Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Stargate Atlantis » Odcinki » Sezon 1 » 1x01 Rising - Part 1
Poprzedni odcinek <--- > Następny odcinek > 

Dane (powrót)
Numer:
1
Scenariusz
: Robert Cooper & Brad Wright
Reżyseria
: Martin Wood
Występują
: Richard Dean ANderson (Gen. Jack O'Neill), Michael Shanks (Dr. Daniel Jackson), Robert Patrick (Pułkownik Marshall Sumner), Garwin Sanford (Simon), Paul McGillion (Dr. Carson Beckett), Andee Frizzell (Kobieta Wraith), Craig Veroni (peter Grodin), Christopher Heyerdahl (Halling), Dean Marshall (Sierżant Bates), Boyan Vukelic (Sierżant Stackhouse), Reece Thompson (Jinto), Stefano Colacitti (Toran), Casey Dubois (Wex), Melia McClure (Kobieta Pradawnych z hologramu), Dan Shea (Sierżant Siler), David Milchard (Technik SGC), Edmond Wong (Technik Atlantis), Bro Gilbert, Peter Grasso (Naukowcy), James Lafazanos (Wraith), Ona Grauer (Kobieta Pradawnych), Aaron Dudley (Pradawny), Mary Joan Buchanan (Mama Beckett'a).
Oglądalność na SciFi: 3,2
Opis (powrót)
Nowa drużyna Stargate wyrusza na niebezpieczną misję do odległej galaktyki gdzie odkrywają mityczne zaginione miasto i nowego wroga.
Streszczenie (powrót)
Badania w placówce Pradawnych
Kilka milionów lat temu Pradawni opuszczają Ziemię ogromnym statkiem-miastem pozostawiając w swojej placówce Ayannę. W roku 2004 po odkryciu przez SG-1 tej placówki na Antarktydzie rozpoczęto badania nad tą technologią, która kilka tygodni temu uratowała Ziemię przed flotą Anubisa [odcinek SG-1: Lost City]. Nad placówką badania prowadzi międzynarodowa ekipa naukowców pod dowództwem doktor Weir. Między innymi doktor Carson ze Szkocji, który odkrył rzadki gen umożliwiający sterowanie technologią Pradawnych, który sam też posiada. W badaniach uczestniczy też doktor MacKey z Kanady, który nieustannie nakłania Carsona by spróbował ponownie uruchomić krzesło Pradawnych. Ten jednak nie chce nawet próbować, a by sterować tą technologią ważne jest się skupić. W placówce jest także doktor Daniel Jacskon któremu właśnie udało się ustalić adres pod który udali się Pradawni opuszczając Antarktydę. Jak się okazało udali się pod ośmiu symbolowy adres co oznacza że polecieli do zupełnie innej galaktyki. W tym samym czasie do placówki helikopterem udaje się generał Jack O'Neill. Helikopter jest kierowany przez majora Jhon'a Sheppard'a który ma spore doświadczenie w lotnictwie. Tymczasem w placówce MacKey'owi w końcu udało się przekonać Carson'a do kolejnej próby. Niestety w jej wyniku aktywowała się broń Pradawnych która wystrzeliła w kierunku helikoptera pilotowanego przez Sheppard'a. Dzięki umiejętnym unikom udało się bezpiecznie wylądować, jednak ostatecznie, ocalenie życia O'Neill i Sheppard zawdzięczają temu że Carsono'wi udało się skupić i wyłączyć broń.
Przybycie O’Neill’a i Shepparda

W końcu Jack dotarł do placówki zabierając ze sobą na dół majora Sheppard'a. Daniel przedstawił O'Neill'owi sytuację. Pradawni opuścili Ziemię w Atlantydzie (latające miasto) do galaktyki Pegaza. Teraz istnieje możliwość przejścia przez wrota do tamtej galaktyki jednak do tego potrzebne jest źródło zasilania: ZPM. Haczyk jest jednak w tym, że do ustanowienia takiego połączenia potrzeba ogromnej ilości energii co oznacza że ZPM które niedawno zostało i tak już użyte do obrony Ziemi się wyczerpie i będzie to dla ekipy która wyruszy podróż w jedną stronę. Tymczasem major Sheppard rozglądając się po placówce spotkał się z Carsonem który przypadkowo wtajemniczył go we wszystkie tajemnice. Równie przypadkowo Jhon siada na krześle, które natychmiastowo się uruchamia. Carson informuje o tym doktor Weir. Okazuje się, że Sheppard posiada nadzwyczajne zdolności sterowania technologią Pradawnych i robi to nadzwyczaj naturalnie bez wysiłku. Doktor Weir namawia generała by zezwolił jej na przyjęcie do ekipy majora Shepparda. Jednak okazuje się że złamał on raz bezpośredni rozkaz dlatego że ratował innych żołnierzy. O'Neill postanowił przekonać Shepparda do tej misji. Udało mu się! Misja na Atlantydę zostaje zatwierdzona i rozpoczynają się do niej przygotowania. Weir za zgodą prezydenta żegna się z Simonem którego darzy uczuciem mówiąc mu gdzie się udaje za pośrednictwem kasety wideo. W tym samym czasie z bliskimi żegnają się inni członkowie załogi.
Przejście przez wrota i eksploracja Atlantydy

W dzień wyruszenia w SGC zaczynają się przygotowania do przejścia przez wrota. Wszystkie zapasy żywności, broni, leki i ludzie są przygotowani do przejścia przez wrota. Cała operacja musi się odbyć w przeciągu 38 minut. Dowództwo wojskowe nad ekipą sprawuje pułkownik Marshall Sumner. MacKey w międzyczasie podłącza ZPM do wrót i gdy już wszystko gotowe doktor Weir przemawia do całej ekipy dając wszystkim ostatnią szansę na wycofanie się i pozostanie w domu. Gdy nikt się nie wycofuje rozpoczyna się sekwencja wybierania współrzędnych, podczas której dowiadujemy się, że pułkownik Summner przypomina majorowi Sheppardowi o łańcuchu dowodzenia. Ósmy symbol zaskoczył, tunel czasoprzestrzenny się otworzył i sonda została wysłana. Po drugiej stronie okazało się że istnieje atmosfera zdatna do oddychania, a co więcej struktura budowli jest stabilna. Generał O'Neill wydaje pozwolenie na przejście. Najpierw przechodzi pułkownik Summner z trzema żołnierzami zabezpieczając natychmiastowo teren po drugiej stronie. Dalej przechodzi reszta jednostek wojskowych i reszta ekipy, w której skład wchodzą naukowcy i lekarze. Po drugiej strony okazuje się, że ekipa trafiła na Atlantydę, na którą trafili przez zupełnie nowy rodzaj wrót. Wraz z rozchodzeniem się, po najbliższym terenie całe miasto powraca do życia. Zapalają się światła, otwierają się automatycznie drzwi. Natychmiastowo doktor MacKey zlokalizował sterownie pomieszczeniem wrót i zapewne całym miastem. Oddziały wojskowe i naukowe już badają najbliższe okolice. Między innymi odkryto pomieszczenie ze statkami Pradawnych, a pułkownik Marshall odkrył, że miasto znajduje się pod wodą kilkaset metrów w głębi oceanu i przed zalaniem chroni miasto pole siłowe.
Kłopoty z zasilaniem

Doktor Carson Beckett tymczasem odkrył nagranie stworzone przed Pradawnych opisujące, co się stało z miastem. Przybili oni do tej galaktyki w celu szerzenia nowego życia, zawiązywania przyjaźni i dzieleniem wiedzy. Jednak pewnego dnia napotkali wroga, którego niedoceniali i który szybko opanował całą galaktykę zmuszając Pradawnych do wycofania się do Atlantydy, jej ukrycia i wycofania się przez wrota z powrotem na Ziemie. Na domiar złego okazuje się, że z powodu ponownego wykorzystania energii w mieście pole siłowe chroniące miasto przed zatonięciem słabnie. Dlatego MacKey doradza natychmiastowe przerwanie eksploracji miasta. Atlantyda jest zasilana przez trzy ZPM, z czego dwa są już całkowicie wyczerpane, a ostatnie jest na granicy wytrzymałości. Tymczasem udało się rozpracować działanie wrót, co pozwoliłoby na poszukanie źródeł energii na planetach w tej galaktyce. Nie tylko można wybierać współrzędne na pobliskie planety na co nie potrzeba ogromnej energii, ale także odkryto ze na wrotach można załączyć przesłonę energetyczną która może spełniać funkcje podobnej do tej ziemskiej. Drużyna pułkownika Marshall wraz na rozkaz Weir z majorem Sheppardem wyrusza na jedną z planet z bazy danych Pradawnych.
Poznanie ludu Teyli

Na innej planecie gdzie panuje noc drużyna spotyka bawiące się dzieci. W chwilę potem odnajduje ich ojciec, który nawiązuje kontakt z przybyszami z Atlantydy. Postanawia ich zaprowadzić do przywódcy jego ludu - Teyli, w celu jak to Sheppard ujął - "handlu". Porucznik Ford zauważa istniejące napięcie między pułkownikiem, a majorem. W namiocie w którym właśnie trwa jedzenie posiłku Ford, Sheppard i Marshall spotykają się z Teylą. Pułkownik trochę rozmawia ignorancko, gdy tymczasem Jhon próbuje przełamać "lody" i nawiązać przyjaźń. Po wchodzie słońca żołnierzy odkrywają, że w okolicy znajduje się starożytne miasto, do którego Summner chce się wybrać by poszukać ZPM. Athosianie (lud zamieszkujący tę planetę) odradzają mu to ostrzegając że wchodząc tam mogą przybyć Wraith, którzy jak się później okazuje są tymi którzy zmusili do wycofania się Pradawnych. Summer postanawia udać się do miasta, gdy tymczasem Teyla chce coś pokazać Sheppard'owi. Tymczasem na Atlantydzie MacKay ma tylko złe wieści. Okazuje się, że nie da się już przywrócić pola siłowego do takiego stanu, jakie było przed ich przybyciem.
Login:
Hasło: