Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Historia Stargate część II

Asgard vs Replikatory

 

Gdy większość członków Wielkiego Przymierza Czterech Ras zajęła się dążeniem ku ascendacji, rasa Asgard dalej rozwijała się technologicznie. Prowadziła eksploracje światów i planet, natrafiając na jednej z planet w swojej własnej galaktyce na mechaniczne urządzenia ze sztuczną inteligencją zwanymi później Replikatorami. Przenieśli kilka egzemplarzy na statek i roboty te szybko zaczęły się replikować, przyswajać technologię i atakować samych Asgardczyków. Rozpoczyna się zajmująca wojna z Replikatorami. Czas rozpoczęcia tego konfliktu jest bliżej nieokreślony.

 

Asgard klonowaniem żyje

 

W okolicach 1000 r. n.e. Asgard podejmuje dwa istotne projekty. Pierwszy to osiągnięcie nieśmiertelności ich umysłów przez klonowanie swoich ciał. Zaprzestali rozmnażania przez „mejozę”. Ewolucję próbują symulować losową degeneracją. Drugi projekt polega na pomocy naszej galaktyce, zauważając w niej problem Goa’uldów i zagrożenia z ich strony. Przybywają na Ziemię, biorą część społeczności z północy (Wikingów) i osiedlają ich na planetach. Asgardczycy kontaktują się z Władcami Systemu i ustanawiają Traktat Planet Chronionych, który obejmuje około 27 planet z naszej galaktyki. Między innymi K’Tau czy Cimmeria, która jest chroniona przez młot Thora - urządzenie usuwające z nosiciela pasożytów.

 

Kłopoty Goa’uldów

 

Tysiące lat temu Zerakeni pomogli się wyzwolić Hebridanom z niewoli Goa’uldów. Następne tysiąclecie to kolejne kłopoty wynikające z trudów utrzymania kontroli nad Imperium. Co jakiś czas akcje Tok’Ra. Lokalne rebelie i przekręty jak podawanie się od 1300 roku przez Pyrusa za Goa’ulda (2x05) czy zniszczenie ich sił na planecie Velona, której ascendowana istota pomogła stworzyć broń (mieszkańcy potem mieli zamiar ją wykorzystać w podbojach innych planet, za co Orlin został ukarany). Około 1700 roku Goa’uldowie opuszczają Nasye. Około 1800 roku Baal opuszcza inną planetę, na której powstało proroctwo przybycia SG-1 i w teraźniejszości ujawniły się moce widzenia przyszłości przez Jonasa. Istotnym dla nas punktem mogło być pojawienie się około 1850 roku Machella. Przez wiele lat Ra mógł monitorować co najwyżej nasz rozwój, poczynania Machella sprawiły, że Goa’uldowie na nas nie najechali. Być może to on pozwolił nam na rozwój technologiczny do stopnia, w którym mogliśmy w przyszłości sprostać technologii Władców Galaktyki. Około 1700 roku Shak’ran zostaje pokonany przez Apofisa. W 1800 pojawia się w Anglii kult Setha w okolicy kamiennych kręgów w Stonehenge. Poza ekstraklasą Władców Systemu mamy też pierwszą ligę pomniejszych Goa’uldów planujących przejąć pałeczkę od Władców, którzy określali się mianem Linvris. Zostali jednak oni zgładzeni przez Machella.

 

Co słychać w galaktyce?

 

W 976 roku jedna z cywilizacji w wyniku skażenia chemicznego przechodzi do kopuły, w której żyją w świecie wirtualnym. Około 1100 roku cywilizacja na Madronie otrzymuje klucz pogody. Planeta z „Demons” otrzymuje urządzenie do wywoływania piorunów. Kilkaset lat temu wymiera cywilizacja Tobinów, która pozostawiła po sobie setki min w kosmosie. Pradawny Janus po podróżach w czasie pozostawia maszynę czasu i pewnie ascenduje. Po 1700 roku Latończycy zaczynają polegać na planetarnym systemie obronnym zwanym Wartownikiem, oddając się zupełnie kwestiom ducha i umysłu. W 1800 roku na Langarze rozpoczyna się konflikt pomiędzy nacjami. Także w tych okolicach Volenowie napotykają Aszenów i po 200 latach z ich powodu wymierają przez bezpłodność. W tym czasie także zaczyna zapadać się sfera ochronna z odcinka „Revisions”. Jednocześnie w XX wieku Asgard zaczyna zdawać sobie sprawę ze swoich problemów, jakie niosły setki lat klonowania i zastoju w ewolucji. Zaczynają badać możliwość przeniesienia świadomości do ciał ludzkich z Ziemi. Badania prowadził Loki – Asgardzki genetyk. Jednak Rada Asgard uznała je za niemoralne i zostały zawieszone tuż po 1984 roku.

 

Nowa siła w galaktyce

 

Rok 1928 to data odkrycia wrót w Gizie, urządzenie przejmują Amerykanie. DHD trafia do Niemiec. Podczas II Wojny Światowej USA prowadzi badania nad ewentualną możliwością wykorzystania wrót jako broni. Udaje się uruchomić wrota i przesłać przez nie pierwszego człowieka - Ernesta. Po wojnie badania zostają zamknięte, a DHD trafia do Rosji. W 1969 córka odkrywcy wrót zaczyna walczyć o wznowienie badań nad wrotami. W 1980 wznowiono badania. W 1995 roku pierwsza misja ziemska doprowadza do śmierci Ra. W 1996 roku Apofis przejmuje teren Ziemi i rok później po odkryciu zagrożenia wysyła na nią swoje statki. Działania Ziemi doprowadzają do osłabienia pozycji Apofisa wśród Władców Systemu. Ziemia kontaktuje się z pierwszymi sojusznikami. Przez Asgard zostaje nazwana mianem Piątej Rasy. Rewolucja w galaktyce zaczyna się na dobre. W kolejnych latach giną kolejni Władcy Systemu.
 

Sokar szykuje przewrót

 

Eliminacja dwóch głównych pogromców Sokara (zabicie Ra i osłabienie Apofisa) doprowadza do wzrostu jego potęgi. Możliwe, że zesłanie Apofisa na Delmak jest swoistą zemstą za swój własny los. Sokar gwałtownie rósł w siłę, szykując się do zniszczenia reszty Władców Systemu. W 1999 roku dochodzi jednak do zwrotu akcji i Apofis odzyskuje pozycję, przejmując flotę Sokara. W 2000 roku Apofis, po gwałtownym wzroście potęgi, ginie podczas próby zniszczenia bazy Tok’Ra.
 

Anubis wkracza na arenę

 

Anubis w nieznanych okolicznościach pojawia się na arenie tuż po śmierci Apofisa. Niecne plany Anubisa to zniszczenie Tolan, próba zniszczenia Ziemi, odzyskanie pozycji wśród Władców Systemu (wśród nowych Władców jest Baal, Bastet, Kali i Sobek), zniszczenie bazy Tok’Ra i ponownie dwukrotna próba zniszczenia Ziemi. Do tego dochodzi w 2002 roku próba zniszczenia przymierza Tok’Ra, Jaffa i Ziemi, a także sabotowanie coraz to bardziej postępującej rebelii Jaffa, w której główne skrzypce, chociaż trochę w tle, grają Teal’c i Bra’tac. W 2004 roku do naszej galaktyki wkraczają humanoidalne replikatory.
 

Wielkie starcie

 

Pojawienie się replikatorów spowodowało całkowite rozbicie imperium Goa’uldów. Większość Władców zostało zabitych, natomiast armie Jaffa stały się bezużyteczne dla fałszywych bogów, gdyż większość z Jaffa zaczęła dołączać do Piątej Kolumny – Narodu Wolnego Jaffa. Pod koniec 2004 roku dochodzi do finałowej bitwy nad Dakarą, w której ścierają się Replikatorzy, Goa’uldowie i trzecia strona z Tauri i Jaffa. Jaffa tworzą Wolny Naród Jaffa, Replikatorzy zostają pokonani, wśród Władców przetrwał tylko Baal. W kilka dni po tych wydarzeniach Anubis został zneutralizowany przez samą Omę Desalę.
 

Wynurzenie Atlantis

 

W 2004 roku z Ziemi wyrusza międzynarodowa ekspedycja pod dowództwem doktor Weir do miasta Atlantis. Miasto Atlantis z powodu małej ilości pozostałej energii ulega wynurzeniu. Podczas poszukiwania pomocy na Atozji zostają porwani ludzie z personelu wojskowego oraz grupa Atozjan. Podczas misji ratunkowej Wraith dowiadują się o istnieniu Ziemi (wielomilionowego siedliska ludzkiego pożywienia) i przebudzeniu Atlantis. Ci natychmiastowo się budzą, organizują żniwa i wyruszają w kierunku miasta z interwencją. W rok później dochodzi do oblężenia Atlantis i dzięki wsparciu z Ziemi z sukcesem udaje się powstrzymać kolejne fale ataku. By jednak uniknąć kilkuletniego oblężenia, Ziemianie pozorują zniszczenie miasta i Wraith odlatują, uważając że miasto Atlantis zostało zniszczone.
 

Ori odkrywają Avalon

 

W 2005 roku przez przypadkowy kontakt SGC z inną galaktyką Ori dowiadują się o życiu w tej części wszechświata, co jest dla nich idealnym materiałem na nowych wyznawców i coraz większą moc, by ostatecznie unicestwić Pradawnych. Jednocześnie Ori nie narażając się na bezpośredni konflikt, próbują grać według ich reguł.
 

Ukrycie Atlantis

 

Tymczasem w galaktyce Pegaza w wyniku przedwczesnego przebudzenia Wraith i zbyt małej ilości pożywienia w postaci ludzi dochodzi do konfliktów wewnętrznych. Tymczasem Ziemianie w ukrytym przed Wraith Atlantis prowadzą dalej swoją ekspedycję. Opracowują szczepionkę dla Wraith, która przemienia ich niemal zupełnie w człowieka. Nie powoduje jednak ona stałego efektu i dalsze działania Ziemi doprowadziły do tego, że Michael wraz sobie podobnymi zorganizował nową rosnącą w siłę grupę w galaktyce.
 

Pokonanie Ori

 

W 2007 roku do Galaktyki Mlecznej przybywa flota wyznawców Ori pod dowództwem Adri – człowieka specjalnie stworzonego przez Ori z ich całą wiedzą. Ziemianom udaje się przebudzić Merlina i stworzyć ostatecznie broń, która niszczy wszystkich Ori. Całą potęgę w parę miesięcy później przejmuje Adria, której udaje się ascendować. Ziemianie jednak w 2008 roku podczas misji do galaktyki Ori powstrzymują Adrię z pomocą Morgan la Fay. Ori zostają ostatecznie unicestwieni.
 

Aktywacja Replikatorów

 

W galaktyce Pegaza w 2006 roku ekspedycja Atlantis napotyka na kolonię Replikatorów. Ci są żadni zemsty na samych Pradawnych i mieście Atlantis, dlatego zarówno Ziemianie, jak i sami Pradawni, którzy na chwilę powrócili do miasta, weszli z nimi konflikt. Jeden z ataków prewencyjnych Ziemian wywołał kontrofensywę Replikatorów, która zmusiła Ziemian do odlotu miastem z okupowanej do tej pory planety. W celu pozyskania dodatkowych ZPM podczas przelotu drużyna Shepprada udaje się na planetę replikatorów. W wyniku tej misji doktor Weir zostaje pojmana przez Replikatorów, de facto ginąc w akcji, oraz aktywowany jest kod ataku na Wraith. W wyniku tego Replikatorzy rozpoczęli działania przeciwko Wraith.
 

Eliminacja zagrożeń

 

W 2007 roku nad Atlantis przejmuje władzę pułkownik Carter. W wyniku sprzymierzenia się z grupą Wraith pod przywództwem Todda udaje się pokonać Replikatorów, a pół roku później zniwelować zagrożenie ze strony Michaela – nowej frakcji powstałej z eksperymentów Ziemian na Wraith.
 

Ostatni Władca Systemu ginie

 

Już po 2006 roku, gdy większość Władców Systemu zostaje pokonanych w Drodze Mlecznej, coraz bardziej na sile przybierało Przymierze Lucjan. To zorganizowana grupa przemytników, która przejęła zasoby (głównie statki) po Władcach Systemu. W 2009 roku dopiero udaje się schwytać ostatniego z Władców Systemu – Baala. Przez trzy ostatnie lata udało mu się zwodzić Ziemian. Zostaje poddany egzekucji przez Tok’Ra, a w uroczystości tej uczestniczy samo SG-1.
 

Powrót Atlantis na Ziemię

 

W 2009 roku w galaktyce Pegaza jest relatywnie spokojnie. Pod koniec roku jeden ze statków Wraith wchodzi w posiadanie naładowanego ZPM i lokalizacji Ziemi, przez co stanowił zagrożenie dla Ziemi. Statek nawet dotarł na orbitę ziemską. W ostatniej chwili jednak, za pomocą napędu tunelowego, Atlantis przybywa na Ziemię i ochrania Ziemię przed atakiem. Atlantis ląduje na Ziemi na Oceanie Spokojnym.
 

Aktywacja dziewiątego szewronu

 

W 2010 roku ziemskiej placówce Ikar udaje się nawiązać połączenie za pomocą dziewiątego Szewronu i na statek trafiają Ziemianie. Cały czas o przejęciu Destiny myśli przymierze Lucjan oraz kilka innych ras z odległych galaktyk, w których to Destiny się teraz znajduje.

 

Strony: [1] [2]

Login:
Hasło: