Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Producenci odpowiadają na otwarty list Syfy
Producenci odpowiadają na otwarty list Syfy

Na Gwrota mieliście okazję przeczytać list otwarty od stacji Syfy do fanów "Stargate Universe". Teraz producenci odpowiadają na ten list. Po tym, jak strona Gateworld dwukrotnie skrytykowała decyzje programowe stacji Syfy Channel, na jej łamach umożliwiono ustosunkowanie się do ich argumentów Craigowi Englerowi, przedstawicielowi stacji, który podkreślał, że spadek oglądalności SGU w pierwszym sezonie (gdy emitowany był w piątkowe wieczory) oznaczał, że serial jest zagrożony.


Na swoim blogu, główny producent "Stargate Universe" – Joseph Mallozzi odniósł się do tej sprawy, komentując niektóre wypowiedzi przedstawiciela Syfy.


"Chociaż zgadzam się z fanami, którzy podkreślają absurdalność anulowania po dziesięciu latach współpracy, trzeba jednak zauważyć, że telewizja to biznes. Jeśli Syfy ma inne pomysły na program, który będzie sobie lepiej radził w poniedziałek czy wtorek tej jesieni, to zrozumiałe, dlaczego wolą wybrać te produkcje niż zająć się trzecim sezonem SGU. Trzeba jednak zauważyć, że pewne stwierdzenia w artykule są zastanawiające..."


Na początku Engler porównał wyniki oglądalności dla premiery SGU i Atlantis, zauważając, że wystąpił 25% spadek, który został uznany za słabość serialu względem jego poprzednika.


"Porównywanie premiery SGA i SGU jest niesprawiedliwe. Po pierwsze – Atlantis miało premierę latem, podczas gdy premiera Universe, która początkowo była zaplanowana też na lato, odbyła się jesienią, czyli w czasie bardziej konkurencyjnym. Po drugie, w czasie między tymi dwoma premierami zanotowano znaczący wzrost użycia nagrywarek i pobrań internetowych, a jednocześnie odnotowano spadek widzów oglądających telewizję! Zbieg okoliczności? Możliwe, ale nie wydaje mi się, by tylko to."


W tym wypadku problemem nie było znalezienie przez Stargate widowni, ale przeniesienie z lata na jesień (najwyżej notowane seriale Syfy lecą latem), oraz zmiany technologiczne, jakie zaszły od roku 2004.


"Mówiąc prosto, gdy Atlantis startowało, ludzie częściej oglądali programy bezpośrednio w telewizji, a nie nagrywali ich i ściągali z internetu." Mallozi przyjrzał się także obserwacji Englera na temat tego, że wtorki okazały się sukcesem dla seriali Syfy – w tym wysoko notowanego "Warehouse 13" – jednego z letnich hitów. Stargate miało swoje premiery latem, zarówno w Showtime jak i Syfy od 12 lat, poza jedynym wyjątkiem, jakim był czwarty sezon Stargate Atlantis.


Nie uczestnicząc w ostatecznym podejmowaniu decyzji, Mallozzi skrytykował sugestię Englera, że to tylko i wyłącznie MGM stoi za zakończeniem "Stargate Atlantis", ponieważ chce wypuścić nową serię.


"Kiedy zapytaliśmy studio o to, czy w ogóle są zainteresowani produkcją szóstego sezonu Atlantis, powiedziano nam, że dopóki rosnący budżet dla sezonu szóstego sprawia, że jest mniej atrakcyjny dla nich, są inne powody dla jego nakręcenia (przykładowo serial by wprowadził do nowej serii). Jak to możliwe, że w przeciągu 11 godzin studio zmieniło zdanie – za bardzo nie wiem, czemu mieliby to robić?".


Podczas gdy producenci i stacja nie zgadzają się, co do losu serialu, Mallozzi przyznał, że "Telewizja to biznes". Nierozsądnym jest oczekiwać od stacji, by zamówiła trzeci sezon serialu, który z ich punktu widzenia nie przynosi zysku. Ale równie niesprawiedliwa jest próba bronienia tej decyzji przez porównanie osiągnięć SGU z serialami, które miały okazję być emitowane w wakacje wraz z mniejszym wypływem ściągnięć przez internet i nagrywania.


Autor: SGTokar

chevron
Komentarze
rick
21.05.2011, 10:32:56
już wcześniej pisałem(przy 'głosie' syfy) o oczywistej hipokryzji "pana" 'menagera' tej stacji - teraz to tylko potwierdzam, Mallozzi-oczywiście rulez!

ps.jest mały błąd(no może nie 'bład' ale lekkie niedookreślenie mogące być przyczyną małej niejasności-czytaj nie być w pełni zrozumiałe dla wszystkich - o
tutaj:"(przykładowo serial by wprowadził do nowej serii)" - a powinno być: (szósty sezon SGA ) przykładowo serial byłby WPROWADZENIEM do nowej serii) czyli do SGU. To proste - "most" ze świata SGA przeciągnięty do świata SGU ...czyli szósty sezon Atlantydy

Komentarz został edytowany przez użytkownika rick dnia 21.05.2011, 10:39:52


Komentarz został edytowany przez użytkownika rick dnia 21.05.2011, 10:40:42
__PiTeR__
22.05.2011, 09:15:11
niech ktoś im napiszę że jak porównuje SGA i SGU to niech zamówią 3 sezon i puszczą go w piątek w wakacje. Wtedy będzie wszystko jasne czy serial ma oglądalność czy nie, i mogą porównywać oba seriale.
rick
22.05.2011, 09:49:12
__PiTeR__ napisał(a) dnia 22.05.2011, 09:15:11
niech ktoś im napiszę że jak porównuje SGA i SGU to niech zamówią 3 sezon i puszczą go w piątek w wakacje. Wtedy będzie wszystko jasne czy serial ma oglądalność czy nie, i mogą porównywać oba seriale.

W tym (kropka) problem że oni "wiedzą" to bez sprawdzania...
__PiTeR__
22.05.2011, 14:03:00
hmmm, a może specjalna zagrywka marketingowa
Teraz niby specjalnie wszystko wstrzymali, a niedługo złożą zamówienie
Andzo
15.06.2011, 10:37:57
Trzeba pamiętać, że pierwszy sezon SGU był słaby i tylko najwięksi fani mieli siłę by go oglądać. Dopiero w połowie drugiego sezonu zaczął się rozkręcać. Nie ma się co dziwić, że stracił wielu widzów.
zaloguj się aby dodać nowy komentarz...
Login:
Hasło: