Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...


Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /public_html/gwrota.com/_config.php on line 4

Notice: Constant NL already defined in /public_html/gwrota.com/_config.php on line 5

Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /public_html/gwrota.com/_config.php on line 4

Notice: Constant NL already defined in /public_html/gwrota.com/_config.php on line 5

Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /public_html/gwrota.com/_config.php on line 4

Notice: Constant NL already defined in /public_html/gwrota.com/_config.php on line 5

Notice: Undefined index: https in /public_html/gwrota.com/class/cConfig.php on line 32

Notice: Undefined index: https in /public_html/gwrota.com/class/cConfig.php on line 34

Notice: Undefined index: tryb in /public_html/gwrota.com/class/cEncyklopedia.php on line 48

Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /public_html/gwrota.com/_config.php on line 4

Notice: Constant NL already defined in /public_html/gwrota.com/_config.php on line 5

Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /public_html/gwrota.com/_config.php on line 4

Notice: Constant NL already defined in /public_html/gwrota.com/_config.php on line 5

Notice: Undefined variable: txt in /public_html/gwrota.com/class/cEncyklopedia.php on line 270

/class/encyklopedia/image/hasla/250px-Thorstargate.jpgJeden z najbardziej potężnych sprzymierzeńców Ziemi, starożytny i życzliwi Asgardczyczy kontaktowali się z Tau`ri od jakiegoś czas. Chronili ludzi przed Goa’uld’ami przybierając postać nordyckich bogów na wielu planetach, łącznie z Cimmerią chronioną przez Młot Thora i K`Tau, bardziej zaawansowaną, lecz wciąż ze społeczeństwem mocno zagłębionym w nordycką wiarę.

Fizycznie Asgardczycy mają przeciętnie metr wzrostu, szary odcień skóry, małe, chudziutkie kończyny, duże głowy i czarne oczy – są uderzająco podobni do kosmitów z Roswell opisywanych przez świadków w historiach o uprowadzeniach przez UFO. Asgardczycy są niezdolni do mitozy (seksualnej reprodukcji) od tysięcy lat. Korzystają więc z klonowania które kieruje ich na ścieżkę zmierzającą do ich wyginięcia. Z tego powodu, włączając porwania ludzi z Ziemi, Asgardczycy podejmują drastyczne kroki, by zagwarantować przetrwanie gatunku.
Pomijając małą fizyczną posturę Asgardczyków, ich rozmiar nie ma związku z ich intelektem. Przeciwnie, skutecznie rozwinęli mnóstwo zaawansowanych technologii, które zahamowały rozrost Goa`ludów. Asgard posiada okręty wyposażone w hipernapęd pozwalający podróżować z jednej galaktyki do innej w ciągu kilku minut.

Asgardczycy ustanowili Traktat Ochrony Planet z Władcami Systemu, ochraniając takie planety jak Cimmeria, Ziemia i K`Tau przed inwazją. Goa`uld Anubis który zdobył dostęp do zaawansowanej technologii (w dużej mierze technologii Pradawnych przystosowanej do własnych potrzeb) zupełnie zignorował traktat i nieoficjalnie zerwał go atakując jeden z okrętów Asgardu i porywając Thor’a.
Spotkanie z pułkownikiem O`Neillem z Ziemi pozwoliło Asgard’owi do przyjęcia nowego spojrzenia na ludzi i ich roli w galaktyce. Przestudiowali bliżej ludzi i stwierdzili, że gatunek ten posiada wielki potencjał. Jednakże, O`Neill udowodnił Asgardowi, że ludzie są istotnie gotowi stać się częścią większego obrazu galaktyki, a Asgard od tego czasu uznał go za reprezentanta ludzkiej rasy.
Pomimo swych możliwości intelektualnych i potencjału obronnego Asgard nie był w stanie długo walczyć ze swoim największym wrogiem – Replikatorami. Wyczerpali wszystkie możliwe sposoby walki, stając się bardzo zależnymi od Tau`ri i przy niejednej okazji odpłacali się za próbę pokonania tego wroga.

Asgardczycy stali się dłużnikiem Ziemi i obiecali, że kiedy walka z Replikatorami dobiegnie końca, powierzą im swoje środki, pomagając raz na zawsze rozprawić się z Goa`uldami. Już zaczęli spełniać swoja obietnicę wyposażając Prometeusza w zaawansowane osłony i broń. Po odkryciu Atlantis zgodzili się pożyczyć nam Międzygalaktyczny Hipernapęd (tzw. II Klasy) w celu umożliwienia podróży Dedalem Atlantis-Ziemia.

Planeta: Halla, Othala, Orilla
Pierwsze pojawienie się: Thor`s Chariot

Kluczowe odcinki:

 • Thor`s Hammer (1x09) – SG-1 odkrywa Cimmerię, planetę chronioną przez Asgard gdzie napotykają holograficzne nagranie Thora – tym niemniej nie poznają go osobiście.

 • Thor`s Chariot (2x06) – Gdy SG-1 wraca na Cimmerię, Jackson i Carter kontaktują się z prawdziwym Thorem, który ratuje planetę przed Goa`uldem Heru-urem.

 • Fifth Race (2x15) – Biblioteka Pradawnych zostaje załadowana do umysłu O`Neilla doprowadzają do połączenia się za pośrednictwem Wrót ze światem spoza naszej galaktyki. Tam O`Neill spotyka się twarzą w twarz z Asgardem.

 • Fair Game (3x03) – Thor przewodzi negocjacjom pomiędzy Ziemią i Władcami Systemu, doprowadzając do włączenia Ziemi do Traktatu Ochrony Planet.

 • Point of View (3x06) – SG-1 pomaga S.G.C. w alternatywnym świecie skontaktować się z Asgardem, który ostatecznie ratuje Ziemię przed inwazja Apophisa.

 • Nemesis (3x22) – Potężny wróg Asgardu pojawia się, gdy Replikatory infekują statek Thora, kierując go na Ziemię usiłując rozprzestrzenić się tam. SG-1 musi zniszczyć statek, aby powstrzymać inwazję.

 • Small Victories (4x01) – Major Carter dołącza do Thora broniąc planetę Asgardu przed inwazją Replikatorów, ostatecznie dając mu nadzieję, że ich długa wojna nie zakończy się porażką.

 • Red Sky (5x05) – SG-1 odnajduje kolejną chronioną planetę – K`Tau i musi prosić Asgard o pomoc z powodu grożącego jej naturalnego kataklizmu. Asgard odmawia, twierdząc że byłoby to naruszenie traktatu.

 • Fail Safe (5x17) – Drużyna używa Hali Mądrości K`Tau by prosić Asgard o pomoc kiedy odkrywa meteor na kursie kolizyjnym z Ziemią – jednak bez skutku.

 • Revelations (5x22) – Asgard werbuje SG-1 do pomocy, by ratować jednego ze swoich naukowców ze świata oblężonego przez Goa`ulda, który pokonał Thora w bitwie i schwytał w niewolę.

 • Prometheus (6x11) – SG-1 jet opuszczona w głębokim kosmosie na pokładzie X-303, gdy Thor przybywa na Ziemie po ich pomoc aby ponownie ratować ojczysty świat przed Replikatorami.

 • Unnatural Selection (6x12) – Asgard werbuje SG-1 do pomocy przy schwytaniu teraz bardziej rozwinięte Replikatory w pułapkę, dając sobie tysiące lat na odkrycie jak je unicestwić.

 • Disclosure (6x17) – Thor przybywa na Ziemię, by pokonać operację wojskową dotyczącą programu Wrót i wyposażyć Prometeusza w asgardzkie osłony i broń jako podziękowanie za wysiłki SG-1.

 • Lost City, Part 1 (7x21) – Kiedy O`Neill ponownie ładuje wiedzę Pradawnych do swojego umysłu,S.G.C. raz jeszcze próbuje nawiązac kontakt z Asgardem, lecz bez rezultatu.

 • New Order, Part 1 (8x01) – Teal`c i Carter udają się do Othalli, galaktyki Asgardu, gdzie ten tworzy czarną dziurę, by spróbować zniszczyć Replikatory – bez sukcesu.

 • New Order, Part 2 (8x02) – Thor ocala O`Neilla przed wiedzą Pradawnych umieszczoną w jego umyśle i drużyna pomaga ocalić wkońcu świat Asgardu przed Replikatorami, dając Asgardowi potężną broń przeciwko ich technologicznym nieprzyjaciołom.

Tagi: Flota » Obcy » Planeta » Rasy » SG-1 » Tokra


Notice: Undefined property: autentyfikacja::$test_ok in /public_html/gwrota.com/admin/class/autentyfikacja_class.php on line 29

Notice: Undefined index: logon in /public_html/gwrota.com/class/konto_class.php on line 75

Notice: Undefined variable: enctype in /public_html/gwrota.com/admin/class/form_class.php on line 44

Notice: Undefined variable: ramka in /public_html/gwrota.com/admin/class/form_class.php on line 44

Notice: Undefined variable: name in /public_html/gwrota.com/admin/class/form_class.php on line 44

Notice: Undefined variable: klasa in /public_html/gwrota.com/admin/class/form_class.php on line 44

Notice: Undefined variable: tytul in /public_html/gwrota.com/admin/class/form_class.php on line 64

Notice: Undefined variable: klasa in /public_html/gwrota.com/admin/class/form_class.php on line 64

Notice: Undefined variable: styl in /public_html/gwrota.com/admin/class/form_class.php on line 64

Notice: Undefined variable: opisik in /public_html/gwrota.com/admin/class/form_class.php on line 64

Notice: Undefined property: form::$blad in /public_html/gwrota.com/admin/class/form_class.php on line 16
Login:

Notice: Undefined variable: klasa in /public_html/gwrota.com/admin/class/form_class.php on line 72

Notice: Undefined variable: styl in /public_html/gwrota.com/admin/class/form_class.php on line 72

Notice: Undefined variable: opisik in /public_html/gwrota.com/admin/class/form_class.php on line 72

Notice: Undefined property: form::$blad in /public_html/gwrota.com/admin/class/form_class.php on line 16
Hasło: