Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Stargate SG-1 » Odcinki » Sezon 8 » 8x08 Coveneat
< Poprzedni odcinek < --- > Następny odcinek >

Dane (powrót)
Numer:
162
Scenariusz
: Ron Wilkerson & Robert C. Cooper
Reżyseria
: Martin Wood
Występują
: Charles Shaughnessy (Alec Colson), Tom O'Brien (Brian Vogler), Kendall Cross (Julia Donovan)
Oglądalność odcinka na SciFi: 2,1
Opis (powrót)
Szanowany biznesmen grozi ujawnieniem dowodów o istnieniu obcych światu. SGC chcą go wtajemniczyć.
Streszczenie (powrót)
Alec Colson w oświadczeniu telewizyjnym grozi wyjawieniem prawdy, którą ukrywa wiele krajów i twierdzi że jeśli oni jej nie wyjawią w przeciągu 24 godzin on to zrobi za nich. Zapewnia, że ma niepodważalne dowody. Jest on jednym z najbogatszych ludzi, którego kompania firm zajmuje się biotechnologią, komunikacją i samolotami.
To oświadczenie poważanej osoby na świecie zmusza SGC do interwencji. Na spotkanie z nim osobiście udaje się Daniel Jackson i Sam Carter która miała okazję już z nim współpracować przy produkcji silników do F-302. Oczywiście sam Colson nie znał prawdziwego przeznaczenia tego odrzutowca. Na spotkaniu Colson potwierdził, że ma mocne dowody w postaci zdjęć statków obcych na orbicie i bitwy na Antarktydzie. Zapewnił na dodatek, że to jeszcze nie wszystko.
Natychmiastowo z Carter skontaktowała się Julia Donavan (reporterka z incydentu z Prometeuszem) i Emmet Bregmen (twórca filmu dokumentalnego o SGC). Nie umiejąc przekonać Colson’a do utrzymania tajemnicy SGC czekało, jakie dowody przedstawi on światu.
Brian, najbliższy współpracownik Colsona ostrzega go, że jeszcze można się wycofać. Uważa że kompania może przez to zbankrutować przez co wiele ludzi może na tym ucierpieć. Obawia się on także o swoje życie, że może zostać poddany szantażowi.
Colson jednak się nie cofa i dokładnie 24 godziny od poprzedniej konferencji prasowej pokazuje światu swój niepodważalny dowód. Jest to prawdziwy kosmita wyglądający jak Asgardczyk!
Wydarzenie to wywołało niewątpliwie ogromne zaskoczenie na świecie jak i w SGC. Szybko jednak zauważono, że obcy nie zachowywał się jak typowy Asgardczyk, a na dodatek sam Thor twierdzi, że na Ziemi nie ma nikogo z ich rasy. Podczas odprawy z SG-1 O’Neill zdradza sposób, w jaki wytłumaczą wydarzenie światu. Pomoże im w tym sam Thor który przybył na Ziemie.
Z siedziby Colsona zostały przeniesione wszystkie dowody przez Thora, natomiast w programie Julii Donavan wystąpiła podpułkownik Carter tłumacząc, że kosmita przedstawiony świat przez Colsona był tak naprawdę generowanym trójwymiarowo obrazem Przedstawiła nawet próbkę tej technologii pokazując hologram Thora, który pozdrowił ludzi z Ziemi i stwierdził, że jest wynikiem zaawansowanej technologii tworzenia obrazu.
W chwilę po transmisji tego oświadczenia okazało się, że próbowano dokonać zamachu na życie Colsona. Wtedy Sam zaproponowała generałowi O’Neill wtajemniczenie go w program i pokazanie mu jak istotne jest, dlaczego tak ukrywają tajemnicę. Gdy Jack i Thor przenieśli się na spotkanie z prezydentem Colsona przeniesiono do SGC, gdzie przywitała go Sam wraz z Danielem i Thor’rem.
Wraz z Carter Colson przeszedł przez wrota na planetę, na której znajduje się nowo wybudowana podziemna baza alfa. Tam wraz z Sam przeleciał się F-302, którego niemal nie rozbił. Następnie przeprowadził dyskusję z Sam o wadach i zaletach ujawnienia programu całej Ziemi.
Po powrocie na Ziemię okazało się, że kompania Colsona ma zapaść finansową i handel akcjami został zawieszony przez prezydenta. Brian przyznał się że to on został zaszantażowany przez „The Trust” by wyjawić straty finansowe kompanii.
To powstrzymało Colsona przed wyjawieniem prawdy. Niestety następnego dnia Brian popełnił samobójstwo ponieważ nie chciał narażać na niebezpieczeństwo swojej rodziny. Colson wiedząc, że to jego pragnienie wyjawienia za wszelką cenę prawy przyczynił się do takiego rozwoju wydarzeń też chciał popełnić samobójstwo. Carter mu jednak przypomniała jego własne słowa które powiedział podczas lotu F-302, że się „walczy do ostatniego dnia”. Colson przyłączy się do programu walcząc dalej o prawdę.
Login:
Hasło: