Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Stargate SG-1 » Odcinki » Sezon 8 » 8x12 Prometheus Unbound
< Poprzedni odcinek < --- > Następny odcinek >

Dane (powrót)
Numer:
166
Scenariusz
: Damian Kindler
Reżyseria
: Andy Mikita
Występują
: Claudia Black (Vala), Don S. Davis (General George Hammond), Ellie Harvie (Dr. Lindsey Novak), Gary Jones (Technik), Eric Breker (Pułkownik Reynolds)
Oglądalność na SciFi: 2,1
Opis (powrót)
Po tym jak Prometeusz leci z ratunkiem na wezwanie pomocy, po przebudzeniu Daniel będąc na pokładzie odkrywa że zostaje więźniem, a Prometeusz został przejęty.
Streszczenie (powrót)
W drodze do swojego biura Jack’owi towarzyszy Daniel, który próbuje go przekonać by zezwolił mu na uczestnictwo w misji Prometeusza do galaktyki Pegaza. Jednak O’Neill nie daje się przekonać. Wchodząc do biura obydwoje są zaskoczeni widząc generała Hammonda w fotelu dowódcy. Okazuje się że to właśnie George Hammond będzie dowódcą misji która się uda do Atlantis i chce on Daniela w zespole. Dowódca „Homeworld Security” zabiera Jack’owi też Walter’a i krzesło.
Następnego dnia na pokładzie Prometeusza Daniela wita generał Hammond. Jak się okazuje były dowódca SGC dostał wolną rękę od Prezydenta do wskazania dowódcy misji która ma się skontaktować z ekipą Atlantis która wyruszyła ponad pół roku temu. Hammond wybrał siebie jako że chce się zająć tym osobiście.
Podczas lotu Daniel Jackson rozpoczął odprawę dotyczącą tego co może ich czekać na miejscu. Uczestniczy w niej doktor Nowak która zwraca na siebie uwagę nieustającą czkawką, ale także pesymistycznym poglądem że ekipa Atlantis już od dawna może nie żyć.
Po odprawie doktor Nowak spotyka Daniela w windzie rozmawiając o odprawie i o jej nieustającej czkawce, którą jak się okazuje ma od dawna i nie przestaje. Po wyjściu z windy rozlega się alarm. Na mostku okazuje się że załoga odebrała wezwanie o pomoc. Prometeusz charytatywnie zbacza z kursu chcąc pomóc. Na miejscu okazuje się że wezwanie pochodziło z opustoszałego statku Goa’uld’ów. Pomimo podejrzeń o pułapkę drużyna SG-3 przenosi się za pomocą pierścieni na Alkesha z zamiarem przejęcia go jako cenny nabytek.
Na pokładzie podczas rozpoznania odkryli ślady walki oraz zabitych Jaffa, tymczasem przez nie pilnowane pierścienie z Alkesha na Prometeusza ktoś się przeniósł. Okazuje się że jest to superżołnierz Anubisa! Sterowanie Prometeuszem zostało natychmiastowo sabotowane, a SG-3 nie może się przenieść z powrotem na Prometeusza z odsieczą. Superżołnierz z łatwością obezwładnił i przeniósł całą załogę na Alkesha. Tylko naszemu archeologowi udało się ukryć i spróbować obezwładnić go później już po tym jak Prometeusz odleciał na pewną odległość od Alkesha na który została przeniesiona załoga z Ziemi. Jednak podczas tej próby okazało się że jakimś cudem superżołnierz jest odporny na broń wynalezioną w „Death Knell” i Daniel został obezwładniony.
Pościg Alkesh’em za Prometeuszem jest niemożliwy bo silniki zostały wyłączone. Naprawić ma je doktor Nowak tymczasem Walter zasiadł za panelem sterowaniem Alkesha dzielą się uwagą że dziwne jest to że superżołnierz oszczędził im życie.
Tymczasem Daniel na Prometeuszu został przywiązany do fotela. Próbował nawiązać kontakt z superżołnierzem i mocno się zdziwił gdy ten mu odpowiedział słowami że „on wydaje się bardzo atrakcyjny”. Okazało się po ściągnięciu hełmu że pod tym pancerzem jest kobieta, która zapewnia że go nie skrzywdzi. Próbuje ona wyciągnąć od Daniela jak wysłać za pomocą tego statku sygnał w przestrzeń. Daniel nic nie powiedział i próbował nawet przekonać że właśnie lecieli ratować swoich przyjaciół, ale Vale to w ogóle nie obchodzi i na dodatek w krótkim czasie sama aktywowała komunikację.
Tymczasem na Alkeshu okazuje się że kryształy sterujące silnikami zostały celowo zniszczone i potrzeba zdobyć nowe z drugiego statku Goa’uld’ów dryfującego w przestrzeni który może jeszcze tylko podtrzymać życie jednej osoby na pokładzie. Hammond uparł się że to on wykonana te zadanie.
Gdy Daniel nie chce wyjawić hasła które blokuje odpalenie napędu hiperprzestrzennego Vala odpala w jego ramię z broni superżołnierza. Gdy Daniel zapewnił że nie zna hasła Vala wyleczyła go za pomocą urządzenia leczącego Goa’uld’ów. Okazuje się według jej słów że Vala była raz nosicielem Goa’uld’a i dzięki temu potrafi tak szybko poznawać działanie statku. Vala spróbowała swoim urokiem wyciągnąć informacje z Daniela, jednak też bez skutku.
Tymczasem Hammond przenosi się z P90 na drugi statek pierścieniami po potrzebne kryształy. Wraz z instrukcjami od doktor Nowak udaje mu się te pierścienie zdobyć. Z powrotem do pierścieni generał miał problem i naprzeciw mu wyszedł Reynolds który po przeniesieniu go na Alkesh nie miał odwagi by przywrócić oddech generałowi. „Szczęśliwie” dla niego Hammond’owi oddech wrócił po kilkunastu sekundach sam.
Gdy Vali udaje się dojść do sterowania hipernapędem Danielowi udaje się uwolnić i z zatem w ręku grozi Vali. Daniel próbuje dojść do systemu, ale okazuje się że Vala go zabezpieczyła własnym hasłem. Okazuje się też że zbliża się już statek Alkesh z załogą Prometeusza i wtedy między Danielem, a Valą dochodzi do dłuższej walki i przekomarzania się z podtekstami seksualnymi ;>... która ostatecznie kończy się przegraną Vali i to on ląduje w izolatce przebrana w nowe ciuchy przez Daniela. Jednak podczas tej potyczki Vali udało się aktywować hiperprzestrzeń i uciec przed Alkeshem i teraz Daniel nie może tego wyłączyć i prosi ją o pomoc. Ostatecznie zgadza się na jej prośbę by coś mogła zjeść.
Wyjaśnia wtedy że 10 lat temu Tok’Ra zorganizowali rebelię przeciwko Goa’uld’owi rządzącemu jej planetą. Nosicielem tego władcy była właśnie Vala, którą uratowali właśnie Tok’Ra. Okazuje się że niedawno jej ludzie mieli zostać wszyscy zabici na rozkaz Camulus’a. Ci co przetrwali uciekli za pomocą statków na księżyc bez wiedzy Camulusa. Jednak gdy to terytorium przejął teraz Baal Vala obawia się że jej lud zostanie odkryty i dlatego gromadzi jak najwięcej statków ponieważ na tym księżycu nie ma wrót przez które można byłoby uciec. Po rozmowie Daniel zamyka Vale w pokoju i sam postanawia spotkać się z jej ludźmi do których teraz podobno skierowała Prometeusza.
Na miejscu Daniel nawiązuje kontakt radiowy umawiając się na osobiste spotkanie na planecie. Tam Daniel ubrany w kombinezon superżołnierza spotyka rasę zupełnie inną od Vali. Okazuje się że Vala nie mówiła prawdy i że przedstawiciele z którymi spotkał się Daniel czekają tam na dobicie targu - wymianę naquada za statek. Podczas rozmowy Prometeusza zaatakowały myśliwce Goa’uld’ów i musiał uciekać obezwładniając też kupców. Na pomoc w włączeniu systemów obronnych statku Vala zgodziła się jedynie po wypuszczeniu jej z izoltatki. Udało im się wyjść z orbity planety jednak tarcze były już na wykończeniu pod zbyt wielkim obstrzałem ze strony sił Goa’uld’ów.
Wtedy z ratunkiem przybył jeden Alkesh z załogą Prometeusza dowodzony przez Hammond’a któremu udało się ochronić i odbić Prometeusza. Gdy Vala chciała coś powiedzieć Daniel ją obezwładnił zat’em. Po tym jak już Hammond przejął kontrolę nad Prometeuszem okazało się że mimo to udało się Vali uciec ze statku i z pomocą Alkesha uciec na bezpieczną w nieznane.
Login:
Hasło: