasador federacji Andari która obecna była w placówce wrót Kelowny podczas ataku Anubisa na planetę. Do Kelowny przybyła na negocjacje po spuszczeniu bomby masowego rażenia przez Kelowne.

Sevann
Grany przez: Jan Bos
Odcinek: Homecoming
Ambasador Terranian na Langarze. Przybył do Kelowny w celu negocjowania traktatu po zrzuceniu przez ten kraj bomby naquadria. Gdy zaatakował Anubis przybył do placówki w której znajdowały się wrota spotykając tam ludzi z Ziemi. Przyznał że jego kraj kradł naquadrie od Federacji Andari chcąc przekupić Anubisa.

Dreylock
Odcinki: Shadow Play, Homecoming, Fallout
Grana przez: Gillian Barber
Dba o zapewnienie bezpieczeństwa Kelowny przed zagrożeniami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Jest lojalna wobec swoich ludzi i przeciwna podejmowaniu decyzji nie zgodnej z wolą narodu - między innymi kradzież cennych minerałów dla innych światów jak to Jonas Quinn zrobił. Podczas negocjacji była prawą ręką Pierwszego Ministra, przybyła na Ziemię wraz z komandroem Hale i doktorem Kieranem w nadzieii zdobycia technologii która by pomogła im wygrać wojnę. Po tym jak wojsko Anubisa przybyło na Langarę i zabiło Pierwszego Ministra ono przejęła to stanowisko. Po zajęciu tego stanowisko oponuje za zjednoczeniem międzynarodowym na ich planecie.

Eremal Vin
Grany przez: Julian Christopher
Odcinki: 714 Fallout
Ambasador kraju Terranian z Langary należący do Połączonej Rady Zarządzającej. Uczestniczył w rozmowach z Ziemią na temat przesiedlenia ludzi przez wrota na inną planetę po tym jak bomba naquadrii odpalona przez Kelownian mogła spowodować erupcyjną niestabilność planety, w czego efekcie mogło dojśc do jej zniszczenia. Zajmuje on skrajne stanowisko w negocjacjach i dlatego trudno się z nim rozmawia. Gdy O'Neill postawił go w sytuacji bez wyjścia mówiąc że Ziemia  nie chce rozmawiać z takimi ludźmi skłoniło go to do złagodzenia swojej polityki.

Tarthus Lucia
Grany przez: Patricia Drake
Odcinek: Fallout
Reprezentował Federację Andari w Langarskiej Połączonej Radzie Rządzącej. Uczestniczył w rozmowach z Ziemią na temat przeniesienia ludzi z ich planety w ramach ewakuacji przed prawdopodobnym wysadzeniem ich planety w powietrze z powody niestabilności jądra która spowodowana była przez wybuch bomby naquadria zrzuconej przez Kelownan. Jest osobą z którą trudno negocjować. Dopiero gdy Jack O'Neill postawił w trudnej sytuacji wszystkie strony z Langary poszedł na ugody. Ostatecznie ewakuacja nie była konieczna.

Velis
Grany przez: Joel Swetow
Odcinki: Shadow Play, Homecoming
Lider narodu Kelowny na planecie Langara. Jako pierwszy minister jego celami było zapewnie bezpieczeństwa i odniesienie zwięstwa nad nacjami z którymi jego kraj rywalizował _ Terranią i federacją Andari. To wydał rozkaz budowy i testowej detonacji bomby naquadria, które ostatecznie została użyta we wstępnym ataku sądząc że inne narody szykują się do wojny. Velis wysłał ambasador Dreylock, komandora Hale i doktora Kieran'a na Ziemie z nadzieją że uda im się przekonać Jonas'a do powrotu. Sam osobiście też go namawiał do tego by wspomógł swój kraj informacjami które posiada. Celem też było by Quinn zaopierkował się Dr. Kieran'em który zaczął zariować. Gdy Anubis przybył na Langarde i jej pokłady naquadrii został stracony przez Jaffa dowodzonych przez Herak'a.

 

ASGARD:


Thor
Naczelny dowódca floty Asgardu który przybywał wspomóc jak i prosić o pomoc Ziemię i SGC kilka razy. Podobnie jak reszta jego rasy jego świadomość co jakiś czas przenoszona jest do nowego z klonowanego ciała co pozwala im na długowieczność. Thor posiada szczególne relacje z Ziemią i jest jej najbardziej przychylny. Z SG-1 nawiązał ścisły kontakt. Największy z O'Neill'em który Thor'a określa mianem "kumpla" i zaprasza na ryby! Z Carter z którą przyszło mu raz współpracować w obronie jednej z planet Asgardu. Próbowali nawet wspólnie zjeść potrawę Asgardu, jednak ulubiony przysmak Thor'a (żółta kostka) nie posmakowała Sam. Szybko działa i ma zawsze jakis określony plan którego się trzyma. Gdy sytuacja jest krytyczny nie czeka na długie podejmowanie decyzji.
Pierwszy kontakt z Thor'em SG-1 nawiązało już w 1998 roku podczas poszukiwać broni w Komnacie Mocy Thor'a która miała pomóc obronić Cimmerie przed Heru'ur'em. Daniel i Sam byli zaskoczeni gdy hologram okazał się bezpośrednim połączeniem z samym Thor'em, który przybył na Cimerie przegonić Goa'uld'a.
Spotkamy go ponownie rok później. Zaproponował SGC włączenie Ziemi w Traktat Planet Chronionych przed Goa'uld'ami. Dzięki niemu Ziemia uniknęła ataku odwetowego za Apofisa i Hathor. Dzięki incydentowi z wprowadzeniem wiedzy Pradawnych w Jack'a O'Neill'a cały Asgard dostrzegł ogromny potencjał ludzkości. Pułkownika kod genetyczny został zabezpieczony, a sam stał się legendą wśród Asgardu. Thor więc wszystkie rozmowy prowadził z O'Neill'em uważając go za najważniejszą osobę. Thor pomagał także w misji schwytania odłamu NID działającego poza Ziemią. Na przełomie 1999/2000 roku statek Thor'a "Billiskner" został przejęty przez replikatory i lokalizacja Ziemi poznana przez replikatory, które natychmiastowo wykorzystały napędy statku by się na nią dostać z Thor'em na pokładzie. Gdy statek był już na orbicie Thor przetransportował Jack'a by wykonał misję zniszczenia statku z nimi na pokładzie. Ostatecznie problem z pomocą reszty SG-1 udało się rozwiązać bez samobójczych zapędów. W trakcie tej akcji Thor był na skraju śmierci i był w stanie uśpienia w specjalnej komorze. Po ewakuacji na jedną z planet jego ciało zostało zabrane przez Asgard, a reszta SG-1 miała kilkudniowe wakacje.
W parę dni później Thor przybywa na Ziemię przez wrota (z powodu braku statków, które są zajęte walką z replikatorami) prosząc o pomoc w odparciu ataku na planetę Asgardu która jest kluczem do przetrwania ich rasy. Wraz z Sam Carter w galaktyce Ida udaje się pokonać replikatory za pomocą planu która ona opracowała. Przez parę lat Thor był zajęty dowodzeniem floty i podczas rozmowy SG-1 z Wysoką Radą Asgardu był nieobecny.
Pod koniec 2001 Anubis sprawdzając wytrzymałość statku Thor'a pojmał go i pobrał całą jego wiedzę z głowy. Dzięki jego schwytaniu Anubis zdobył dostęp do technologii transportowej Asgardu. Ciało Thor'a SG-1 udało się uratować jednak okazało się że zapadł on w śpiączkę. Jednak okazało się że Anubis wraz z wiedzą Thor'a przeniósł całą jego świadomość w system jego statku. Spowodowało to że Thor przez system komputerowy przejął sterowanie nad nim i statek pojawił się na orbicie Ziemi. Drużynie z Ziemi udało się wydobyć z komputera statku dane z świadomością Thora i przekazać je Asgardowi narażając przy tym własne życie. Pół roku później spotykamy Thor'a który prosi o pomoc w ostatecznym pokonaniu replikatorów. SG-1 oczywiście się zgadza pod naciskiem typowego podejścia Thor'a, że najpierw leci w miejsce rozpoczęcia misji, a dopiero potem prosi podczas gdy Jack ciągle zastanawia się nad podjęciem decyzji.
Thor w zamian pomaga w rozwiązaniu kryzysu dyplomatycznego gdy Kinsey chciał wykorzystać ujawnienie programu Stargate innym krajom do przejęcia władzy nad SGC przez NID. Następnie Thor nadzorował na pokładzie statku "Daniel Jackson" proces ostatecznego zniszczenia replikatorów poprzez wciągnięcie ich w czarną dziurę. W końcowej fazie tego projektu pojawiły się komplikacje które z pomocą O'Neill'a który właśnie czekaj na Ziemi na ponowny ratunek od strony Asgardu w sposobie pozbycia się wiedzy Pradawnych zostały rozwiązane. W parę miesięcy później Thor podarował Ziemi silniki hiperprzestrzenne i wraz z O'Neill'em spotkał się z prezydentem USA. Przed tą wizytą uczestniczył w procesie kamuflowania dowodów przedstawianych przez Colsona dotyczących istnienia obcych.
Głos: Michael Shanks
Odcinki: (Thor's Hammer), Thor's Chariot, Fair Game, Nemesis, Small Victories, Revelations, Descent, Prometheus, Unnatural Selection, Disclosure, Fragile Balance, (Lost City 1), New Order 1, New Order 2, Coveneat

Freyr
Członek Wysokiej Rady Asgardu i protektor planety K'Tau. Nie obchodzi go tak bardzo jak Thora ani Jack O'Neill, ani Ziemianie. Jest bardzo formalny, sztywny (patrząc w kategoriach rasy Asgard :>), ale za mimo to dbający o dobro Asgardu i ludzkości jako całości. Freyr przybywa do SGC też w momencie gdy Asgard sądził że Thor zginął na swoim statku po tym jak został on zaatakowany przez oddziały Anubisa pod dowództwem Ozyrysa. Po wykonanej misji przez SG-1 uratowania Thora przybył on z trzema statkami w krytycznym momencie gdy w pościg za statkiem SG-1 wyruszył Anubis.
Odcinki: Red Sky, Fail Safe, Revelations

Loki
Imię pochodzi od nordyckiego boga psot i jest odpowiedzialny za "porwania ludzi przez obcych" na Ziemi. Naukowiec Asgardu poszukujący rozwiązania genetycznego problemu Asgardu, którego badania nie zostały usankcjonowane przez Wysoką Radę od lat osiemdziesiątych. Loki porywał ludzi z Ziemi na pokład swojego statku znajdującego się na orbicie. Loki przerwał badania do czasu gdy Asgard był zajęty problemem replikatorów, wtedy porwał Jack'a O'Neill który według Thora jest następnym krokiem w ewolucji ludzi. Jako że kod DNA O'Neill'a został zabezpieczony przez Asgard klonowanie Jack'a spowodowało że jego odpowiednik był młodszy o kilkadziesiąt lat.
Odcinek: Fragile Balance
Głos: Peter DeLuise

Hemidall
Naukowiec Asgardu który pracował nad genetyczną historią ich przodków, która miała pomóc jej rasie przed wymarciem (z powodu nieustannego klonowanie Asgard mógł wyginać). Badania prowadził w galaktyce mlecznej z dala od zagrożenia replikatorów na jednej z planet chronionych przez Asgard. Niestety planeta została wykorzystana przez Anubisa do sprawdzenia wytrzymałości jego nowych osłon na ostrzał Asgardu. W wyniku tego Thor został porwany, a placówce badawczej groziło niebezpieczeństwo. Na ratunek przybyło SG-1 na pokładzie Tel'tak'a. Wraz z Hemidall uratowali oni materiał badawczy i samego Thora.
Głos: Teryl Rothery
Odcinki: Revelations
NOX


Antheus
Antheus jest przedstawicielem Nox, stanowczy i milczący jak większości noxów, nie chce dzielić się z "młodszymi" wiedzą i technologią. Twierdzi, że oprócz wojen są i inne metody, a na naukę potrzeba dużo czasu.

Lya
Kobieta z rasy Nox, pacyfistyczna jaka cała rasa. Stoicyzm, mądrość, piękno i współczucie to jej cechy. Początkowo została uznana jak cała jej rasa przez SG-1 jako osoby słabe nie potrafiące się obronić. Jak się okazało przejawiają oni bardzo wielką siłę umysłu i żyją zgodnie z naturą. Gdy została ranna podczas przybycia Apofisa na ich planetę została ona ożywiona przez jej rodzinę. Przybyła ona ponownie na Ziemie gdy otrzymała sygnał od Tollan o potrzebie dla nich schronienia. Nie groźne dla niej były ziemskie bronie, których odpalenia żądał Maybourne. Na ruch rąk potrafił otwierać wrota. Istotną role odegrała podczas procesu sądowego Tollan nad tym do kogo należy ciała nosiciela (do symbionta czy do osoby nosiciela). W procesie chodziło o ważną dla SG-1 osobę: Skarre. Do końca była neutralna i podczas jej uzasadnienia decyzji przemawiał przez nią głos rozsądku i zrównoważenia. Tak samo w tajemnicy przed innymi pomogła Teal'c'owi zabezpieczyć jedno z dział jonowych gdy ten obawiał się o atak Goa'uld'ów na Tolane. Jak okazało się słusznie. Jej zadanie jednak polegało tylko na ukryciu jednego z dział jonowych co pozwoliło że to ono właśnie uratowało Tolane przed zniszczeniem.
Odcinki: The Nox, Enigma, Pretense
Grana przez: Frida Betrani
 

 

ASCENDACI:


Shifu (Harsiesis)
Potemek Apofisa i Amaunet (nosicielką jest Sha're - żona Daniela). Chłopiec który miał posiadać całą wiedzę ich rodziców i miał zostać nowym nosicielem Apofisa. Wśród Goa'uld'ów istnieje zakaz rodzenia takich dzieci, jako że mogą być one zagrożeniem dla ich rasy (mogą wyjawić wrogom wszystkie ich tajemnice w tym całą ich wiedzę technologiczną). Poród odebrał Daniel na Abydos, a następnie powierzył je Kasufowi. Amonet jednak rok później odnalazła dziecko i ukryła je na Kheb. Tam opiekę nad nim przejęła Oma która pomagała dziecku wyzbyć się złych cech kryjących się w pamięci Goa'uld'ów i ascendować na wyższy poziom egzystencji. Daniel zgodził sie by opiekę nad nim sprawowała jedna z Pradawnych. Rok później Shifu odwiedza Daniela Jacksona na Abydos i w SGC dając mu lekcję jak niebezpieczne może być niewłaściwe wykorzystanie wiedzy Goa'uld'ów którą on posiada. Opuścił on SGC przez wrota w formie ascendowanej.
Odcinki: Secrets, Forever In A Day, Maternal Instinct, Absolute Power
Grany przez: Lane Gates

Oma Desala
Ascendowana Pradawna która pomaga ludziom w osiągnięciu wyższego poziomu egzystencji na Kheb. Działa na granicy zasad ustalonych przez ascendatów o nie interweniowaniu w sprawy istot żyjących na niższym poziomie egzystencji. Jej pomoc w drodze do "Wielkiej Ścieżki" opiera się na udzielaniu wskazówek w trakcie któych rozpoznaje ona czy człowiek jest dobry. Dzięki jej pomocy ascendacji dokonało Shifu (dziecko ukryte przez Amonet na Kheb), Daniel Jackson (w momencie gdy temu groziła śmierć od choroby popromiennej) oraz w dawnych czasach Anubis!
To wydarzenia było dla niej okropne, jako ze Anubisowi udało się ją zwieść w swoich intencjach i gdy ascendował ujawnił się jego prawdziwy charakter. Za to że Oma mu pomogła została ona ukarana przez ascendatów tym że nie podejmują oni żadnych kroków przeciwko niemu i może tylko ona patrzeć bezsilnie jak niszczy on całe cywilizacje. Jednocześnie zabronili oni Anubisowi używać jakiejkolwiek wiedzy zdobytej dzięki ascendacji, a jego czynny mogą się mieścić w takich granicach jakich mógłby dokonać jako normalny Goa'uld. Miała to być nauczka dla Omy jednak ona dalej pomagał ludziom ascendować i dopiero podczas rozmowy z Jacksonem gdy ta ponownie mu pomagała w ascendacji po tym jak został zabity przez Replikator Carter podjęła ona decyzję która sprawiła że Anubis został zneutralizowany.
Oma zawsze miała na uwadze dobro i chciała je czynić narażając się na przepisy. Gdy popełniła błąd próbowała go naprawić pomagając dobrym ludziom w ascendacji. Zawsze przemawiała przez nią dobroć i troska.
Odcinki: Maternal Instinct, Meridian, Full Circle, Fallen, Threads

Przewodnik
Opiekun i przewodnik wszystkich którzy pragną poznać drogę prowadzącą do wyższego poziomu istnienia, niematerialnej, duchowej formy życia pozbawionej ciała. Pośrednik pomiędzy Omą Desalą a ludźmi i Jaffa mieszkając w pałcu na Kheb.

Merlin
Odcinki: Avalon 1, Avalon 2
Opis: Jeden z Pradawnych który należał do grupy która opuszczając Atlantydę podczas oblężenia przez Wraith trafił na Ziemię. Jasno powiązany z rycerzami okrągłego stołu i królem Arturem. SG-1 spotykają pozostawione przez niego nagranie w tajemnej komnacie w Anglii gdzie jego słowa zapowiadały test przed jakim musza staną śmiałkowie by dostać się do skarbu. Daniel w części mitologicznej o Merlinie przedstawił że to Merlin "poprowadził króla Artura do życia pośmiertnego", co możemy chyba odebrać jako pomoc w ascendacji.
Grany przez: Matthew Walker

Orlin
Odcinki: Ascesion, The Fourth Hoursman - part 1, The Fourth Hoursman - part 2
Opis: Ascendat (zapewnie też Pradawny) który będąc już na wyższym poziomie egzystencji pomógł jednej z planet zbudować broń dzięki której obronili się przed Goa'uld'ami. Czyn ten jednak miał swoje negatywne skutki gdy mieszkańcy planety użyli broni przeciwko samym sobie. Dlatego decyzją "innych" został on wysłany na wygnanie na tę planetę. Gdy przybyło tam SG-1 Orlin zakochał się w Sam, za którą w tajemnicy podążył na Ziemi. Tam przybrał ludzką formę z nadzieją rozwoju jego relacji z Carter, jednak incydent z NID spowodował że Orlin oddał niemal swoje życie za osoby pracujące przy jego broni. "Inni" jednak pomogli mu ponownie ascendować. Spotykamy go ponownie po tym jak Ziemia została zaatakowana plagą kapłana Ori. Orlin z przymrużeniem oka "innych" na panujące zasady zjawia się w SGC przyjmując postać małego chłopca z nadzieją udzielenia pomocy w opracowaniu leku na tego wirusa. Utrzymując swoją wiedzę narażał się na śmierć i do samego końca szukał sposobu wytworzenia szczepionki na plagę co ostatecznie się udało. Zanim całkowicie stracił pamięć pomógł jeszcze w przesłuchaniu schwytanego kapłana.
Grany przez: Sean Patrick Flanery, Cameron Bright
Login:
Hasło: