Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Encyklopedia » Planety » Reszta

Ziemia ("Terra")
Pierwsza planeta na której rozwinęli się ludzie (prawdopodobnie w Galaktyce Mlecznej po przejściu zarazy przez galaktykę i odpaleniu urządzenia na Dakarze przez Pradawnych, które to życie odtwarzało). Mieszkańcy znani jako Tauri. Na planecie kilkanaście tysięcy lat temu przebywali Pradawni. Istnieje tu ich placówka do której zadokowane było miasto Atlantis. Ra odkrył tę planetę dziesięć tysięcy lat temu. Wykorzystał on prymitywnych ludzi i rozsiał za pomocą systemu wrót po całej galaktyce wraz z innymi Władcami Systemu.
Ziemia nie posiada minerału naquada który jest podstawą technologii Goa'uld'ów. W języku Pradawnych Ziemia to "Terra".
Ziemia ma 7 kontynentów, 3 oceany, przeszła 2 wojny światowe... więcej informacji na lekcjach historii i geografii w szkołach podstawowych ;) Więcej: Rasy>Ziemianie.

P3-577
Planeta na którą miał się udać O'Neill po rozpoczęciu programu Stargate. Po nagłej śmierci majora Kowalskiego Hammond zlecił wymiennie zbadanie planety P3-575 powierzonej wcześniej drużynie SG-2

P3X-562
To piaszczysta planeta z ciepłym klimatem i mniejszym niż na Ziemi natężeniem pola magnetycznego. Występująca na niej spotkana forma życia to kryształy jedności. Kryształy te były systematycznie wyniszczane przez Goa'uldów gdy jeden z nich został przez przypadek zaatakowany. Jedność została niemal kompletnie wyniszczona.

P3C-117
Rekonesans na tą planetę jest przeprowadzany przez grupę SG-5. Brak ściślejszych danych.

Heliopolis (P3X-972)
Planeta Ernesta to świat o współrzędnych zbliżonych do Abydos i leży w jej pobliżu. To planeta na której po raz pierwszy od dłuższego czasu postawił nogę człowiek pochodzący z Ziemi. Wrota są umiejscowione w budynku nazwanym przez Ernesta Heliopolis. Jej kombinacja nie była zapisana wśród kartuszy z Abydos więc Goa'ulowie na niej nigdy nie byli. Heliopolis było miejscem spotkania czterech Wielkich Ras Galaktyki, które służyło wymianie wiedzy, nawiązywania traktatów i umów. Wszystko to zostało spisane w uniwersalnym języku, który został oparty o podstawowy reprezentacje atomów całej tablicy pierwiastków. Wrota prowadzące na planetę wraz z DHD zostały zasypane w gruzach walącego się zamku niemal w tym samym momencie gdy SG-1 odeszło wraz z Ernestem na Ziemie.

P8X-362
P8X-362 to planeta o bardzo ciekawym składzie mineralnym, ma na nią być wysłana grupa SG-4.

Serita
Planeta leżąca w systemie gwiezdnym byłej planety Tolan zamieszkana przez ludzi o mniejszym poziomie zaawansowania od Tolan. Gdy Tollanie ich spotkali udostępnili im zaawansowane źródło zasilania. Seritanie użyli tej technologii do stworzenia broni i wykorzystali ja przeciwko sobie niszcząc swoją planetę w jeden dzień. Od tego wydarzenia Tolanie stali się mocno wstrzemięźliwi w sprawach dzielenia się swoją zaawansowaną technologią. Zniszczenie Serity spowodowało erupcje wulkanów na Tollanie co skończyło się ewakuacją Tolan na nowy świat. (odcinek: Enigma)

Hadante
Tamtejsze ruiny to terminal nieokreślonej starożytnej cywilizacji liczący blisko 15 tysięcy lat. Od wieków opuszczony i zniszczony znajdujący się pod ziemią stanowi teraz więzienie, do którego Taldorowie strącają ludzi ze swego świata za przestępstwa.

P3A-707
To planeta na którą mogłaby uciec SG-1 z Hadante. pomysł ten został odrzucony, gdyż można by na niej utknąć na długo czekając na kolejny zwiad na tej planecie.

P2A-509
Planeta na którą ewakuowała się SG-1 uciekając z więzienia Hadante. Dzięki Danielowi, który pamiętał, że SG-3 miała tam rozbić obóz, mogli użyć GDO grupy SG-3 pod dowództwem majora Warrena i wrócić bezpiecznie do bazy nie narażając się na bliskie spotkania z przesłoną na Ziemskich wrotach.

P3H-826
Na tą planetę miała się udać SG-1 w odcinku Need. Warunki na niej panujące są nieznane tak samo jak i jej wygląd. Wiemy, że są na tyle znośne, że umożliwiają przeprowadzenie zwiadu. Nie wiadomo czy wysłano tam faktycznie SG-1 czy jakaś inną grupę, gdyż Daniel zaproponował powrót na P3R-636, gdzie chciał przekazać Shyli, córce Pyrusa, kilka wskazówek dotyczących wydobycia Naquadah, wyjaśnić dlaczego nie mogą być razem i opowiedzieć o zdradliwym działaniu sarkofagu.

P4G-881
To bujny nie zamieszkały świat, który zaoferowało SGC organizmom z kuli, gdy te chciały zainfekować naszą planetę.

P34-353J
Piaszczysta planeta, brak jakichkolwiek oznak życia i śladów cywilizacji. Współrzędne tej planety poznaliśmy przez kapitan Carter, która poddając się hipnozie widziała ucieczkę Jolinar i Martoufa na tą planetę. Gdy świat ten został wydany przez szpiega Władców Galaktyki Cordesha, Tok'Ra przenieśli się na inny świat, jego współrzędne są nieznane.

PX3-808
Na tą planetę udał się Daniel Jackson wraz z grupą SG-6 w celu przebadania wykopalisk tam pozostawionych.

P3W-451
Planeta ta krążyła wokół gwiazdy podwójnej. Gdy jedna z gwiazd się zapadła w czarną dziurę zaczęła zasysać materię z otoczenia. Podczas kolapsu grupa SG-10 pod dowództwem Majora Boyd'a wykonywała rozpoznanie planety. Próby przejścia na Ziemie były bezskuteczne z powodu zbyt dużej dylatacji czasu. Planetę tę wykorzystano podczas zniszczenia gwiazdy w układzie planetarnym w którym pojawiła się cała flota Apofisa, oraz jako konia trojańskiego dla Aszenów gdy ci nas zaatakowali.

PB5-926
Piaszczysta, pustynna okolica. Na tą planetę Apophis sprowadził SG-1 wysyłając wiadomość rzekomo pochodzącą od Tok'Ra na Ziemię. Licząc na ludzką słabość - współczucie, Apophis uniknął śmierci z rąk Sokara. Zmarł na Ziemi (na chwilę;-) a jego ciało zostało zwrócone Sokarowi .

Vorash
Na tej planecie istniała tymczasowa baza ruchu oporu Tok'ra. Opuszczono ją w wyniku chęci przeprowadzenia bazy na planetę której lokalizacji nie ma w kartuszach Goa'uld'ach. Plan ten jednak został zawieszony gdy okazało się że do planety zbliża się flota Apofisa. Tok'Ra przenieśli normalnie swoją bazę na inna planetę (Reveanne), a natomiast obmyślono nowy plan którego celem było zniszczenie floty Apofisa. Cały system planetarny został zniszczony w wyniku wybuchu gwiazdy. (odcinki: The Devil You Know, Crossroads, Exodus...)

Kresh'ta
Planeta na której odbyć się miało spotkanie rebeliantów Jaffa. Przybyło 108 osób, ale jak się okazało była to pułapka zastawiona przez Władców Systemu. Tylko dwie osoby wyszły z niej cało: Teal'c i Bra'tac. Planeta ma piękne wschody i zachody słońca, które w odcinku były kontrastowane z ciałami umarłych Jaffa. (odcinek: Changelling)

P2A-347
Ciepła, jałowa i opuszczona planeta bez żadnych oznak życia roślinnego lub zwierzęcego. Na tej planecie SG-1 odkryło rozbity statek Stromos, na którego pokładzie oficer Pharrin wykorzystał Daniela do noszenia kilku świadomości osób, których ciała zginęły.

P2X-787
Planeta na której SG-13 pod dowództwem pułkownika Dixona napotkała formę życie podobną do sonograficznego zdjęcia przyszłego dziecka Wells'a (przynajmniej według poglądu członka SG-13) (odcinek: Heroes1)

P3C-249
Planeta bliska planecie P5S-117 (około 400 lat świetlnych). O'Neill i Teal'c odwiedzili planetę podczas prowadzenia rozmów z liderami rebeliantów Jaffa. Rozmowy zostały przerwane gdy sieć wrót została zainfekowana przez modyfikację wirusa Avenger.

P3X-298
Planeta na której doktor Jackson odnalazł artefakt który został stworzony przed czasami panowania dynastii w Egipcie. (odcinek: Heroes 1)

P3X-403
Planeta bogata jest w potężne złoża czystego naquada. Goa'uld'owie długo na tej planecie używali Unas'ów w wykopalisk i wtedy odeszli. Unasi uznawali że wkroczenie na ich teren jest aktem wrogości i odpowiadali siłą . Ekipie kopalnianej z Ziemi udało się z pomocą Daniela i Chaki wynegocjować warunki na których możliwe były dalsze wydobywanie naquada, które ma być wykorzystane do budowy nowych statków X-303. (odcinek: Enemy Mine)

P3X-439
Niegdyś kolonia Pradawnych. Około kilometr od wrót drużyna SG odkryła ogromny posąg pod którego podstawą znajduje się repozytorium wiedzy Pradawnych. Dotarcie na planetę sondy Anubisa zbiegła się z czasem wizyty planety po raz pierwszy przez drużynę. Do przejęcia urządzenia Pradawnych przed dotarciem sił wroga zostały wysłane oddziały SG-1 SG-3 i SG-5.

P3X-666
Planeta na której znajdują się ruiny miasta Pradawnych. Zostały odkryte przez SG-13 które przez jakiś badała miasto do czasu pojawienia się sondy Anubisa. Jak się okazało w parę godzin później pojawiła się tu cała armia Jaffa i konieczne było zorganizowanie misji ratunkowej podczas której rozwinęła się regularna bitwa w wyniku której zginęła Janet Fraiser. (odcinek: Heroes)

P4F-221
Planeta na której SGC prowadziło kopalnie. Misja została zawieszona w czasie gdy Baal rozprzestrzeniał modyfikację wirusa Avenger po całej sieci wrót. (odcinek: Avenger 2.0.)

Proclarush Taonas
Świat niegdyś zamieszkały przez Pradawnych. Nazwa oznacza "stracone w ogniu" co pozwala sądzić że została nadana już po tym gdy nastąpiły erupcje wulkaniczne na powierzchni planety zagrażając placówce Pradawnych Taonas. Szczęśliwie dla SG-1 placówka była chroniona polem które uformowało kopułę z zastygłej magmy i to pozwoliło zdobyć ZPM które zasiliło placówkę na Ziemi. Nazwa planety wraz z słowem Taonas składa się z siedmiu sylab które reprezentują adres wrót. (odcinek: Lost City 2)

Revanna
Tymczasowa baza ruchu oporu Tok'ra. Kolejna po planecie Vorash. Planeta jest porośnięta lasami. Anubis odkrył położenie tej bazy i zaatakowały ja oddziały Zipacny w celu odnalezienia nowej broni do walki z Goa'uld'ami. Ruch Tok'Ra przetrwał tylko dzięki temu że większości Tok'ra było na tajnych misjach w tym czasie. Na powierzchni planety były też prowadzone działania przez SGC mające na celu naprawienia statku typu Tel'tac i wykorzystanie go do uratowania Ziemi przed asteroidom. (odcinki: Summit, Las Stand, Fail Safe)
Login:
Hasło: