Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Stargate SG-1 » Odcinki » Sezon 8 » 8x09 Sacrifices
< Poprzedni odcinek < --- > Następny odcinek >

Dane (powrót)
Numer:
163
Scenariusz:
Christopher Judge
Reżyseria
: Andy Mikita
Występują
: Jolene Blalock (Ishta), Tony Amendola (Bra'tac), Neil Denis (Rya'c), Jeff Judge (Aron), Mercedes de la Zerda (Kar'yn), Royston Innes (Moloc), Gary Jones (Technik)
Oglądalność na SciFi: 1,7
Opis (powrót)
Zbliżający się ślub syna Teal'ca jest dla ojca mniejszym zmartwieniem gdy pojawiają się problemy koordynacji rebelii organizowanej przez Ishte przeciwko Molocowi, a jego działaniami przeciwko wszystkim Goa'uld'om.
Streszczenie (powrót)
Jack wraz z Danielem idzie korytarzem słuchając wykładu na temat aktualnego stanu rebelii Jaffa. W drodze zmieniają kierunek na pomieszczenie wrót gdzie przez wrota przechodzi Teal’c z Bra’tac’iem. Twierdzi on, że został zdradzony przez tych, których kocha najbardziej. Bra’tac wyjaśnia, że chodzi o zamiar ślubu Rya’ca, którego Teal’c nie popiera.
Podczas gry byłego Jaffa z Jackiem w tenisa stołowego rozmawiają o wychowaniu syna i miłości. Druzgocąca przegrana Jacka zostaje odłożona przez niespodziewaną aktywację wrót. Okazuje się, że była to Ishta która twierdzi że Hak’tyl jest narażone na atak Molocha. Jack przyjmuje jej ludzi w bazie na okres dopóki Carter nie znajdzie im nowej bezpiecznej planety. Sam i Daniel dowiadują się od Rya’ca że wraz z Kar’yn planują wziąć ślub w terminie, czyli za trzy dni. To oznacza, że odbędzie się on w SGC. O tym fakcie informuje generała O’Neilla, Bra’tac w jego biurze. Wyraził zgodę, a szczegóły dotyczące ceremonii ślubu którą będzie odprawiał Bra’tac Jack omówił z Sam przeciskając się po korytarzu SGC pomiędzy dziećmi, końmi i „amazonkami”.
Tymczasem między Teal’ciem, a Ishtą narasta różnica zdań. Po pierwsze Ishta czuje się urażona, że nie zgadzając się na ślub Rya’ca Teal’c obraża Kar’yn jako wojownika i ją jako jej nauczyciela. Po drugie Teal’c nie zgadza się na jak najszybsze obalenia Moloca, ponieważ wraz z wszystkimi rebeliantami Jaffa mają plan jednoczesnego obalenia wszystkich Goa’uldów. Według niego obalenie jednego Goa’ulda nic nie da, a na jego miejsce przyjdzie kolejny.
Podczas próby generalnej ceremonii pojawia się także różnica zdań pomiędzy Rya’c’iem, a Kar’yn, która to nie chciała klęknąć przed swoim przyszłym mężem i uznała ceremonię za starodawną. Wszyscy się rozeszli i wtedy ponownie niespodziewanie nastąpiła aktywacja wrót. Kontakt nawiązali liderzy Jaffa z ruchu oporu Ishty w szeregach Moloca. Ishta zwołuje zebranie na planecie, na której ma powstać ich nowa baza.
Przed wyruszeniem Ishta jeszcze próbuje wyjaśnić Kar’yn istotę związku i uczy szacunku dla męża i innych. Podobną rozmowę przeprowadza Bra’tac z Ray’ciem podczas jego treningu.
Na planecie podczas zebrania rebeliantów Jaffa z szeregów Moloca Teal’c próbuje przekonać ich by wstrzymali się z powstaniem do czasu aż wszyscy Jaffa to zrobią. Wtedy nagle na namiot, w którym odbywało się zebranie przepuszczono zmasowany atak. Isht’cie, Teal’cowi i jednemu z Jaffa – Aron’owi udało się uciec. Okazało się że wrota są teraz mocno strzeżone i nie można wrócić do SGC. Z Teal’ciem wkrótce kontaktuje się Jack, któremu przedstawiono całą sytuację.
Teal’c podejrzewa, że ktoś z ruchu Ishty wydał ich i podejrzewa o to właśnie Arona. Dodatkowo Ishta zostawiła swoje tritonium w namiocie, a Teal’ca zbiło się podczas upadku na ziemię. Jego brak może powodować u nich znaczący spadek siły. Spędzili noc na zmianę czuwając na straży. Rano okazało się że Ishta została złapana i jest teraz torturowana przez Moloca.
Teal’c nie ufając Aronowi obezwładnił go i postanowił zacząć działać przedstawiając swój plan SGC. Najpierw Teal’cowi wysłano UAV z zapasem tritonium. Niestety te zostało trafione i podczas próby odzyskania ładunku Teal’c wpadł w pułapkę Jaffa Molocha. Wyszedł z niej z życiem dzięki pomocy Arona który zaskoczył ich od tyłu.
Tymczasem okazuje się, że na głównej planecie Molocha wybucha rebelia. Ten postanawia się wycofać do statku matki wracając przez wrota. W drodze do nich one się otwierają i przez nie przelatują dwie rakiety wystrzelone z SGC. Ich cel którym był Moloch i jego straż przyboczna została namierzona przez Arona. Tymczasem Teal’cowi udało się odbić Ishte z namiotu w którym była więziona.
Po powrocie do SGC udało się przeprowadzić uroczystą ceremonię ślubu Rya’ca i Kar’yn. Następnego dnia Teal’c pożegnał się z synem i z Ishtą i jak sama przyznała Teal’c miał rację. Tereny Molocha przejął Baal i powstanie nic ostatecznie nie dało.
Login:
Hasło: