Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Relacja z tegorocznych Dni Fantastyki
Relacja z tegorocznych Dni Fantastyki

W dniach od 24 do 26 czerwca we Wrocławiu odbyły się Dni Fantastyki, które organizowane są już od wielu lat. Impreza ta która tradycyjnie odbywa się w Zamku w Leśnicy była okazją do spotkania fanów szeroko pojętej fantastyki, w tym Stargate.


Wystarczy rzucić okiem na program, ilość sekcji programowych i sal w których odbywały się przeróżne punkty programu by pojąć ogrom tego konwentu. W tym wszystkim także ta część związana z „Science Fiction- filmy i seriale”. W ramach tej salki próbowałem sprostać trzem tematom.


W piątek rozpocząłem od przedstawienia drugiej części „Historii świata Stargate”. Rok temu w ramach godzinnej prelekcji dotarłem do czasów powrotu Pradawnych na Ziemię z galaktyki Pegaza. Tym razem kontynuowałem historię od tego momentu do czasów obecnych. To oznaczało próbę poukładania zdarzeń ze świata Stargate w kolejności chronologicznej szczególnie dla tego jak imperium Goa’uld’ów się rozwijało i ostatecznie upadło.


Następnie odbyła się interesująca prelekcja prowadzona przez „Wedge'a”, którą pomimo mojej nieobecności kojarzę dobrze. Temat poruszony w prelekcji „Krótki, nieszczęśliwy żywot Stargate Universe” mimochodem pewnie kontynuowałem w „Hibernacji fandomu Stargate”. W tym wykładzie przeszliśmy przez historię tym razem samego serialu. To jak się rozwijał fandom i jak teraz jego impet w związku z ostatnimi wydarzeniami trochę zwolnił z powodu decyzji jakie stacja Syfy podjęła.  


W sekcji „Scince Ficition” wykładałem jeszcze na temat statku „Atlantis” z samego rana w sobotę. Luźno przejrzeliśmy slajdy z opisem pomieszczeń i zastanawialiśmy się nad samym statkiem. Dwa kluczowe problemy to oczywiście rozmiar i sprawa toalet.


Nie sposób jest zliczyć prelekcji z zagadnień ogólnofantastycznych i innych seriali które warto byłoby obejrzeć i wysłuchać. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jak rok w rok mocno trzyma się „Star Wars”. Były też bloki „Horror i Groza”, „RPG”, „Manga i komiks”. Wiele konkursów, LARP’ów i wydarzeń w sali widowiskowej. Oprócz tego stoiska z książkami, gadżetami, koszulkami, grill i piwko.


Atmosfera na Dniach Fantastyki nie ma co ukrywać jest fantastyczna. Szerokie spektrum atrakcji sprawia że w niektórych momentach to aż trudno znaleźć czas na wszystko. W przyszłym roku we Wrocławiu będzie organizowany POLCON. Największy konwent fantastyki w Polsce. Już teraz gorąco zapraszam.... o tym jednak pewnie jeszcze nie raz wspomnę.  


DNI FANTASTYKI 2011 http://dnifantastyki.pl/2011/


POLCON 2012 http://www.polcon2012.pl/


Autor: SGTokar nasz wysłannik, oraz jeden z wykładowców na dniach fantastyki.

chevron
Komentarze
Scroull
30.06.2011, 16:44:10
no no widać że i Polacy czują atmosferę Sci-Fi xd

zapraszam na mój profilek
[link]
Komentarz został edytowany przez użytkownika Scroull dnia 30.06.2011, 16:44:39
zaloguj się aby dodać nowy komentarz...
Login:
Hasło: