Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Dużo wieści z Stargate Universe
Dużo wieści z Stargate Universe

Na jesień możemy się już spodziewać pierwszych odcinków nowego serialu Stargate: Universe. Nowe informacje na temat obsady i pierwsze spoilery zaczęły się pojawiać w czasie gdy nie tak dawno żegnaliśmy się z serialem Stargate: Atlantis, który zakończył swój żywot na setnym odcinku. 4 lutego kręcenie nowego serialu zostanie rozpoczęte. Nad nową serią pracowąć będą dobrze znane nam z poprzednich serii nazwiska: Brad Wright i Robert C. Cooper, Carl Binder, Martin Gero, Alan McCullough, Paul Mullie, i Mallozzi.


Pilot („Air”) z 2 odcinków został rozszerzony do 3 odcinków. Mallozi waha się przed nazywaniem 10 i 11 odcinka dwuczęściowym gdyż scenarzyści próbują tak wypracować scenariusz by wydawało się jakby cały sezon był jednym wielkim 20 częściowym odcinkiem! Producenci w rozwijaniu świata Stargate sięgają także poza dotychczasowe granice twórcze. Pisarz sci-fi John Scalzi został konsultantem serialu. Będzie asystował producentom w nadawaniu kierunku serialu. Będzie służył pomocą i sugestiami pracując bardziej w tle niż na pierwszej linii. Szczegółów na temat serial jednak żadnych nie zdrada pomimo tego że nawet naocznie odwiedził plan zdjęciowy gdzie konstruowany jest już statek Destiny.


Jesień jednak nie była porą podczas której SCI FI wypuszczało odcinki serialu Stargate. Tradycyjnie start sezonu rozpoczynał się na przełomie czerwca i lipca, by nie konkurować z premierami innych seriali na ogólno tematycznych stacjach. Polityka ta jednak została zmieniona. Na razie informacje o aktorach pochodzą z różnych źródeł, jutro mają pojawić się oficjalne informacje w tej materii. W środku nazwiska aktorów i zmiany nazw postaci, lista postaci pobocznych w pierwszym pilotowym odcinku oraz to co wiemy do tej pory na temat wydarzeń z pilota i dwóch innych odcinków. Trailer http://video.scifi.com/player/?id=924261 Postacie: - Porucznik Matthew Scott (wcześniej Jared Nash) - [url="http://www.imdb.com/name/nm1668284/"]Brian J. Smith[/url] - 27 letni aktor grał w kilku niezależnych filmach, po raz pierwszy wcieli się w role telewizyjną. - Chloe Walker (wcześniej Chloe Carpenter) - ??? - Dr.Nicholas Rush (wcześniej dr. David Rush) - [url="http://www.imdb.com/name/nm0001015/"]Robert Carlyle[/url] - Pułkownik Everett Young - [url="http://www.imdb.com/name/nm0521878/"]Justin Louis [/url] - 41 letni aktor urodzony w Portugali, wychowany w Kanadzie. - Sergeant Ronald Greer (wcześniej Ron “Psycho” Stasiak) – [url="http://www.imdb.com/name/nm0808607/"]Jamil Walker[/url] - 26 letni aktor - Tamara Jon - ??? - Eli Wallace (wcześniej Eli Hitchcock) - [url="http://www.imdb.com/name/nm2437382/"]David Blue[/url] - transfer z serialu Ugly Betty gdzie wystąpił w siedmiu odcinkach. Wiek 29 lat. Goście w 3 godzinnym odcinku premierowym to: - Senator Walker – ojciec Chloe I rozpoznawalny senator USA który ma wgląd w program Stargate. Trwając poszukiwania gwiazdy do tej roli. - Camille Wray – księgowa międzynarodowej organizacji nadzorującej działalność program Stargate (IOA). - Curtis - Darren Becker – szeregowy ze stołówki - Philips – naukowiec pracujący nad projektem Dr. Rush - McDonald - Henry - Brody – naukowiec? - Smith - naukowiec - Franklin – naukowiec cywilny, niecierpliwią go rozkazy Rush’a I brak jedzenia na statku - Marion – kelnerka (lat 45-50) – konflikt z synem którego życie nie zmierza w żadnym kierunku - Jack – syn Marion - Palmer - geolog - Grearson – naukowiec - White. - Pool. - Riley – naukowiec / technik wrót - Kim – naukowiec / technik wrót - Volker Odcinek 1x01-1x03 „Air” Snute są przypuszczenia że dr Rush pracował nad tajnym projektem którego celem było rozwiązanie zagadki ostatniego dziewiątego chevronu wrót.


Rush dowodził badaniami które odbywały się w pozaziemskiej bazie dowodzonej przez pułkownika Young’a. Podczas ataku technik Riley aktywował połączenie przez dziewiąty chevron i wszyscy uciekli na statek. Gdy wszyscy w wyniku ewakuacji znaleźli się na statku niedokończonym statku Pradawnych – Destiny, Rush i Young weszli w spór o dowództwo z powodu trudności określenia czy jest to operacja wojskowa czy naturalne przedłużenie badań doktora. Zaraz po przybyciu na miejscu Henry poinformował McDonald’a o tym że po ich przybyciu na statek system podtrzymywania życia został automatycznie włączony, aczkolwiek powietrza starczy im tylko na określony czas. Zespół naukowców bada gęstą czarną substancję którą znaleźli na statku. Brody sugeruje że w ten sposób Pradawni mogli się pozbywać dwutlenku węgla z powietrza na pokładzie statku. Tymczasem księgowa IOA ma pretensje o to że nikt nie poinformował ich o tym że ewakuacja przez wrota odbyła się na statek Destiny, zamiast na Ziemie. Chloe i Eli odnajdują urządzenie Pradawnych do komunikacji na ogromne odległości (technologii która pojawiła się w sezonie 9 SG-1 – odcinek Avalon, Part 2, w którym to Daniel i Vala mogli skontaktować się z mieszkańcami galaktyki Ori). Chloe i Eli połączyli się ludźmi z Ziemi. Urządzenie może być używane do kontaktowania się z SGC, ale na razie Eli i Chloe używają urządzenia by uciec od ograniczeń statku Pradawnych w nieskończoną przestrzeń. . Grearson i Franklin na jałowej nie zdatnej do życia planecie czegoś poszukują. Pod wiele adresów wrót drużyna nie mogła się połączyć ze statku i mają nadzieje że uda im się za pomocą wrót na tej planecie. Okazuje się to jednak płytkie przeżycie gdy wcielając się w postać swoich znajomych Chloe dowiaduje się co jej znajomi o niej sądzą, że rozmawiają z nią tylko dlatego że jest córką potężnego senatora USA. Odcinek 1x05 Water Teoretycznie zakłada się że drużyna wyrusza w poszukiwaniu wody. Scenariusz pisze Carl Binder. Odcinek 1x06 Earth Scenariusz pisze Martin Gero. Odcinek wymagał długiej dyskusji na temat tego jak funkcjonuje pewna technologia. Możliwe że chodzi o technologie komunikacji z Ziemią?

chevron
Komentarze
brak komentarzy
zaloguj się aby dodać nowy komentarz...
Login:
Hasło: