Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Stargate SG-1 » Odcinki » Sezon 8 » 8x10 Endgame
< Poprzedni odcinek < --- > Następny odcinek >

Dane (powrót)
Numer:
164
Scenariusz
: Joseph Mallozzi & Paul Mullie
Reżyseria
: Peter DeLuise
Występują
: Brandy Ledford (Zaren), Jonathan Holmes, Mark Gibbon (M'Zel), Rob Lee (Major Pierce), Gary Jones (Technician), Peter Bryant (Hoskins)
Oglądalność na SciFi: 1,8
Opis (powrót)
Wrota zostały skradzione z SGC i jak SG1 zbadało sprawę okazało się że za tym stoi "The Trust". Tymczasem Teal'c wyjaśnia sprawę masowych śmierci Jaffa na różnych planetach.
Streszczenie (powrót)
W SGC około godziny trzeciej w nocy ku zaskoczeniu dwóch mających dyżur techników i dwóch wojskowych z pomieszczenia wrót znikają... wrota! Od rana SG-1 próbuje wyjaśnić tę sprawę. Daniel próbuje wyciągnąć od techników szczegóły tego wydarzenia. Sam tymczasem po przejrzeniu taśm kamer ochrony doszła do wniosku, że wrota zostały przeniesione za pomocą technologii transportu Asgardu.
Tak naprawdę dalej nie wiadomo, kto ukradł wrota i nie mając dostępu do pozaziemskich źródeł informacji. Teal’c tymczasem będąc na spotkaniu rebeliantów Jaffa i nie mogąc skontaktować się z Ziemią przeszedł przez wrota do bazy alfa. Tam postanowił powrócić do rebeliantów i za pomocą statku dostać się na Ziemię.
W SGC Sam znalazła jedną z poszlak. Kamery zarejestrowały jak jeden z techników umieszcza jakieś urządzenie emitujące sygnał przy wrotach. Co ciekawsze ten technik właśnie w dzień zniknięcia wrót nie przyszedł do pracy, a jego mieszkanie zostało wyczyszczone. Sam doszła do wniosku, że ktoś wykorzystał technologię transportu, jaką już posiada Prometeusz i jej wadą jest to, że nie mają sensorów Asgardu i obiekt docelowy, który chce się przenieść musi emitować sygnał. Za pomocą satelity Carter zamierza namierzyć siedzibę, z której mogą być transportowane materiały.
W ten sposób namierzono budynek, który został otoczony przez siły specjalne. Po przybyciu na miejsce Daniela i Sam weszli do środka, gdzie okazało się, że „The Trust” ma do dyspozycji rakiety i gaz, który zabija natychmiastowo. Jednak podczas incydentu, gdy jeden z agentów zaczął się bronić i strzelając zniszczył pojemniki tego gazu, to ten nie był wcale zabójczy.
Po jego zbadaniu okazało się, że działa tylko na symbionty Goa’uld’ów. Mogło to sugerować, że „The Trust” rozpoczyna atak na pełną skalę na armię Władców Systemu. Na dodatek osoba, która ich zaatakowała w budynku miała identyfikator strefy 51, dlatego dalsze kroki SG-1 kieruje tam z zamiarem spotyka się z doktorem Bricksdale. Nadzorował on tam badania nad urządzeniem transportującym Ozyrysa. Carter sprawdziła czy nie zostało ono podmienione jak poprzednio to już miało miejsce. Okazało się, że nie.
W międzyczasie Teal’c powrócił na planetę rebeliantów Jaffa gdzie wszyscy jego bracia nie żyli. Przywitał go jedynie M’zel który sam przed chwilą wrócił i napotkał same ciała leżące nieżywo na ziemi. Po powrocie na alfę okazało się, że jeszcze trzy inne planety zostały w ten sposób zaatakowane. Pierwszymi podejrzanymi dla Teal’ca i M’zel są Tok’Ra dlatego chcą się z nimi skontaktować. Chcą to zrobić dając się schwytać na jednej z planet, na której gubernatorem jest szpieg Tok’Ra o imieniu Zarin.
Tymczasem na Ziemi doktor Bricksdale nie wiedząc, że jest śledzony skontaktował się z agentem Hoskins. Nie udało się jednak oddziałowi specjalnemu go dogonić i gdy już włączył lokalizator dla transportera Carter go zaskoczyła od tylu i to ją przeniesiona na statek Ozyrysa który krążył po orbicie. Szczęśliwie dla agentów na statku, na którym znajdują się także ziemskie wrota szybko obezwładnili oni Sam i splątali.
Tymczasem w SGC Jackson przesłuchuje naukowca w sprawie nie wyjaśnionego zniknięcia Carter. Oferuje mu w zamian za współpracę przymknięcie oka na jego ogromne konto bankowe. Zgodził się i wytłumaczył wszystko. Okazało się, że już dawno udało mu się uruchomić urządzenie Ozyrysa i dostać się na statek. „The Trust” oczywiście wcześniej się z nim skontaktowało i przedstawiając swoją propozycję. Postanowił też pomóc w ponownym uruchomieniu urządzenia by Daniel mógł się dostać na statek i przeprowadzić sabotaż.
Tymczasem na statku agenci kontynuują wystrzeliwanie rakiet na planety Baal’a. Słuchając się Carter o bezwartościowości ataku na jedną z planet omijają ją i atakują planetę na której akurat znajduje się lord Zarin.
Tam właśnie Teal’c i M’zel zostali postawieni przed szpiega Tok’Ra, która po opuszczeniu jego straży zagwarantowała, że Tok’Ra nie są odpowiedzialni za te ataki, o czym Teal’c się później przekonuje, gdy widzi jak wszyscy Jaffa wokół w tym i szpieg Tok’Ra giną od ataku „The Trust”.
Tymczasem Daniel szykuje się w SGC do przeniesienia się na statek. Prometeusz już skanuje przestrzeń wokół Ziemi w poszukiwani statku, jednak dopóki ma włączone maskowanie jest to niemal niemożliwe. Gdy Daniel się dostał na statek pierwsze, co zrobił to uszkodził systemy odpowiedzialne za niewidzialność. Wtedy Prometeusz był gotowy do przejęcia statku, jednak O’Neill nie chciał ryzykować śmierci SG-1.
Na pokładzie statku tymczasem „The Trust” udało się schwytać Daniela. Szczęśliwie w pewnym momencie otworzyły się wrota i wtedy Sam z Danielem próbowali przejąć kontrole nad statkiem. Pomógł im w tym Teal’c który właśnie próbował skontaktować się z Ziemią i na prośbę Daniela przeszedł przez wrota.
Niestety Alkesh szykował się do wejścia w podprzestrzeń i SG1 stając we wrotach uruchomiło urządzenie emitujące sygnał, co pozwoliło Prometeuszowi przenieść wrota wraz z SG-1 pozwalając jednocześnie uciec statkowi Ozyrysa z agentami „The Trust” i zapasami rakiet z gazem.
Login:
Hasło: