Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Stargate Universe dostaje zielone światło
Stargate Universe dostaje zielone światło
Produkcja nowego serialu wystartuje na początku roku 2009. Latem pierwszy sezon zajmie ramówkę stacji SCIFI Channel rozpoczynają się na początku 2-godzinną premierą. Głównymi producentami serialu będą główni pomysłodawcy którzy nosili się z tym projektem od dwóch lat - Brad Wright i Robert C. Cooper. Dystrybucją zajmie się MGM. Brad zapewnia równocześnie że zielone światło dla serialu nie ma nic wspólnego z ogłoszeniem zakończeniem serialu Atlantis, aczkolwiek informacje te zbiegły się czasowo niemal idealnie. Fani powinni nawet nie odczuć braku świata Stargate.
W większej mierze akcja odbywać się będzie w kosmosie i przeznaczony będzie dla szerszej widowni. Ekspansja będzie kierowana w kierunku młodszej widowni co zostanie osiągnięte przez przedstawienie młodej obsady. Przewodzić ma jej znany aktor (na wzór SG-1, gdzie Richard Dean Anderson znany jako „MacGyver” został otoczony grupką nieznanych aktorów). Serial będzie kręcony w The Bridge Studios w Vancouver zajmując nowy plan zdjęciowy wraz z pozostawionymi obok planami z serialu Atlantis i SG-1.
Stargate jest mocne jak nigdy. SG-1 i Atlantis funkcjonuje na filmach, Universe w telewizji i Stargate World niedługo wejdzie na gry komputerowe.


Opis wydarzeń
„Stargate Universe” odbywa się na pokładzie potężnego statku Pradawnych o nazwie „Destiny” (przeznaczenie), który jest miliony lat starszy nawet od samego miasta Atlantis. Powstał on w momencie szczytu cywilizacji Pradawnych jako wielki eksperyment. Pradawni odpalili ten zautomatyzowany statek miliony lat temu by rozsiać gwiezdne wrota przez wiele galaktyk, wraz z kolejnym statkiem który miał za nim podążać i badać te planety. Jednak zajęli się ascendacją i nigdy nie dokończyli swojego planu.
Ziemi ustaje się zastosować tajemniczy dziewiąty chevron który prowadzi ich do bezludnego statku Pradawnych otwierając dosłownie cały wszechświat do badań. Drużyna wkrótce jednak odkrywa że nie mogą wrócić na Ziemie i muszą podążać statkiem jego zaprogramowanym kursem.
To co zaczęło się jako prosty rekonesans okazało się nigdy nie kończącą misją po tym jak załoga odkrywa że nie mogą wrócić na Ziemie postanawiają przetrwać na pokładzie „Destiny”. Załoga podróżować będzie do odległych zakątków wszechświata przechodząc na planety na których właśnie zostały ustanowione wrota wypełniając oryginalną misję „Destiny”. Wyzwania się pojawią gdy statek wejdzie w zasięg wrót ustawionych już stulecia temu i gdy załoga nie będzie mogła kontrolować nawigacyjnego rozkładu. Jeżeli ktoś by został z tyłu to nie ma sposobu by po nich wrócić. Emocje zapewnią spotkania z nowymi rasami, wrogami i nowe przygody.

Komentarze
“SCI FI jest zadowolone z niesamowitego sukcesu „Stargate SG-1” i „Stargate Atlantis” oraz dumne z tego że będzie domem dla nowego „Stargate Universe”. Universe będzie kontynuować dziedzictwo Stargate niesamowitych historii i wciągających przygód, ale w przerobionym nowym formacie w całkiem nowy sposób.”
Mark Stern, wiceprezydent SCIFI

„ [Serial] będzie trochę bardziej bazował na postaciach, trochę miej skupiał sie na mitologii sci-fi. Tak naprawdę sprowadza się to do postaci i historii w które się wdają i to co ludzie chcą zobaczyć – tak jakby tego jeszcze nigdy nie widzieli.”
Brad Wright

“To jest okazja to poszerzenia społeczności [świata Stargate] i zaprosić do niej nowe pokolenie. Nie chcemy takiego samego schematu. W oczywisty sposób serial wyjdzie poza obecne ramy, ale z obsadą która doda powiewu młodości.”
Dave Howe, prezydent SCIFI

„W Universe, mamy zamiar zachować te elementy które przyczyniły się do sukcesu wcześniejszych serii, takich jak przygoda i humor dodając nowe obszary w relacjach pomiędzy w większości młodymi i zagorzałymi odkrywcami”.
Brad Wright
chevron
Komentarze
brak komentarzy
zaloguj się aby dodać nowy komentarz...
Login:
Hasło: