Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Analiza odcinka Affinity
Analiza odcinka Affinity
20 sierpnia odbyła się kolejna premiera już siódmego odcinka sezonu ósmego serialu „Stargate: SG-1” na kanale Scf-Fi Channel. Jak co tydzień z tej okazji na Gateworld.net pojawiła się analiza tego odcinka dokonana przez jednego z producentów. Oto jej tłumaczenie:


"Zawsze chcieliśmy stworzyć samodzielną historię całkowicie poświęconą Teal’cowi i jego próbą dopasowania się do Ziemskiego społeczeństwa. Niestety uważaliśmy, że taki odcinek powinien był powstać w trakcie pierwszego sezonu, więc założyliśmy, że czas na taki scenariusz minął.
Jednak w październiku zeszłego roku zaproponowałem historię, w której Teal’c z amnezją został uwięziony na obcej planecie oskarżony o morderstwo, którego dokonania nie pamiętał. Podczas gdy O’Neill próbuje utrzymać dyplomatyczne stosunki z społecznością tej planety, Carter i Daniel zostają oddelegowani na planetę w celu próby udowodnienia niewinności ich przyjaciela. W międzyczasie dowodów przeciwko Teal’cowi przybywa, gdy Sam i Daniel odkrywają, że „wszystko nie jest takie jak to wygląda”. Teal’c odzyskuje wspomnienia i przede wszystkim pamięć o morderstwie, które popełnił, a właściwie w które został wciągnięty. Jak? Dlaczego? I jaki mały paskudny sekret ludzie tej planety próbują ukryć? Cóż, te pytania są do kolejnego sezonu (lub jeśli go nie będzie, do mojego fanfica).
Wyżej wymieniony pomysł dał nam do myślenia i stał się podstawą dla założeń „Affinity” – Teal’c zostaje oskarżony o morderstwo. Uznaliśmy, że to najwyższy czas by też Teal’c miał swoje miejsce na Ziemi i po dyskusji uznaliśmy, że ten odcinek umożliwi nam stworzenie w końcu odcinka z samodzielną historią, który chcieliśmy już dawno temu stworzyć.
Wrzuciliśmy w to romantyczną drugą historię (B-story) dotyczącą Carter i Pete.
- W oryginalnym scenariuszu to O’Neill miał odwiedzić Teal’ca, ale z powodu ograniczonych możliwości czasowych Rick’a [Richard Dean Anderson], wybraliśmy Daniela by wpadł w odwiedziny i by w typowy dla tej postaci sposób poradził Teal’cowi
- Było najpierw NID, potem „mała grupa oszustów w NID”, potem „dawna mała grupa oszustów w NID”. Więc w końcu stali się oni całkowicie niezależni od samego NID i potrzebowaliśmy nowej nazwy. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ponieważ każda nazwa którą tworzyliśmy okazywała się być użyta już w „Alias”. W końcu wpadliśmy na „the Trust” („Zaufanie”) i dopiero po kilku tygodniach dowiedzieliśmy się że też ona został użyta w „Alias”. W końcu zostaliśmy przy „the Trust” i naszej zapasowej nazwie: „dawna mała grupa oszustów w NID pracująca teraz dla prywatnych interesów globalnej dominacji”. Nie jest to zbyt zwięzła nazwa
- Mówią o nazywaniu. Początkowo odcinek miał być wyemitowany po “Convenant” [najbliższy odcinek – 808]. Czego wynikiem jest to że Daniel w samochodzie zna już nazwę organizacji.
- Aktorką która była rozważana do roli Krist’y była Claudia Black z serialu Farscape, która w tym czasie była zajęta występowaniem w „Peacekeeper Wars” (mini-serialu kręconym w Australii). Ostatecznie wszystko wyszło dobrze. Erica Durance (wkrótce dołączy do obsady Smallville jako Lois Lane) wykonała wspaniałą robotę jako Krista, podczas gdy Claudia równie wspaniałą robotę w późniejszym „Prometheus Unbound”"

Dyskusja o odcinku na forum: Affinity
chevron
Komentarze
brak komentarzy
zaloguj się aby dodać nowy komentarz...
Login:
Hasło: