Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
"Nie widzę dla siebie miejsca w obsadzie"

Prezentujemy zaległy już wywiad który odbył się z Robertem Carlyle odtwórcą głównej roli w "Stargate Universe" doktora Nicholasa Rusha. Zapraszamy do czytania (odbył się on jeszcze przed premierą drugiego sezonu).

Wywiad z Robertem Carlyle’em odtwórcą postaci Dr Rusha w Stargate Universe


Co sprawiło, że zdecydowałeś się dołączyć do obsady Stargate Universe? Co zainteresowało Cię w tej produkcji?

Pierwszy raz o tym projekcie usłyszałem 6 miesięcy przed rozpoczęciem zdjęć. Wówczas było to dla mnie przedsięwzięcie całkowicie odmienne od tych, w których do tej pory brałem udział. Ale nie powiem...zainteresowało mnie to. Udało mi się porozmawiać z Bradem Wrightem oraz Robertem Cooperem – producentami Stargate Universe. Powiedziałem im, że czuje się bardzo zaszczycony ich propozycją, ale nie widzę dla siebie miejsca w obsadzie.

Bardzo często poświęcasz się dla roli. Aby lepiej wcielić się w postać, którą grasz, potrafisz nawet zmienić styl życia oraz swój wygląd. Jesteś z tego znany w środowisku. A jak przygotowywałeś się do roli Dr Rusha?

Na początku spotkałem z kilkom fizykami kwantowymi z Uniwersytetu w Glasgow. Wiesz, ci ludzie są absolutnie niesamowici! Mają niezwykle obszerną wiedzę. Chciałem wiedzieć coś więcej o całej idei świata Stargate, ponieważ był to dla mnie temat zupełnie obcy. Kiedy zapytałem ich o to, przeanalizowali wszystko z wielkim zaangażowaniem i na końcu powiedzieli: „Zobacz, to wszystko mogłoby się wydarzyć”. Niesamowite!

Kolejną sprawą jaka mnie interesowała była postać Dr Rusha. Jego umysł jest zawładnięty nauką i nigdy nie było w jego życiu miejsca na nic innego. Można powiedzieć, że to całkowite oddanie nauce, zniszczyło go jako człowieka. Zniszczyło również jego małżeństwo i właściwie całe pozanaukowe życie.


Dlatego zapytałem owych fizyków, czy znali lub znają kogoś takiego jak Dr Rush - szaleńczo poświęcających życie dla nauki. Zapadła wtedy wymowna cisza, spojrzeli na siebie, potem na mnie...i już wtedy wiedziałem, że takie podejście do pracy i życia to norma w tej branży. Doszedłem do wniosku, że Rushowi nie chodzi tylko o odnalezienie drogi do domu, lecz o coś znacznie ważniejszego i starałem się oddać to w mojej roli. Rush całą swoją energię poświęca na dojście do celu, który sobie obrał oraz na rozwikłanie problemów, które przynosi mu wszechświat.

Czy byłeś fanem Stargate’a zanim dołączyłeś do obsady?

Muszę przyznać, że nie widziałem Stargate Atlantis. Ale oglądałem kiedyś SG-1 i wiele odcinków bardzo mi się spodobało. Wielu aktorów, którzy tam grali to były wielkie ikony kina, np. Richards Dean Anderson oraz Amanda Tapping. Oglądanie tej serii sprawiało mi wiele przyjemności;

Która rola była dla Ciebie największym wyzwaniem? A, która rola sprawiła Ci najwięcej przyjemności?

Jeśli chodzi o najbardziej wymagającą rolę, to była to rola Hitlera – z oczywistych względów. Starałem się wykonać to zadanie jak najlepiej umiałem. Produkcja nosiła tytuł Hitler: Narodziny Zła i pokazywała młodość oraz początki politycznej kariery Hiltera do roku 1932. Naprawdę ta rola była dla mnie niebywale trudna. I mogę powiedzieć, że właśnie ta rola była dla mnie największym wyzwaniem.

A rola, która sprawiła mi najwięcej przyjemności? Myślę, że rola w Trainspottingu była dla mnie najprzyjemniejszym doświadczaniem, ponieważ zawiązały się na planie trwałe i głębokie przyjaźnie, które trwają do dziś. Danny Boyle jest moim ulubionym reżyserem. Wspaniale się z nim współpracuje, ponieważ na planie tworzy fantastyczną atmosferę.

Trainspotting i Goło i Wesoło to dwa filmy, z których widzowie pamiętają Cię najlepiej, Czy odczuwasz presję związaną ze światowym sukcesem tych dwóch produkcji? Czy myślisz o tym wybierając kolejne role?

W ogóle nie odczuwam takiej presji. Trzeba być świadomym swoich wyborów i wybierać te role, które uważasz, że naprawdę powinieneś zagrać. Nie chodzi nawet o sztukę czy o podnoszenie swojej wartości jako aktora. Nie dbam o takie sprawy. Ale moja reputacja znaczy dla mnie bardzo wiele. Muszę brać to pod uwagę przy wyborze roli.

Jakie projekty obecnie realizujesz? Film, telewizja, teatr?

Cóż, wracam do kolejnego sezonu Stargate Universe, który będziemy kręcić do końca listopada. Tak naprawdę, nie mam teraz zbyt wiele czasu na nowe projekty. Ale na wiosnę wchodzi film Wiem, że wiesz, w którym grałem. Jest to naprawdę świetny film, ale z minimalnym budżetem. Cóż, przez to pewnie niewielu go zobaczy.

Których aktorów podziwiałeś kiedy zaczynałeś swoją karierę aktorską?

Aktor, który zawsze mnie zachwycał i nigdy mnie nie zawiódł to Harvey Keitel. Myślę, że Harvey w jakiejś części staje się postaciami, które gra i to przede wszystkim stanowi o jego ogromnym talencie aktorskim. Poza tym oczywiście wielką inspiracją byli dla mnie aktorzy mojego pokolenia jak De Niro, Pacino, Robert Duvall. Wszyscy oni są niesamowitymi aktorami, jednak jeśli miałbym wybrać jednego spośród nich wszystkich, wybrałbym Harvey’a.

Ciekawe jest, że zostałeś patronem szkoły w Rumunii. Dlaczego wybrałeś właśnie Rumunię?

Wówczas od jakiegoś czasu kręciłem film na terenie Rumunii. W międzyczasie trochę zwiedzałem, poznawałem ludzi, robiłem zdjęcia. Rumunia to piękny kraj, jednak bardzo biedny. Wzruszały mnie obrazy, które widziałem i historie, które słyszałem. Współczułem ludziom, a szczególnie dzieciom, które muszą żyć w tak trudnych warunkach. Wówczas zrodziła się taka myśl, żeby wesprzeć sierociniec patronatem. Złożyłem papiery i tak stałem się patronem. Jednak było to dobrych parę lat temu. Od tamtego czasu nie mam od nich żadnej wiadomości, a minęło już 3 albo nawet 4 lata.


Materiał został nadesłany przez NBC Universal.

chevron
Komentarze
brak komentarzy
zaloguj się aby dodać nowy komentarz...
Login:
Hasło: