Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Stargate SG-1 » Odcinki » Sezon 8 » 8x07 Affinity
< Poprzedni odcinek < --- > Następny odcinek >

Dane (powrót)
Numer:
161
Scenariusz
: Peter DeLuise
Reżyseria
: Peter DeLuise
Występują
: David DeLuise (Pete Shanahan), Erica Durance (Krista), Derek Hamilton, Gary Jones (Technik)
Oglądalność odcinka na SciFi: 1,8
Opis (powrót)
Teal'c zostaje głównym podejrzany o zabójstwo po tym jak wprowadza się do mieszkania poza bazą. Carter rozmyśla nad swoją przyszłością z Pete'm.
Streszczenie (powrót)
Na osiedlu mieszkaniowym w Colorado Springs dochodzi do stłuczki. Jej winni oskarżają młodego kierowcę i mają zamiar go pobić. W ostatniej chwili ratuje go Teal’c! Przypomina „bandzie” o przepisach, których należy przestrzegać w razie stłuczki i w ramach samoobrony powala ich na ziemie.
Okazuje się, że O’Neill umożliwił Teal’c’owi zamieszkanie na Ziemi. Po tym ostatnim incydencie z Teal’ciem do generała przychodzi pułkownik Kendrick który jako przedstawiciel Komitetu Nadzoru SGC daje do zrozumienia że nie popiera udzielonego przez Jacka zezwolenia na zamieszkanie kosmity poza bazą.
Dlatego też Daniel po rozmowie z Jackiem przychodzi do Teal’ca porozmawiać. Początkowo Daniel nie wyjawił powodu przybycia jednak nowy lokator wiedział, że chodzi o ostatnie zdarzenie, i jak się okazuje nie jedyne. Daniel radzi Teal’cowi by się tak mocno nie angażował w sprawy innych ludzi nawet, jeśli są w niebezpieczeństwie. Ich rozmowę przerywa sąsiadka o imieniu Krista która przyszła z ciasteczkami. Poprosiła Teal’ca o odetkanie rur w jej mieszkaniu, dlatego Daniel by nie przeszkadzać pozostawił ich samych.
Rady Daniela swoje, a życie swoje. Podczas przechadzki po osiedlu wraz z Kristą Teal’c obezwładnił niesamowicie celnym rzutem kamienia osobnika, który ukradł starszej pani torebkę. Okazuje się, że ktoś go obserwuje.
Wieczorem Teal’c słyszy pukanie i głośną dyskusje na korytarzu. Okazuje się, że to pijany chłopak Kristy, którego ona nie chce wpuścić. Ostatecznie Teal’c upomniał gościa i ten odszedł. Na temat tego wydarzenia Teal’c rozmawia w SGC z resztą SG1. Daniel daje mu krótki wykład o miłości w różnych kulturach ziemski, a Sam o tym samym uczuciu w pop-kulturze.
Krista widząc w parku Teal’ca ćwiczącego Lo’Knel poprosiła o kursu tej „starożytnej sztuki walki”. Razem z Kristą Teal’c spędza wiele czasu o różnych porach dnia na ćwiczeniach zarówno na świeżym powietrzu jak i w domu. Pewnego poranka przychodząc po nią by udać się na kolejne ćwiczenia w drzwiach spotyka chłopaka Kristy – Douga. Ostatecznie dochodzi tylko do groźby, w której Teal’c zagroził jemu śmiercią, jeśli ponownie ją zrani.
W międzyczasie tych wszystkich wydarzeń Sam spotyka się z Pete’em na hot dogach koło placu zabaw dla dzieci. Po tym jak Sam potwierdza, że się cieszy, że Pete pozostał przy niej czego przejawem jest śledzenie jej, ten oznajmia że został przeniesiony do wydziału policji w Colorado Springs. Co więcej, Pete się jej oświadcza! Sam jest w rozsypce przez dwa tygodnie nie wiedząc jaką podjąć decyzję. Generał O’Neill zauważył to i w rozmowie z nią próbował rozwiać jej wątpliwości i obawy przed stworzeniem rodziny.
Teal’c tymczasem spotyka Kriste siedzącą przed swoimi drzwiami, która prosi go by razem wyjechali na weekend. Zgadza się na tę prośbęi w chwilę później dowiadujemy się że Doug został zamordowany i głównym podejrzanym jest Teal’c.
Po wspólnie spędzonej nocy w hotelu Teal’c budzi się bez Kristy u boku. W chwilę później zostaje aresztowany przez policję i przekazany SGC. O’Neill wierzy, że nie jest za to odpowiedzialny, co więcej podkreśla zdanie Teal’ca że wydawało mu się że był śledzony ostatniego wieczora.
Daniel tymczasem został zaszantażowany przez „The Trust” (byłych agentów NID) którzy umówili się z nim na spotkanie na które miał dostarczyć tłumaczenie tekstu Pradawnych. Nie dostarczając tłumaczenia grupa ta go porywa i grozi zabiciem porwanej przez nich dziewczyny, jeśli tego natychmiast nie przetłumaczy. Daniel postanowił, więc współpracować.
W celu odnalezienia winnych za zabójstwo Douga Sam prosi o pomoc Pete’a. Ten z zastosowaniem nadzwyczajnych metod odnalazł hangar, w którym się ukrywają i jak się okazuje są to ci sami agenci co szantażują Daniela. W akcja lokalnej policji odnaleziono nieprzytomnego Daniela i dziewczynę, gdy tymczasem cała grupa znikła z budynku w tajemniczy sposób. Po tych wydarzeniach Sam w hangarze przyjmuje oświadczyny.
By zapobiec kolejnym próba wykorzystania Teal’ca przez organizacje takie jak „The Trust” Teal’c żegna się z nowymi przyjaciółmi i powraca do mieszkania w bazie.


Joe Mallozi'ego (scenarzysty SG-1) analiza odcinka
20 sierpnia odbyła się kolejna premiera już siódmego odcinka sezonu ósmego serialu „Stargate: SG-1” na kanale Scf-Fi Channel. Jak co tydzień z tej okazji na Gateworld.net pojawiła się analiza tego odcinka dokonana przez jednego z producentów. Oto jej tłumaczenie:
"Zawsze chcieliśmy stworzyć samodzielną historię całkowicie poświęconą Teal’cowi i jego próbą dopasowania się do Ziemskiego społeczeństwa. Niestety uważaliśmy, że taki odcinek powinien był powstać w trakcie pierwszego sezonu, więc założyliśmy, że czas na taki scenariusz minął.
Jednak w październiku zeszłego roku zaproponowałem historię, w której Teal’c z amnezją został uwięziony na obcej planecie oskarżony o morderstwo, którego dokonania nie pamiętał. Podczas gdy O’Neill próbuje utrzymać dyplomatyczne stosunki z społecznością tej planety, Carter i Daniel zostają oddelegowani na planetę w celu próby udowodnienia niewinności ich przyjaciela. W międzyczasie dowodów przeciwko Teal’cowi przybywa, gdy Sam i Daniel odkrywają, że „wszystko nie jest takie jak to wygląda”. Teal’c odzyskuje wspomnienia i przede wszystkim pamięć o morderstwie, które popełnił, a właściwie w które został wciągnięty. Jak? Dlaczego? I jaki mały paskudny sekret ludzie tej planety próbują ukryć? Cóż, te pytania są do kolejnego sezonu (lub jeśli go nie będzie, do mojego fanfica).
Wyżej wymieniony pomysł dał nam do myślenia i stał się podstawą dla założeń „Affinity” – Teal’c zostaje oskarżony o morderstwo. Uznaliśmy, że to najwyższy czas by też Teal’c miał swoje miejsce na Ziemi i po dyskusji uznaliśmy, że ten odcinek umożliwi nam stworzenie w końcu odcinka z samodzielną historią, który chcieliśmy już dawno temu stworzyć.
Wrzuciliśmy w to romantyczną drugą historię (B-story) dotyczącą Carter i Pete.
- W oryginalnym scenariuszu to O’Neill miał odwiedzić Teal’ca, ale z powodu ograniczonych możliwości czasowych Rick’a [Richard Dean Anderson], wybraliśmy Daniela by wpadł w odwiedziny i by w typowy dla tej postaci sposób poradził Teal’cowi
- Było najpierw NID, potem „mała grupa oszustów w NID”, potem „dawna mała grupa oszustów w NID”. Więc w końcu stali się oni całkowicie niezależni od samego NID i potrzebowaliśmy nowej nazwy. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ponieważ każda nazwa którą tworzyliśmy okazywała się być użyta już w „Alias”. W końcu wpadliśmy na „the Trust” („Zaufanie”) i dopiero po kilku tygodniach dowiedzieliśmy się że też ona został użyta w „Alias”. W końcu zostaliśmy przy „the Trust” i naszej zapasowej nazwie: „dawna mała grupa oszustów w NID pracująca teraz dla prywatnych interesów globalnej dominacji”. Nie jest to zbyt zwięzła nazwa
- Mówią o nazywaniu. Początkowo odcinek miał być wyemitowany po “Convenant” [najbliższy odcinek – 808]. Czego wynikiem jest to że Daniel w samochodzie zna już nazwę organizacji.
- Aktorką która była rozważana do roli Krist’y była Claudia Black z serialu Farscape, która w tym czasie była zajęta występowaniem w „Peacekeeper Wars” (mini-serialu kręconym w Australii). Ostatecznie wszystko wyszło dobrze. Erica Durance (wkrótce dołączy do obsady Smallville jako Lois Lane) wykonała wspaniałą robotę jako Krista, podczas gdy Claudia równie wspaniałą robotę w późniejszym „Prometheus Unbound”"
Login:
Hasło: