Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Encyklopedia » Rasy » Asgard'czycy
Jeden z najbardziej potężnych sprzymierzeńców Ziemi, starożytny i życzliwi Asgardczyczy kontaktowali się z Tau`ri od jakiegoś czas. Chronili ludzi przed Goa’uld’ami przybierając postać nordyckich bogów na wielu planetach, łącznie z Cimmerią chronioną przez Młot Thora i K`Tau, bardziej zaawansowaną, lecz wciąż ze społeczeństwem mocno zagłębionym w nordycką wiarę. Fizycznie Asgardczycy mają przeciętnie metr wzrostu, szary odcień skóry, małe, chudziutkie kończyny, duże głowy i czarne oczy – są uderzająco podobni do kosmitów z Roswell opisywanych przez świadków w historiach o uprowadzeniach przez UFO. Asgardczycy są niezdolni do mitozy (seksualnej reprodukcji) od tysięcy lat. Korzystają więc z klonowania które kieruje ich na ścieżkę zmierzającą do ich wyginięcia. Z tego powodu, włączając porwania ludzi z Ziemi, Asgardczycy podejmują drastyczne kroki, by zagwarantować przetrwanie gatunku. Pomijając małą fizyczną posturę Asgardczyków, ich rozmiar nie ma związku z ich intelektem. Przeciwnie, skutecznie rozwinęli mnóstwo zaawansowanych technologii, które zahamowały rozrost Goa`ludów. Asgard posiada okręty wyposażone w hipernapęd pozwalający podróżować z jednej galaktyki do innej w ciągu kilku minut. Asgardczycy ustanowili Traktat Ochrony Planet z Władcami Systemu, ochraniając takie planety jak Cimmeria, Ziemia i K`Tau przed inwazją. Goa`uld Anubis który zdobył dostęp do zaawansowanej technologii (w dużej mierze technologii Pradawnych przystosowanej do własnych potrzeb) zupełnie zignorował traktat i nieoficjalnie zerwał go atakując jeden z okrętów Asgardu i porywając Thor’a. Spotkanie z pułkownikiem O`Neillem z Ziemi pozwoliło Asgard’owi do przyjęcia nowego spojrzenia na ludzi i ich roli w galaktyce. Przestudiowali bliżej ludzi i stwierdzili, że gatunek ten posiada wielki potencjał. Jednakże, O`Neill udowodnił Asgardowi, że ludzie są istotnie gotowi stać się częścią większego obrazu galaktyki, a Asgard od tego czasu uznał go za reprezentanta ludzkiej rasy. Pomimo swych możliwości intelektualnych i potencjału obronnego Asgard nie był w stanie długo walczyć ze swoim największym wrogiem – Replikatorami. Wyczerpali wszystkie możliwe sposoby walki, stając się bardzo zależnymi od Tau`ri i przy niejednej okazji odpłacali się za próbę pokonania tego wroga. Asgardczycy stali się dłużnikiem Ziemi i obiecali, że kiedy walka z Replikatorami dobiegnie końca, powierzą im swoje środki, pomagając raz na zawsze rozprawić się z Goa`uldami. Już zaczęli spełniać swoja obietnicę wyposażając Prometeusza w zaawansowane osłony i broń. Po odkryciu Atlantis zgodzili się pożyczyć nam Międzygalaktyczny Hipernapęd (tzw. II Klasy) w celu umożliwienia podróży Dedalem Atlantis-Ziemia. Planeta: Halla, Othala, Orilla Pierwsze pojawienie się: Thor`s Chariot Kluczowe odcinki>:
 • Thor`s Hammer (1x09) – SG-1 odkrywa Cimmerię, planetę chronioną przez Asgard gdzie napotykają holograficzne nagranie Thora – tym niemniej nie poznają go osobiście.
 • Thor`s Chariot (2x06) – Gdy SG-1 wraca na Cimmerię, Jackson i Carter kontaktują się z prawdziwym Thorem, który ratuje planetę przed Goa`uldem Heru-urem.
 • Fifth Race (2x15) – Biblioteka Pradawnych zostaje załadowana do umysłu O`Neilla doprowadzają do połączenia się za pośrednictwem Wrót ze światem spoza naszej galaktyki. Tam O`Neill spotyka się twarzą w twarz z Asgardem.
 • Fair Game (3x03) – Thor przewodzi negocjacjom pomiędzy Ziemią i Władcami Systemu, doprowadzając do włączenia Ziemi do Traktatu Ochrony Planet.
 • Point of View (3x06) – SG-1 pomaga S.G.C. w alternatywnym świecie skontaktować się z Asgardem, który ostatecznie ratuje Ziemię przed inwazja Apophisa.
 • Nemesis (3x22) – Potężny wróg Asgardu pojawia się, gdy Replikatory infekują statek Thora, kierując go na Ziemię usiłując rozprzestrzenić się tam. SG-1 musi zniszczyć statek, aby powstrzymać inwazję.
 • Small Victories (4x01) – Major Carter dołącza do Thora broniąc planetę Asgardu przed inwazją Replikatorów, ostatecznie dając mu nadzieję, że ich długa wojna nie zakończy się porażką.
 • Red Sky (5x05) – SG-1 odnajduje kolejną chronioną planetę – K`Tau i musi prosić Asgard o pomoc z powodu grożącego jej naturalnego kataklizmu. Asgard odmawia, twierdząc że byłoby to naruszenie traktatu.
 • Fail Safe (5x17) – Drużyna używa Hali Mądrości K`Tau by prosić Asgard o pomoc kiedy odkrywa meteor na kursie kolizyjnym z Ziemią – jednak bez skutku.
 • Revelations (5x22) – Asgard werbuje SG-1 do pomocy, by ratować jednego ze swoich naukowców ze świata oblężonego przez Goa`ulda, który pokonał Thora w bitwie i schwytał w niewolę.
 • Prometheus (6x11) – SG-1 jet opuszczona w głębokim kosmosie na pokładzie X-303, gdy Thor przybywa na Ziemie po ich pomoc aby ponownie ratować ojczysty świat przed Replikatorami.
 • Unnatural Selection (6x12) – Asgard werbuje SG-1 do pomocy przy schwytaniu teraz bardziej rozwinięte Replikatory w pułapkę, dając sobie tysiące lat na odkrycie jak je unicestwić.
 • Disclosure (6x17) – Thor przybywa na Ziemię, by pokonać operację wojskową dotyczącą programu Wrót i wyposażyć Prometeusza w asgardzkie osłony i broń jako podziękowanie za wysiłki SG-1.
 • Lost City, Part 1 (7x21) – Kiedy O`Neill ponownie ładuje wiedzę Pradawnych do swojego umysłu,S.G.C. raz jeszcze próbuje nawiązac kontakt z Asgardem, lecz bez rezultatu.
 • New Order, Part 1 (8x01) – Teal`c i Carter udają się do Othalli, galaktyki Asgardu, gdzie ten tworzy czarną dziurę, by spróbować zniszczyć Replikatory – bez sukcesu.
 • New Order, Part 2 (8x02) – Thor ocala O`Neilla przed wiedzą Pradawnych umieszczoną w jego umyśle i drużyna pomaga ocalić wkońcu świat Asgardu przed Replikatorami, dając Asgardowi potężną broń przeciwko ich technologicznym nieprzyjaciołom.