Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Filmy

Film kinowy z 1994 r.

 

Autorstwa Dean Devlin'a i Roland'a Emmerich'a pod tytułem "Stargate" miał swoją premierę w USA 28 października 1994 roku.

To on zapoczątkował całą sagę Gwiezdnych Wrót przedstawiając nam po raz pierwszy urządzenie umożliwiające transport ludzi na inne planety rozmieszczone w całej galaktyce.

Atutem filmu był przede wszystkim ciekawy pomysł i wspaniałe efekty. Dystrybucją początkowo zajmował się Canal+, z czasem prawa zostały zakupione przez MGM (na którego zlecenie powstały potem dwa seriale - SG1 i Atlantis).

Wytykane często są pewne różnice w faktach pomiędzy serialem, a filmem. Jednym z nich jest na przykład to, że Abydos w filmie znajdowało się poza naszą galaktyką, w serialu jest to najbliższa planeta z wrotami w naszej galaktyce.

 


 

Stargate SG-1: Continuum

 

Scenariusz napisał Brad Wright, wyreżyserował Martin Wood. Film podejmuje samodzielny wątek związany z podróżami w czasie. Zdjęcia rozpoczęły się pod koniec maja 2007 roku. W okolicach 14 marca 2007 roku część zdjęć była kręcona przez tydzień w Laboratorium Marynarki Wojennej na Arktyce. W zdjęciach wzięła udział prawdziwa łódź podwodna Marynarki Wojennej SSN-757 (USS Alexandria). Jednym z ujęć było jej wynurzenie przez cienką warstwę lodu.
Spoilery mogą ulec zmianie, poniższy tekst jest własnym chronologicznym połączeniem informacji które wyciekły z procesu produkcyjnego. .


Historia

Gdy SG-1 próbuje dokonać egzekucji Baal’a – ostatniego Władcy Systemu – Teal’c i Vala w tajemniczy sposób znikają. SG-1 po powrocie na Ziemię ląduje na zamarzniętej łodzi w innej linii czasowej. Statek jest zalewany i Danielowi nie udaje się uciec. Sam i Mitchell odnajdują ubiór na mróz i udaje im się wydostać na powierzchnię. Zostają oni uratowani przez łódź podwodną. Tymczasem Daniel kończy z odmrożoną nogą. Jak O’Neill zostaje uratowany tego nie wiadomo.
Okazuje się że trafili na Ziemie na której potoczyła się zupełnie inaczej cała historia. Po pierwsze program Stargate został wymazany z historii. Jak się okaże to była sprawka Ba’al’a który poprzez przechwycenie w latach ’40 transportu wrót z Egiptu do Stanów Zjednoczonych rozbijając go na Arktyce pozbawił Ziemian wrót w teraźniejszości.
Drużyna próbuje przekonać władze o konieczności przywrócenia dawnej linii czasowej, ale bezskutecznie. Landry mówi im że “możecie liczyć na samych siebie i damy wam nową tożsamość i nowe życie”. Jednak mają oni żyć osobno i pracować w dziedzinach które nie pokrywają się z ich dotychczasowym zajęciem.
W pewnym momencie na orbicie Ziemi pojawiają się statki Goa’uld’ów pod dowództwem Baal’a, jego królowej Katesh (Vali) i pierwszego przybocznego – Teal’ca. SG-1 musi odnaleźć wrota i naprawić stan rzeczy zanim zostaną zniewoleni przez Goa’uld’ów. F-15 będą walczyć z gliderami. Oni odciągnęli złych co pozwoliło nam na wykonanie zadania. Podróżują przez kilka linii czasowych by to naprawić. O’Nell, Carter i Mitchell trafią między innymi do 1939 roku na Arktykę wchodząc w konflikt ze starym wrogiem o nowo odkryte wrota.
W filmie pojawi się Siler, Nirrti, Hammond.
Plan z hangarem w którym paczki zostały zniszczone przez “kawhoosh” wrót, oraz plan zdjęciowy ze zniszczonym przez pogodę jacht.

Continuum lepiej wykorzystuje powiązania SG-1 z wojskiem. Dwa F-15 stoją na lotnisku w Vancouver i będą nakręcone na potrzeby filmu.
Tok’Ra, O’Neill, Dużo Władców, mało Vali.

 


 

Stargate SG-1: The Ark of Truth

 

Spoilery mogą ulec zmianie, poniższy tekst jest własnym chronologicznym połączeniem informacji które wyciekły z procesu produkcyjnego ze sporym materiałem opisowym.

Historia

Pierwszą sceną prawdopodobnie będzie scena w której Alteranie chowają Arkę Prawdy i opuszczają swoją galaktykę miliony lat temu (scena podobna do tej z „Rising” w Atlantis). Następnie będzie też scena z helikopterem. Na zboczy góry Teal’c będzie stał blisko przy unoszącym się helikopterze.
Mąż Vali przetrwał wydarzenia z “Line in the Sand” i poddaje się Vali w nadziei zatrzymania krucjaty której wcześniej tak wiernie służył. Drużyna na pokładzie statku transportowego Goa’uld’ów udaje się na Dakare na której orbicie znajduje się statek Ori. Po obezwładnieniu kapłana pozostają bez możliwości pilotowania statkiem Ori. Tomin ostrzega ich że kolejny statek już niedługo przybędzie, przez co decydują się by porzucić statek nietknięty z zamiarem pozostawienia przy życiu całej jego załogi. Tomin ostrzega Vale o kolejnej fali statków mającej wkrótce przybyć przez Super wrota z głównym zadaniem inwazji na Ziemię.
Prawdopodobnie od tego czasu drużyna rozpoczyna poszukiwania tytułowej Arki Prawdy.
Arka pozwala na przekonanie danej osoby do prawdy i została stworzona przez Alteran jako jeden ze sposobów rozwiązania konfliktu z nurtem religijnym. Jednak wspólnie uznali że takiego pewnego rodzaju pranie mózgu nie jest etycznym rozwiązaniem tego problemu.
IOA deleguje swojego przedstawiciela – James’a Merek’a (grany przez Currie Graham) który zastępuje Richard’a Woolsey’a zajmującego się ekspedycją Atlantis. Jego celem jest przesłuchanie Tomin’a. Natychmiastowo po przybyciu podważa decyzję Mitchell’a o pozostawieniu w całości (niezniszczonego) statku Ori na orbicie Dakary. Zwraca uwagę że statek powinien był zostać wyeliminowany, ale Mitchell podkreśla że na pokładzie byli ludzie i zauważa że nikogo nie będą musieli zabijać jak już znajdą Arkę. Wtedy Merek przypomina Mitchell’owi i Landry’emu że SGC by nie istniało gdyby nie IOA i wychodzi na przesłuchanie Tomin’a.
Przesłuchanie odbywa się w mały pokoju i zza dwustronnej szyby obserwowane jest przez Vale, Mitchell’a i Teal’ca. Tomin mówi mu że już wszystko powiedział, ale Merek próbuje coś na nim wymusić wytykając to jak wiele niewinnych żyć odebrał gdy jeszcze sam uczestniczył w krucjacie. Tomin musi się zmagać z faktem że służył fałszywym bogom i Merek próbuje się upewnić w ten sposób że Tomin mówi prawdę i poznać więcej informacji na temat ewentualnej obrony prze atakiem.
Vala jest oburzona tym jak Merek traktuje Tomina. Do tego momentu traktowano go jak gościa, ale Merek zrobił z niego więźnia. Tomin chce wyruszyć wraz z Valą i jej drużyną by pomóc im w skontaktowaniu się z podziemiem przeciwnym Ori, a także pomóc w odnalezieniu miejsca o nazwie Ortus Mallum (prawdopodobnie lokalizacja Arki).
Daniel odkrywa że tytułowa Arka Prawdy może znajdować się w galaktyce Ori, dlatego SG-1 wyrusza do niej na pokładzie Odysei w ramach uprzedzenia ataku Ori. Tymczasem IOA ma własny plan i SG-1 musi w odległej galaktyce sprostać dwóm potężnym wrogom.
W filmie pojawią się Morgan Le Fay (Sarah Strange), Doci (Julian Sands), Adria i Administratora/Kapłana (Greg Anderson). Także będzie „coś” z Merlinem związane.
Daniel przewodzi poszukiwaniami arki ze względu na swoje doświadczenie, rola Vali jest istotna z powodu jej relacji z Adrią. Nieprzytomny lub ledwie przytomny Daniel w zielonej koszulce wojskowej jest ciągnięty przez 2 żołnierzy Ori. Zmartwiona Vala w zielonej koszulce wojskowej w celi wyglądająca na zewnątrz.
Z drugiej strony Mitchell i Carter zajmują się problemem jaki wywoła wewnętrzny wróg, który postanowił zająć się sprawami we własny sposób. Ktoś w niewłaściwy sposób wykorzysta Dziedzictwo Asgardu narażając całą galaktykę na katastrofę. To jest pewnie ten wewnętrzny wróg, którym prawdopodobnie jest IOA. Carter nawet sporo czasu zajmować się będzie Replikatorami i wielością innych wrogów.
Mitchel powie dowodząc lub współdowodząc Odyseją: „Maksymalna moc broni”, „W Arce skryty jest sposób zniszczenia Ori” „Już czas na całkowite wkroczenie”. Mitchell będzie uczestniczył w scenie w której będzie walczył z wieloma przeciwnikami.
Daniel będzie próbował przekonać Pradawnych bardziej wyzywająco, niż jak ostatnio ideologicznie. Tym razem zauważa że oni potrzebują nas, tak jak my, bo jak już nas zniszczą to zajmą się nimi. Pomagając więc nam pomagają samym sobie. Tym razem w filmie jest bardziej wyzywający. Pytając się “Czemu nic nie robicie i pozwalacie by zło rządziło”.
Daniel stoi przed drewnianą skrzynią (w której znajduje się zapewnie arka). Doci mówi: „Twój bóg cię już nie ocali.”

Scenariuszem i reżyserią zajął się Robert C. Cooper. Film ma zakończyć dwuroczny wątek Ori z serialu SG-1. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 15 kwietnia 2007 roku .
- Shanks nie ma za wiele możliwości grania z Browder’em. Tendencja ta utrzymuje się także w filmie, wynika to z wyraźnego podobieństwa między nimi.
- Idea filmu została przerobiona z materiału na cliffhanger i wątku który miał trwać cały 11 sezon SG-1.
- Teal’c powie: “Jeżeli sam nie możesz walczyć dla samego siebie, walcz dla innych którzy dzięki twoim działaniem zostaną uratowani”.

Login:
Hasło: