Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Encyklopedia » Postacie » Obcy

Abu
To chłopiec z plemienia Shavadai a także syn wodza tego plemienia na planecie Simarka. Jego mongolski lud pochodzi z Ziemi. Abu porwał doktor Samanthę Carter, aby sprzedać ją Turghanowi z plemienia Tugai, a dokładnie wymienić na jego córkę Nya. Co oczywiście mu się nie udaje. Samantha Carter wyzywa później Turghana na pojedynek. Wygrywając nakazuje Turganowi zaprzestania wojny między dwoma plemionami, dzięki niej Abu i Nya mogą cieszyć się wspólnym życiem.

Alekos
To przedstawiciel Wybranych (Argosian). SG-1 poznają go gdy po przejściu przez wrota na Argos jego żona ma wkrótce zacząć rodzić, Alekos nie potrafi sobie poradzić. Poród odbiera Daniel, a Alekos i jego żona nadają swojemu synowi imię Dan'el, na cześć człowieka, który go przywitał.

Alekosa, żona
Żona Alekosa, Argosianka, szczęśliwie urodziła swojego syna, dzięki położniczym zdolnością Daniela Jacksona, który odbierał ten poród.

Cassandra
Mała dziewczynka uratowana przez SG-1 i adoptowana przez Dr. Janet Fraiser pochodząca z planety Hanka (P8X-987). Została ona wykorzystana przez Goa'uld'a Nirrti po raz pierwszy jako nosicielka bomby która miała zniszczyć ziemskie wrota oraz jako obiekt doświadczalny próby stworzenia zaawansowanego człowieka. Cassandra mimo to zżyła się z ludźmi mieszkającymi na Ziemi prowadząc normalne życie ucząc się w szkole.
Grana przez: Katie Suart, Colleen Rennison
Odcinki: 1x14 Singularity, 2x02 In the Line of Duty, 2x21 1969, 5x06 Rite of Passage,

Dan`el
To syn Alekosa i jego żony. Imię o dziedziczył od Daniela Jacksona, który przyjął go na świat.

Ska'ara
Syn Kafua i brat Sha're pochodzący z Abydos. Był liderem grupki małych chłopaków którzy pomagali od początku ludziom z Ziemi w walce z Ra. Jednym z jego bliższych przyjaciół był Nabeh który zginął podczas walki. Do czasu przybycia ludzi z Ziemi jak wszyscy wierzył w boskość Ra. Po przybyciu Ziemian i pokazaniu przez nich że Ra wcale nie jest bogiem był nimi zafascynowany. Naśladował O'Neill w salutowaniu, próbował także podobnie jak on nauczyć się palić papierosy. Moment gdy rzucił z nismakiem papierosa po jego spróbowaniu były chyba momentem w którym O'Neill przestał palić. Co więcej postawa tego chłopca i jego waleczne zachowanie powstrzymało O'Neill od detonacji bomby na Abydos, a także od myśli samobójczych po utracie własnego syna.
Rok później gdy Apofis przybył na Abydos Skara został pojmany. Mimo desperackiego poszukiwania Skary przez drużynę O'Neill'a nieudało się go uchronić przed losem zostania nosicielem Goa'uld'a. Jak się kolejny rok później okazało został on nosicielem syna Apofisa o imienia Klorel. Był to wielki szok dla SG-1 i Jack postanowił go schwytać. Gdy nosiciel po tym jak został potraktowany zatem mógł porozmawiać z Jack'iem wyraził swoje przeprosiny za to że jego symbiont który nim kontroluje chce zniszczyć Ziemię. Skara był przerażony. Żyć tak musiał przez kolejne lata, aż do czasu gdy statek Klorela został zestrzelony nad Tolanom. Gdzie po rozbicu statku Skara zdążył poprosić o pomoc od strony Tolan.
W rozprawie sądowej zorganizowanej przez Tolan strona Goa'uld'a reprezentowana przez Zipacne, strona nosiciela reprezentowana przez Daniela i Jacka oraz strona neutralna reprezentowana przez Lya miała zdecydowac o losie do kogo będzie należeć ciało. Do Skaary czy do Klorela. Po żarliwej dyskusji ostatecznie Skaara wygrał. Klorel został usunięty z jego ciała przez Tolan.
Podczas walk z armią Anubisa poszukującej oka Ra na Abydos Skara został śmiertelnie ranny. Jednak Oma pomogła mu w ascendacji i teraz żyje szczęśliwie przy boku wszystkich innych Abydończyków którzy ascendowali po tym jak Anubis zniszczył całą ich cywilizację na planecie.
Grany przez: Alexis Cruz
Odcinki: Film, Children of the Gods, Within the Serpent's Grasp, The Serpent's Lair, Pretense, Full Circle


Gairwyn
Żoną przywódcy wioski na Cimmeri. Gdy jej mąż wyrusza do miasta w poszukiwaniu pracy, Gairwyn opiekuje się osadą. Jako jedna z nielicznym odwiedzała Kendre, która była jej przyjaciółką. Po tym jak Heru'ur zaatakował jej planetę była z Danielm i Sam w komnacie mądrości Thor'a gdzie poznała prawdziwą naturę bogów w których wierzy jej lud. Co więcej to Gairwyn został przeniesiona na statek Thor'a gdzie spotkała go twarzą w twarz i gdzie przekazał jej informacja ludziom z Ziemi.
Odcinki: Thor's Hammer, Thor's Chariot
Grana przez: Tamsin Kelsey

JamAla
Jamala jest jednym z Kopaczy Jaskiń, ludności zamieszkującej planetę P3X-513. Po przekonaniu przez SG-1, że boskość Hansona wynika nie z jego duchowości, ale z wiedzy i zaawansowanej techniki, przyłącza się do SG-1 i postanawia pomóc w schwytaniu fałszywego boga.

Kendra
Kendra to była nosicielka Goa'ulda, 10 lat temu przeszła na Cimmerię i dzięki Młotowi Thora udało jej się uwolnić od pasożyta. Kendra pamięta wszystko ze swojego poprzedniego życia i umie posługiwać się przyrządami Goa'uldów. Znaleźli ją myśliwi gdy błąkała się po górach w zimową porę. Kendra pochodzi ze świata Jabana, gdzie była ukrywana w świątyni i uczona. Jabana jest światem kontrolowanym przez Goa'uldów, pewnego dnia niejaki Marduh najechał na świątynię i pojmał Kendrę na nosiciela. Potrafi odczytywać znaki runiczne, pismo Thora, służy jego ludowi lecząc rany przyrządami Goa'uldów. Zginęła z rąk Heru'ura, który napadł na Cimmerię, gdy Młot Thora został zniszczony.

Kynthia
Mieszkanka Argos, która zakochała się w pułkowniku O'Neillu. Podała mu ślubny kołacz, i podczas nocy poślubnej zaraziła go nanocytycznym wirusem, który powodował szybkie starzenie się w tempie mieszkańców Argos.

Melosha
Melosha jest córką Tupla, została dotknięta klątwą Heelksha i zesłano ją do dotkniętych do Krainy Cienia. Dzięki grupie SG-1 mogła znowu powrócić do normalnego życia w Krainie Światła.

Moughal
To wódz mongolskiego plemienia Shavadai na planecie Simarka. Mimo panujących tam obyczajów dotyczących podrzędności kobiet, Moughal ma tylko jedna żonę, którą darzy szacunkiem. Inni z jego plemienia uznawają to za słabość. Moughal jest człowiekiem bardzo wyrozumiałym, po spotkaniu z Samanthą Carter uznał, że jego lud i a zwłaszcza kobiety, powinne być wolne.

Nem
Nem to podwodna istota, żyjąca w swojej bazie pod powierzchnią oceanu planety P3X-866. Nem posiada dużą wiedzę i zaawansowaną technikę. Sam potrafi wydać ze swojej ręki jakby cios psioniczny, siłę, która podobna jest do tej wywoływanej przez urządzenie Goa'uldów. Towarzyszką Nema była Omoroca, która 4000 lat temu wyruszyła na Ziemię do Babilonu, aby walczyć Z Goa'uldami, od tamtej pory Nem nie widział co się z nią działo. Po spotkaniu drużyny SG-1 i zauważeniu, że Daniel Jackson posiada wiedzę na temat Babilonu, pojmał go i przesłuchiwał w celu poznania informacji. Reszcie drużyny zaimplikował wspomnienia o dramatycznej śmierci doktora Jacksona. SG-1 wróciła w wielkim szoku do bazy, jednak wciąż miała świadomość, że ich przyjaciel żyje. Gdy Jackson zgodził się aby Nem wpłynął także na jego pamięć, przypomniał sobie kim była Omoroca. Wtedy Nem uwolnił Daniela i pozwolił powrócić do domu.

Nya
Jest córką Turghana, mongolskiego wodza plemienia Tugai na planecie Simarka. Początkowo miała wyjść za mąż za Chimakę wodza plemienia pustyni, ze względów czysto politycznych - jej ojciec miałby wtedy władzę nad kolejnym plemieniem. Abu jej wybranek, chciał ją wymienić na Samanthę Carter, na co Turghan się nie zgodził. Jednak dzięki pojedynkowi Samanthy z Turghanem, Abu i Nya zostali razem.

Ohper
To jeden z najstarszych Nox, ma już 432 lata. Jest bardzo cichym osobnikiem jak i reszta Noxów. Zna wiele mądrych prawd życiowych, które przekazał SG-1, gdy ci gościli na ich planecie.

Omoroca
Omoroca to towarzyszka Nema, wyruszyła na Ziemię do Babilonu 4000 lat temu, według legendy: "kobieta która zrodzłiła się niebiańskiego jaj, za dnia chodziła między ludźmi, a w nocy odchodziła do morza, gdzie spała". Bóg Belus, który był Goa'uldem (jest o nim wzmianka w notatkach Berossusa zza czasów Aleksandra Wielkiego) przybył do Babilonu, gdzie mieszkała Omoroca i zabił ją.

Sha're
Pochodząca z Abydos córka Kasufa wydana za mąż Danielowi Jackson'owi. Początkowo była to miłość z konieczności jednak Daniel szybko prawdziwie zakochał się w Sha're. Do dla niej pozostał na Abydos. Gdy rok później na Abydos przybył Apofis porywając ją przyłączył się do ziemskiej drużyny w jej poszukiwaniu po całej galaktyce. Została ona porwana przez przyboczną armię Apofisa (w tym Teal'ca) na Chulack gdzie została wybrana na nową nosicielkę królowej Apofisa o imieniu Amanuet. Nieoczekiwanie odzyskała kontrolę nad swoim ciałem gdy Amanuet spodziewała się swojego dziecka poczętego z Apofis'em o imieniu Harsesis. Przebywała w ukryciu na Abydos przy boku swojego ojca i dopiero w momencie narodzin dziecka Daniel odkrył ten fakt wraz z Teal'ciem. Osobiście odbierał narodziny dziecka które ukrył na Abydos w rękach Kasufa przed samą Amonet która powróciła w ciele Sha're do boku Apofisa. Sha're wiele razy udowodniła jej siłę umysłu w tym jak potrafiła tłumić reakcje Amonet na obserwujących ich członków SG-1.
Amonet udało się jednak na Abydos odnaleźć dziecko i ukryć je na Kheb. W misji ratunkowej uwięzionych przez nią mieszkańców Abydos sama ginie z broni Teal'ca gdy ta torturuje do śmierci Daniela w swoim namiocie za pomocą urządzenia ręku. Jednak jak się okazała Sha're dzięki temu połączeniu z umysłem Daniela mogła z nim się skomunikować i przekazać jej swą wolę - by wybaczył Teal'cowi i odszukał jej dziecko na Kheb.
Grana przez: Mili Avital, Caitiare Bandera
Odcinek: Film, Children of the Gods, Secrets, Forever in a Day, Fallen

Tuplo
Wysoki radny Tuplo jest przedstawicielem nietkniętych, żyją na planecie P3X-797 w Krainie Światła. Dzięki interwencji SG-1 nietknięci już nigdy nie będą nękani przez klątwę Heelksha, która w rzeczywistości była wirusem i powodowała, że zarażeni cofają się do stadium człowieka pierwotnego. Tuplo utrzymywał kontaky z Ziemią, ofiarował swoją pomoc gdy trzeba było znaleźć schronienie dla Tollan, czy rodziny Teal'ca.

Turghan
Jest wodzem mongolskiego szczepu Tugai (Lud lasu) na planecie Simarka. Turghan jest człowiekiem bezlitosnym, pragnie władzy ponad wszystko, rządzi 22 szczepami i oddał by własną córkę za mąż wbrew jej woli, aby rządzić jeszcze jednym plemieniem. Turghan sprawuje władze żelaznej ręki i bardzo sumiennie przestrzega legendarnych praw. Został pokonany w pojedynku na noże przez Samanthę Carter.

Omac
Arogancki i stanowczy lider oddziału Tollan który miał dopilnować wyłączenia wrót na planecie Tolan niszczonej przez katastrofę. Po błędzie jakim popełnil jego lud wobec planety Serita stał się podejrzliwy i nieufny wobec mniej zaawansowanych cywilizacji. Dzielenie się technologią z innymi było dla niego nie do przyjęcia. Rozmowę z przedstawicielami Ziemi sprowadzał do całkowitego minimum. Jednak po tym jak drużyna SG-1 udowdniła swoje intencje wobec nich, szczególnie po tym jak one zostały skontrastowane z NID obdarzył dozą zaufania i respektu wobec SG-1 i SGC pod dowództwem Hammond'em, co oczywiście nie oznaczało jego poglądu w sprawie dzielenia się technologią. Na nowej planecie Tollan należał on to Curi Tolan (rządu). Gdy w 2001 roku stanowczo protestował wobec współdziałania z Goa'uld'ami zostal przez resztę gabinetu zamordowany przez otrucie.
Odcinki: Enigma, Between Two Fires
Grany przez: Tobin Bell

Hanno
Byrsianin, mieszkaniec planety Cartago, któremu Teal'c będąc jeszcze w służbie Apophisa zabił ojca, aby spełnić rozkaz boga. Teal'c przybywszy wtórnie na Cartago został posądzony przez Hanno, który był z góry przekonany o jego winności. Pozwał Teal'ca przed sąd Cor-ai, na którym miał zapaść wyrok śmierci Jaffa. Gdyby nie pomoc Teal'ca w walce z Jaffa Apophisa, został by skazany. Hanno jednak przekonał się że osoba, która zabiła mu ojca działała na rozkaz.

Narim
Należy do rasy wysoko rozwiniętych ludzi o nazwie - Tolanie. Był najbardziej otwarty na nawiązanie kontaktu z mniej rozwiniętą Ziemią (głównie przez posiadanie pewnych uczuć do Samathy Carter). Należał do grupy która miała zabezpieczyć wrota na ewakuowanej przez jego rasę planecie. Jednak statek który miał ich odebrać nie nadszedł i zostali uratowani przez SG-1. Dzięki nawiązaniu osobistego kontaktu z Sam otrzymał od niej jej kota o imieniu Schrodinger oraz pocałunek. Znajomość nie trwała długo ponieważ Narim opuścił Ziemię wraz ze swoimi towarzyszami.
Do ponownego spotkania z drużyną SG-1 doszło w około dwa lata później gdy Narim przyniósł zaproszenie do uczestnictwa w rozprawie nad Skarą/Klorelem organizowaną przez władze Tolan. Dwa lata później w 2001 roku spotykamy go na pogrzebie Omac'a. Wyraża on swoje podejrzenia dotyczące faktu samej śmierci swojego przyjaciela. Zwierza się że on zawsze był za Ziemią mimo swojego srogiego podejścia. Jak się okazało w trakcie jak SG-1 i Narim zbierali informacje dowiedzieli się że rząd Tolan współpracuje z Anubisem na rzecz stworzenia nowej super broni. Wtedy Narim musiał podjąć trudną decyzją w wyniku której pomagając SG-1 i wszystkim planetą zagrożonym dominacją Anubisa sprowadziłby atak armii Goa'uld'a na Tolane, której obrona już nie było skuteczne przeciwko osłonom statków wroga. Postanowił jednak postąpić właściwie i po odprowadzeniu SG-1 do wrót nawiązał grupę z którą zaczęli uciekać statkiem. Zdążył wysłać jeszcze komunikat na Ziemie o ich ucieczce który został przerwany.
Odcinki: Enigma, Pretense, Between Two Fires
Grany przez: Garwin Sanford

Harlan
Ostatni mieszkaniec Altairy. Żyje już ponad 11 tysięcy lat, dzięki cybernetycznemu ciału które jest wytworem jego zaawansowanej cywilizacji. Jest samotny ze swoimi problemami. Jego współtowarzysze odeszli z tego ginącego świata. Harlan jest ostatnim który stara się niedopuścić aby miejsce w którym mieszka nie rozpadło się. Reperuje bazę w nadziej że kiedyś powrócą tu jego towarzysze a póki co kopie członków SG-1 pomagają mu niedopuścić do awarii systemów od których zależy także przyszłe losy ich mechanicznych ciał.

Ma'chello
Ponad stuletni naukowca i wynalazca który przez większość życia prowadził samodzielną wojnę z Goa'uld'ami. Stworzyło sporą ilość różnych form technologii które pozwoliły infiltrować i zabijać Goa'uld'ów, które zostały opisane w unikalnym języku w specjalnym kodzie. Dawniej był głównym celem Władców Systemu. Także Teal'c otrzymał misję jego schwytania która zakończyła się porażką. Gdy Goa'uld'owie odkryli jego świat dwa miliony ludzi nie wydało go za co cała jego rasa została zniszczona. W tajemnicy jego żona została nosicielem Goa'uld'a i go zdradziła. Został złapany i torturowany, miał zostać nosicielem, jednak udało mu się uciec. Przez te wydarzenia stał się bardziej zdeterminowany by ich pokonać za to że zabili mu wszystkich których znał. Sam uważał jest dzieki niemu uratował miliony ludzi w całej galaktyce (w tym i Ziemie). Gdy był już w podeszłym wieku korzystał z urządzenia podtrzymującego życie. Gdy na jego planetę przybył Daniel Jackson wykorzystał urządzenie do zamiany ciał co pozwoliło mu zdobyć nowego młode ciało. Zanim SGC dowiedziało się o zamianie Machello na zewnątrz nawiązał przyjaźń z Fred'em. Szybko jednak został sprowadzony do SGC gdzie SG-1 nie chciało poświęcić życia Daniela za cenę sekretu walki z Goa'uld'ami.
Odcinek: Holiday, (Legacy)
Grany przez: Michael Shanks

Pyrus
Planetą P3R-636 rządzi król Pyrus o przydomku Pogromca Bogów. Pyrus pokonał tamtejszego Goa'ulda i chcąc uchronić swój lud przed następnym najazdem "bogów" przejął ich kulturę. Używając Sarkofagu mógł przeżyć i władać przez przeszło 700 lat. Po śmierci Pyrusa, gdy sarkofag nie mógł sztucznie podtrzymywać jego życia, tron przejęła jego córka Shyla.

Shyla
Księżniczka Shyla, córka Pyrusa Pogromcy Bogów, władcy P3R-636. Gdy chciała popełnić samobójstwo zjawił się Daniel Jackson i uratował jej życie. Ojciec jednak biorąc SG-1 za szpiegów wtrącił całą grupę do kopalni. Podczas próby ucieczki Daniel został ranny zawalającymi się kamieniami. Uratowany przy pomocy sarkofagu Daniel został adoratorem Shyli. Niemal zmuszany do częstego korzystania z sarkofagu Goa'uldów uzależnił się od niego. Po śmierci Pyrusa tron przejęła Shyla, zniszczyłą sarkofag i uwolniła SG-1.

Trofsky
Podszywał się pod generała repliki SGC, gdy Hathor próbowała wyciągnąć od SG-1 informacje. Trofsky był Jaffa i prawdopodobnie przybocznym Hathor. Dowodził defensywą planety Hathor, gdy Makepeace, Hammond i Bra'tac próbowali sforsować wrota.

Linea
Zwana "niszczycielką światów". Stworzyła chorobę na którą była sama odporna, zniszczyła połowę populacji planety P3X-775 (Planeta rządzona przez Taldorów). Skazana przez Taldor na dożywotnie więzienie na Hadante. Jako jedyna kobieta, w więzieniu była skazana na zgubę, jednak wiedza i urządzenie jakim dysponowała potrafiła zapanować nad tamtejszym ludem budząc postrach i szacunek. SG-1 nie wiedząc kim jest Linea, pomogli jej uciec. W bazie SGC zdobyła informacje o światach i o tym jak podróżować przez wrota. Uciekła z SGC, zanim Simian były więzień Hadante zdradził jej tożsamość.
Trafiła ona na planetę Vyus gdzie przeprowadziła eksperyment z lokalnym lekiem ktory spowodował że całe społeczeństwo natychmiastowo odmłodniało, ale jednocześnie zapomniało o całej przeszłości. Moment ten nazwali "Vorlixem". W pewnym momencie na planetę przybyło SG-1 które pomogło wraz z lokalną specjalistką o medycyny Ke'rą znaleźć lek na niepamięć. Jak się okazało Ke'ra to była Linea i jej złość była wynikiem wydarzeń która przeżyła w życiu, a nie samej cechy charakteru ponieważ chętnie i uczynnie niosła pomoc wszystkim.
Odcinki: Prisoners, Past and Present
Grana przez: Bonnie Bartlett, Megan Leitch

Roshure
Tego człowieka SG-1 spotkało na P3X-775. Twierdził, że jest ścigany przez Taldor i prosił o pomoc. Po jej udzieleniu Taldor wtrącił go do Hadante, podobny los za współudział w morderstwie (?) spotkał O'Neilla i jego drużynę. Roshure zginął na Hadante wraz z kilkoma innymi więźniami, myśląc, że gdy wrota się otwierają, wir horyzontu zdarzeń może ich zabrać z powrotem.

Vishnoor
Po Linei najważniejsza osoba w więzieniu Hadante. Dzięki swojemu zwierzęcemu zachowaniu i ogromnemu wzrostowi nie musi się nikogo obawiać. Niestety zadarł z niewłaściwymi ludźmi, najpierw zaatawkował kapitan Carter, później Daniela. Został zabity przy pomocy urządzenia Linei, gdy napadł na dr Jacksona.

Siman
Trafił do więzienia na Hadante za kradzież jedzenia. Był ślepy jednak Linei udało się go wyleczyć. Gdy SG-1 uciekała z Hadante na planetę P2A-509, potajemnie udało mu się uciec razem z nimi. Później schwytany przez SG-3 koło ich obozu na 509 został przyprowadzony do SGC, gdzie wyjawił prawdziwą tożsamość Linei.

Charlie
Charlie, człowiek skonstruowany przez Reetou. Matka Chrliego przy pomocy skomplikowanych operacji genetycznych stworzyła Charliego, aby mógł porozumieć się między ludźmi i Reetou i ostrzec Tauri przed atakiem Reeteliańskich Terrorystów (jak rany, jak ja to wymyśliłem? Reeteliańskich, heh. ;)) Gdy czas wykazał olbrzymie wady w ciele chłopca (wadliwe zastawki, nerki, płuca), matka wysłała go na Ziemię otwierając mu przesłonę. Charlie dzięki manipulacjom genetycznym potrafi widzieć materię przesuniętą w fazie, ma powiększone ośrodki czujności, uwagi i percepcji. Zawierają dwa razy więcej miejsca niż u przeciętnego człowieka. Chłopiec przeżyje dzięki Tok'ra którzy wszczepili mu Goa'ulda.

Rządca
Rządca to konstruktor sfery podtrzymującej życie mieszkańców P7J-989. Aby umilić Rezydentom Sfery czekanie na poprawienie warunków stworzył coś na wzór wirtualnej rzeczywistości, w której można przeżywać wiele razy swoje wspomnienia. Opiekował się także odrodzoną okolicą sfery.

Olaf
Mieszkaniec Cimmeri, początkowo nie chciał przyjąć pomocy od SG-1 gdy jego świat został zaatakowany przez Heru'ura. Jednak po krótkim czasie przekonał się do drużyny O'Neilla. Olaf doskonale wiedział jak ominąć patrole Jaffa i doskonale poruszał się po trudnym, lesistym terenie.

Roham
Wódz madrońskiej wioski. Jest najwyższym kapłanem świątyni i obsługuje klucz pogody. Gdy klucz został skradziony nie chciał zaufać SG-1, po jego odzyskaniu stosunki między Madroną a Tauri uległy poprawie.

La Moor
Jest mieszkanką Madrony jej stryjem jest tamtejszy wódz i kapłan La Moor. Zaufała SG-1 i powierzyła im próbę odnalezienia klucza pogody.

Kasuf
Jest przywódcą wioski na Abydos. Ojciec Sha're i Skaary oraz teść Daniela Jacksona. Wie co jest dobre dla jego ludu i zdaje sobie sprawę z fałszywej boskości Goa'uldów, on poprowadził powstanie przeciwko Ra. Została mu powierzona opieka nad dzieckiem Hersesis, synem Apofisa i Amonet. Kasuf miał znaleźć osobę godną zaufania, która zaopiekuje się malcem. Niestety Amonet odnalazła dziecko i uwięziła Abydozjan. Podczas akcji ich odbicia udało się uratować Kasufa, ale jego córka Sha're zginęła (była nosicielką Amonet). Gdy na Abydos w 2002 roku przybył Anubis Kasuf ukrył mieszkańców w bezpiecznym miejscu. Wszyscy niestety stracili życie gdy Anubis użył swojej nowej super broni i przypuszczalnie Kasuf ascendowął dzięki pomocy Omy Desali.
Odcinki: Film, Secrets, Forever in a Day, Absolute Power, Full Circle
Grany przez: Erick Avari

T'akaya
Jest przedstawicielką Duchów, legendarnych indiańskich bogów z planety PXY-887. Ukazuje się pod postacią wilka. W raz z innymi przedstawicielami jej rasy, opanowała całe SGC, w celu odbicia Tonane.

Tonane
Należy do szczepu Indian zwanych Salishami spotkanych przez SG-1 na PXY-887. Wesoły i prosty indianin wierzący w siełę duchów. Przybył na Ziemię wraz z SG-1 aby poznać metody przyszłych wykopalisk minerału na ich palnecie.

Xe'ls
Jest przedstawicielem rasy duchów, opiekujących się szczepem indian na PXY-887. Indianom uakzuje się pod postacią kruka.

Nafrayu
Jest jednym z najmłodszych Noxów, właściwie nie różni się zachowaniem od ziemkich dzieci, jest ciekawy świata i lubi zabawy.

Rogers Kyle
Dowódca oddziału w kwadrancie A podczas szkolenia odzdziałów które miały zaatakować ziemskie wrota. Zraniony bronią Teal'ca został zabrany na Ziemię gdzie przekonano go o śmierci Apophisa. Pomógł SG-1 "nawrócić" podwładnych jemu żołnierzy oraz z sąsiednich kwadrantów.

Garan
Syn Lairy, mieszkaniec Edory. Odkrył pieczay w których Daniel poszukiwał śladów katastrof meteorów we wcześniejszych epokach Edory. Dzieki tym tunelom O'Neillm, Laira, Garan i jego dziewczyna przetrwali pożary po uderzeniach meteorytów.

Laira
Mieszkanka Edory, w której zakochał się Jack O'Neill kiedy wrota na Edorze zostały pogrzebane pod tonami ziemi przez meteoryt.

Athea
Kobieta z rasy Hebridan, niegdyś żona Serrakin'a Warrick'a. Gdy Warrick zaginął na trzy lata uznała go za zmarłego. Ożeniła się ponownie i ma swoje nowe dzieci. (odcinek: Frosaken, Space Race)

Ayiana
Pradawna, która nie ascendowała i pozostała na Ziemi podczas jej opuszczania przez jej rasę 10 milonów lat temu na pokładzie miasta Atalntis. Jej ciało zostało odkrytę w bloku lodu niedaleko od drugich wrót. Imię zostało jej nadane przez dr. Francine Michaels. Dla wszystkich było szokiem gdy podczas odmrażania pojawiły się oznaki życia. Co więcej okazało się że wróciła do pełni życia i Jonasowi udało się nawiązać z nią kontakt. Ayiana była dowodem na to że Pradawni byli wcześniejszą wersją ludzi, ale bardziej rozwiniętych. Nasze podobieństwo do nich świadczy o tym że odegrali oni istotną rolę w naszej ewolucji. Ayiana posiadała zdolności leczące typowe dla Pradawnych za pomocą dotyku której uratowały życie ekipie na Antaktydzie przed groźnym wirusem. Jej poświęcenie i wysiłek kosztowało ją życie. (odcinki: Frozen, Rising 1)

Boch Aris
Łowca głów należący do rasy której Goa'uld'owie nie mogą wziąć na nosicieli z powodu niewiadomego uodpornienia biologicznego. Goa'uld'owie dlatego zniewolili całą rasę i uzależnili od roshny. W zamian za wykonanie danego zadania Aris dostaje porcję tego narkotyku. Przyznaje on że praca dla Goa'uld'ów jest dla niego przymusem i że ich nienawidzi. Gdy spotkał SG-1 polował akurat na jednego z Tok'Ra który był szpiegiem u Sokara. (odcinek: DeadmanSwitch)
Grany przez: Sam J. Jones

Boron Coyle
Człowiek-Serrakin mieszkający na planecie Hebridan. Był już podwójnym zwycięzcą pętli "Kon Garat" i uznawany jest za weterana tego wyścigu. Został zaproszony do programu telewizyjnej transmisji gdzie komentował wyścig. Obstawiał że to Muirios wygra wyścig. (odcinek: Space Race)
Grany przez: Peter Kelami

Chaka
Unas pochodzący z planety P3X-888 który w 2000 roku na tej planecie porwał Daniela w celu udowodnienia reszcie dorosłości. W drodze do starszczyzny Danielowi udało się nawiązać kontakt z Chaką co zaowocowało przyjaźnią. Rok później Chaka został porwany przez przybyszów z innej planety (Burrock'a). Był przez niego więziony i torturowany jak inni Unasi z tamtej planety. Z pomocą SG1 został uwolniony i pozostał na planecie by wyzwolić swoją rasę. Za tą pomoc w 2005 roku Chaka pomaga Danielowi w negocjacji z wrogimi Ziemi Unasami na jednej z planet na której znajduje się kopalnia naquada.
Odcinki: 4x08 The First Ones, 5x07 Beast of Burden, 8x07 Enemy Mine
Grany przez: Dion Johnstone


Eamon
Hebridian bardziej podobny do rasy Serrakinów, brat Warrick'a. Inteligenty i grymańsny. Pracuje w Tech Con w dziale dystrybucji śmieci dla sieci odżywczej. Pomaga bratu w konserwacji technicznej jego statku - Sebereus i nadzoruje z Ziemi stan techniczny jego statku podczas wyścigu Pętli "Kon Garat". Wraz z Teal'ciem odkrył plan Tyan'a który polegał na wykonaniu sabotażu wszystkich poza jednym statkiem wyścigu.
Odcinki: Space Race
Grany przez: Patrick Currie

Evalla
Żona Pallan'a która zamieszkiwała planetę P3X-289 i została wybrana przez system do opuszczenia biokopuły w wyniku czego zginęła. Wcześniej to ona zaprowadziła Daniel'a Jacskona do starodawnej biblioteki zawierająca starożytne teksty.
Odcinki: 705 Revisons

Piąty
Ludzka forma replikatora stworzona jako piąta z kolei stworzona przez rasę replikatorów które składają się ze sporej wielkości bloków. Ludzka forma było kolejnym stopniem ewolucji dzięki zdobycia przez rasę ich androida Reese która je stworzyła. Piąty jako jedyny z pierwszej serii replikatorów był próbom naprawienia błędu przez same replikatory w programowaniu Reese. Jednak pozostałe numery uznały że był za słaby dlatego też późniejsze wersje były tworzone na wzór pierwszych czterech. To "Piąty" pomógł wyjść z tarapatów drużynie SG-1. Został on wykorzystany przez nich do zamknięcia wszystkich replikatorów na obszarze działania maszyny do dylatacji czasu. Miał on opuścić obszar który obejmowała maszyna wraz z SG-1 na pokładzie Prometeusza jak Sam Carter obiecała, jednak podążyła ona za rozkazami pułkownika O'Neill by odpalić urządzenie prędzej.
Półtora roku później replikatorom udało się uwolnić z pętli i uciec z pola grawitacyjnego czarnej dziury stworzonej przez Thora. W procesie tym przetrwał Piąty i została porwana Carter z pokładu statku Thora. Piątego opanowała chęć zemsty (jako że przejawia on cechy ludzkie) i torturował ją do momentu gdy zacząły wykazywać współczucie. Wtedy w procesie stworzenia fantazji i podszywania się pod chłopaka Sam zakochał się w niej. Major Carter jednak się opierała i ostatecznie po kontrataku Asgardu na jego statek puścił ją wolną. Zdążył jednak wcześniej zdobyć wystarczająco dużo trinium by stworzyć kolejnego ludzkiego replikatora tym razem na wzór Samanthy. Replikator miał nie tylko wygląd prawdziwej Carter, ale także te same wspomnienia i cechy które Piąty stopniowe jej przekazywał próbując ją jednocześnie przez różne testy i symulacje doprowadzić do zerwanie związków i porzuczenia uczuć z Ziemią. Jednak taka Carter była już zupełnie inna wykorzystała ona naiwności Piątego i podczas podstępu wobec Ziemi wykorzystując znajomość charakteru Sam stworzyła modyfikację która pozwoliła się jej uodpornić na nową broń Asgardu oraz jednocześnie zabić Piątego gdy ten na pokładzie statku miał się z nią spotkać na bazie alfa.
Grany przez: Patrick Currie
Odcinki: Unnatural Selction, 8x01 New Order, 8x02 New Order, 8x11 Gemini


Grace
Młoda dziewczynka występująca w halucynacjach major Carter gdy ta była uwięziona na pokładzie Prometeusza. Nie wiadomo tak naprawdę kim, ani czym jest dziewczynka. Umysł Carter podpowiadał że może to być reprezentacja inteligentnej istoty w postaci obłoku gazowego w którym utknęli. Dziewczynka ta cały czas chciała się bawić z Sam, jak się później okazało doskonale rozumiała techniczną gadkę Sam. Na dodatek to jej bańki mydlane podsunęły Carter pomysł na wyjście z sytuacji. Spiewała też piosenkę z dzieciństwa Carter. Są teorię że to poprostu Carter z dzieciństwa.
Odcinki: Grace
Grana przez: Sasha Pieterse

Hadraig Ardal
Entuzjastyczny prezenter telewizyjny TCNN na Hebridian'ie który komentował przebie 59 pętli "Kon Garat". Co jakiś czas to on reklamował produkty firmy Tech Con.
Odcinek: Space Race
Grany przez: Colin Murdock

Hagan Miles
Mieszanka człowieka i Serrakina, prezydent głównej korporacji na planecie Hebridan - Grupy Tech Con. Witał on uczestników pętli "Kon Garat". Wcześniej miał tylko podejrzenia o nielegalnych operacjach Del Tynan'a (administora Tech Con), ale dopiero dowody przedstawione przez przybycie SG-1 na planetę pozwoliły mu go aresztować i postawić zarzuty korupcji i wielu innych.
Odcinek: Space Race
Grany przez: Terence Kelly

Jarlath Golon
Nieprzyjemny dla innych człowiek i kapitan statku Oran biorący udział w 59 pętli "Kon Garat". Odsiedział w więzieniu karę za nielegalny transport broni, jest nie higieniczny. Podczas wyścigu na swoim statku poświęcił systemy awaryjne na rzecz dodatkowych broni w wyniku czego był zmuszony odpaść z wyścigu. Po tym jak został uratowany i wszedł (z wielkim oporem) na pokład Seberusa (którą uważał za "latającą kupę złomu") pomógł pozbyć się z wyścigu statku Muirios, który był ustawiony jako statek wygrany dlatego że wszystkie statki oprócz tego zostały poddane sabotażowi.
Odcinek: Space Race
Grany przez: Scott MacDonald

Keenin
Mały syn Pharrina, jednego z tysiąca pasażerów i członków załogi statku Stromos. Urodził się po tym jak jego ludzie już wiedzieli o zbliżającym się do ich planety katastrofie. Ponieważ jego ojciec należał do załogi statku który miał uratowac część ludzi z planety został on przez niego wybrany. Był bardzo smutny z powodu że jego matka musiała zostać oraz tego że żaden z jego znajomych nie został wybrany w loterii. Po rozbiciu statku na planecie P2A-347 i przybyciu tam SG-1 świadomość Keenin'a została przeniesiona do Daniela  Jacksona. Ostatecznie wszystkie umysły z Daniela Jacskona zostały przeniesiona do Pharrin'a.
Odcinek: Lifeboat
Grany przez: Ryan Drescher, Michael Shanks


Kendrick
Ojciec Nevin'a. Pracował przy utrzymywaniu ogrodów na P3X-289 w obrębie kopuły. Początkowo serdecznie widał O'Neill'a i Teal'ca we własnym domu. Po tym jak dowiedział się od nich o istnieniu świata bezpiecznego dla życia poza kopuła chciał by jego syn żył w innym miejscu które nie jest tylko fantazją. Jednak system "Link" przeprogramował jego pogląd i następnego dnia stanowczo zabraniał już odejściu syna poza kopułę. Co więcej w krytycznym momencie to on chciał zmusić Jack'a i Teal'ca do założenia urządzenia.
Odcinek: Revisions

Kor Asek
Jego imię oznacza "żelazna koszula". Jest przodownikiem jednego ze szczepu Unasów z planety P3X-403. On stał na czele negocjacji z Danielem, a także szykowanej bitwie przeciwko Tau'ri która ostatecznie była tylko pokazem siły. Wierzyli oni początkowo że ludzie z Ziemi przybyli tutaj by odebrać im ich grunty gdzie SGC odkryło pokłady naquada. Ostatecznie doszedł do ugody z ziemianami. Zgodził się nawet na to że Unasi będą pomagać w wydobywaniu naquada w imię ich przodków którzy polegli z rąk Goa'uld'ów.
Odcinek: Enemy Mine
Grany przez: Alex Zahara.

Lloyd Martin
Człowiek z innej planety który był żołnierzem. Z małym oddziałem wyruszył z własnej planety która była atakowana przez Goa'uld'ów żeby znaleźć sojuszników. Ostatecznie wylądowali na Ziemi gdzie pozostał przez jakiś czas ze swoją grupą. Gdy zaczął mieć wątpliwości jego przyjaciele uzależnili go od "lekarstw" które pozwoliły mu zapomnieć o jego przeszłości i wieść normalne życie ziemianina. Ten jednak zaczął mieć wątpliwości i zaczął poszukiwać ziemskich teorii spiskowych takich jak fałszywe lądowanie na księżycu, strefa 51, ufo...
Jednak udało mi się skontaktować z pułkownikiem Jack'iem O'Neill co wywołało śledztwo ze strony SGC. W jego wyniku SG-1 jak i sam Martin dowiedział się o swojej przeszłości. SGC udało się otworzyć tunel na planetę Martina jednak tam spotkał same ruiny i ostatecznie pozostał na Ziemi tak samo jak jego towarzysze którzy dalej się ukrywali. W rok później okazało się że Martin sam postanowił ponownie brać leki które pozwoliły mu o wszystkim zapomnieć (między innymi o bólu utraty własnej planety). Jednak ponownie wszystkiego nie zapomniał i wpadł na pomysł serialu "Wormhole X-Treme" który udało się w końcu zrealizować. Formułą jest on bardzo podobny do działalności ziemskiego SGC i jednostki SG-1. Ponownie SG-1 przeprowadziło śledztwo w wyniku którego kolegom Martina udało się dostać do statku i opuścić Ziemie. Natomiast sam Martin postanowił kontynuować swoją pasję tworzenia serialu.
Odcinki: Point of No Return, Wormhole X-Treme!
Grany przez: Willie Garson

Martice
Władca zniszczonego świata Talthus który miał też władać Ardeną. Jego komora straciła zasilanie i jedynie jego świadomości przetrwała. Po 12 latach gdy Stromos się rozbił na P2A-347 oficer Pharrin musiał wyłączyć zasilanie i przenieść świadomośc kilku ludzi do ciała Daniela Jacksona. Trudny do negocjacji i przeciwny dotykowi nieznanych ludzi. Cieszył się w pewnej chwili gdy myślał że jego ciało zostało przeniesione do nowego młodszego. Niezgadzał się na izolację w SGC i podawanie leków. Umysł jego powrócił ponownie do ciałą Pharrin'a wbrew jego bezpośrednim rozkazom.
Grany przez: Michael Shanks
Odcinek: Lifeboat

Montrose La'el
Niezależny przewoźnik Hebridian, ma bardzo szybki statek i wygrała 59 pętle "Kon Garat" z pomocą Samathy Carter, Warrick'a i Jarlath. Po zwycięstwie wynajęła Warrick'a jako drugiego pilota w nowym kontrakcie do Tech Con.
Odcinek: Space Race
Grana przez: Lindsay Maxwell

Muirios
Ludzki pilot z planety Hebridan. Jego doświadczenie jest legendą. Kierownik Grupy Tech Con - Del Tynan unieszkodliwił wszystkie statki oprócz tego należącego do Muirios'a. Jego zwycięstwo było przez niego ustalone. Jednak dzięki sabotażowi Golon'a Jarlath'a z pokładu statku Warricka zwycięstwo zostało mu odebrane, a Del Tynan oskarżony.
Odcinek: Space Race
Grany przez: Ben Ayres

Nevin
Młody, ciekawy świata chłopak który żył w biokopule na planecie P3X-289. Światem dla niego był tylko obszar któy obejmowała sztuczna atmosfera i jego wyobraźnia. Dlatego gdy spotkał SG-1 wypytywał O'Neill o wszystko i chciał z nimi udać poza obręb kopuły. Idealizował on także Jack'a O'Neill. Aczkolwiek system "link" który go kontrował następnego dnia zmienił jego pogląd na odkrywanie świata. Jego nauka odbywa się poprzez lekcje prowadzone przez "link". Cała jego pamięć o wydarzeniach z spotkania SG-1 została wymazana gdy Pallan z Samnthą Carter zresetowali system, po czym rozłączyli wszystkie podłączone osoby. Cała ludność w tym Nevin z ojcem zostali przeniesieni na inną planetę która nie była ograniczona przez żadne granice.
Odcinek: Revisions

Pallan
Mąż Evalla'i który nadzorował podziemny system sterujący Link'iem i biokopułą na planecie P3X-289. Nie był świadomy tego że ich wspomnienia były nieustannie zmienne przez system co uniemożliwiło rozpoznanie przez osoby podłączone problemów systemu w postaci dramatycznego spadku mocy. System w pewnym momencie wybrał jego żonę do poświecenia swojego życia za cenę utrzymania odpowiedniego stosunku liczby ludności do ciągle zmniejszającej się powierzchni na której była zapewniona właściwa atmosfera. Trudno go było przekanać do tego że odłączenie się od Linka nie jest groźne, jednak sam nie powstrzymał major Carter. Po tym zajściu wspólnie z nią zresetował system co uratowało O'Neill'a i Teal'ca przed podłączeniem do systemu.
Odcinki: Revisions

Pharrin
Oficer statku Stromos i ojciec Keenin'a. Jako członek załogi mógł wziąć jedną osobę na statek który miał uratować wybrańców ich społeczności przed zniszczeniem planety Talthus. Ich nowym domem miała być Ardena. Jednak w takcie podróży statek rozbił się na P2A-347 gdzie Pharrin został przebudzony by rozwiązać "awarię". Przez 12 lat za wszelką ceną próbował podtrzymywać systemy statku podejmując walkę o ocalenie jak największej liczby osób. Sam w siebie przetrasportował 12 świadomości których ciała obmuarły z powodu braku zasilania. Gdy na planetę przybyło SG-1 chciał w ten sam sposób wykorzystać przybyszy. Udało mu się to jedynie na Danielu Jacksonie, ale to wystarczyło na skupienie uwagi SGC na tym problemie, który został rozwiązany. Statek został naprawiony, natomiast Pharrin musiał pomieścić około 30 osobowości w tym te przeniesione w Daniela Jackson'a.
Odcinek: Lifeboat
Grany przez: James Parks

Shamda
Grany przez: George Touliatos
Odcinek: Fallen
Jeden z mentorów osadników na planecie Vis Uban. Znany jest w swojej społeczności z opowiadania historii. Nie jest łatwo ufny i uważa że ten kto ma wszystkich za przyjaciół nie ma żadnego. Był wśród trójki osób która napotkała na Daniela Jacksona który właśnie był po deascendacji. Wraz ze swoimi ludźmi został ewakuowany gdy użyto tej planety do zwabienia Anubisa w pułapkę

Shibo
Odcinek: Space Race
Kapitan statku Tritan pochodzący z planety Hebridan i uczestniczący w 59 pętli "Kon Garat". Jego kluczowe systemy padły podczas pierwszego etapu. Warrick próbował mu pomóc ale było za późno.

Tanner Peter
Grany przez: Robert lewis
Odcinki: Point of No Return, Wormhole X-Treme!
Członek rasy Martin'a Lloyd'a odpowiedzialny za utrzymanie Martina w stanie nieświadomości o jego przeszłości i tłumaczeniu mu że to jego wyobraźnia. Działał on z grupą ludzi która wraz z Martinem uciekła z własnej planety gdy zaatakowali ją Goa'uld'owie w celu szukania sojuszników. Gdy na Ziemi ich nie znaleźli ukryli się wśród jej mieszkańców i gdy Martin zaczynał mieć wątpliwości postanowili wymazać mu wspomnienia. Na Ziemi był psychiatrą w Montanie. Gdy SG-1 go odkryło usunął się w cień. Rok później wraz z swoimi towarzyszami z pomocą samego SG-1 uciekł przed NID na swój statek.

Taupen
Grany przez: Nick Misura
Odcinki: Space Race
Ludzki Hebridian który jest mechanikiem w sklepie z częściami wymiennymi. Warrick często bierze u niego na "krechę" tak jak to było przez przygotowaniami do 59 pętli "Kon Garat".

Travell
Grana przez: Marie Stillin
Odcinki: Pretense, Shades of Grey, Between Two Fires
Należąca do rasy Tolan osoba przewodnicząca wysokiej Radzie Tollan o nazwie Curia. Zaciekle broni stanowiska by nie dzielić się własną technologią z rasami mniej rozwiniętymi. Pełni zarówno rolę sędziego w rozprawach, jak i ambasadora w stosunkach z innymi światami takimi jak Ziemia. Jednak gdy siły Anubisa udowodniły że są odporne na obronę Tollan Travell na czele Curii zadecydowała na ugodę z Goa'uld'ami. W zamian za zostawienie Tollan mieli stworzyć super broń masowego zniszczenia która potrafiła przedrzeć się przez każdą materię. Jednak gdy Narim dowiedział się o tym że też przystała na morderstwo Omac'a który był przeciwny takiemu stanowisku, doprowadził on i tak do ataku Anubisa na Tolane.

Tryan
Grany przez: Travis Wester, Michael Shanks
Odcinek: Lifeboat
Drugi rangą inżynier i oficer na statku Stromos odpowiedzialny za systemy podtrzymujące życie. Bardzo sceptyczny wątpił w możliwość połączenia kilku świadomości w jednym ciele. Był jedną z najlepiej współpracujących osób z SGC.

Tynan Del
Grany przez: Allan Lysell
Odcinek: Space Race
Człowiek Hebridan, kierownik oddziału usuwania śmieci z grupy Tech Con. Nie jest on godny zaufania, a przez wiele lat nie można było udowodnić jego nielegalnych działalności. Z tego powodu nie dostawał awansów, bo nadzorcy Tech Con prowadzili cały czas śledztwo. Wierzył że Serrakini chcą z dominować populację planety robiąc z ludzi  obywateli drugiej kategorii. Eamon i Teal'c odkryli że jest on odpowiedzialny za sabotaż wszystkich statków uczestniczących w 59 pętli "Kon Garat" oprócz jednego którym sterował ludzki pilot. To dzięki ich pomocy prezydent Hagan mógł w końcu oskarżyć go o manipulacje i korupcje. 

Warrick
Grany przez: Dion Johnstone, Alex Zahara
Odcinki: Forsaken, Space Race
Serakin z planety Hebritan, kapitan statku Seberus. Gdy pełnił funkcję transportu dla więźniów rozbił się on na jednej z planet i statek przejęli więźniowie. Przez trzy lata żył na planecie i dopiero przybycie SG-1 umożliwiło mu odzyskanie statku, jego naprawienie i powrót do domu. Tam okazało się że jego żona myślała że zginął i ożeniła się ponownie. Rok później szukając nowej pracy wziął udział w 59 pętli "Kon Garat". Wygrywając ten wyścig miał otrzymać nowy kontrakt od organizatora - grupy Tech Con. Wraz z major Carter wbrew sabotażowi zajęli drugie miejsce. Jednak zwycięsca - La'el Montrose zaproponowała Warrick'owi u siebie pracę w ramach nowego kontraktu dla Tech Con który otrzymała.
Login:
Hasło: