Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Dodatkowe

Kreskówka Infinity


"Stargate: Infinity" jest serialem animowanym opartym na świecie Stargate tworzonym pod skrzydłami MGM i DIC Entertainment. Po raz pierwszy pojawiła się we wrześniu 2002 roku. Jednakże scenarzyści i producenci SG1 oraz innych przyszłych projektów związanych ze Stargate nie współdziałają z twórcami Infinity. Według twórcy SG-1 Brad Wright'a seria animowana nie powinna być zaliczana do oficjalnego kanonu!
Wydarzenia w kreskówce odbywają się w 30 lat po pierwszy otwarciu wrót w SGC. Tajemnicze stworzenie o imieniu Draga zostaje odkryte w starożytnej egipskiej mumii. SGC chce odesłać je na rodzinną planetę, ale jest ono ścigane przez wrogą obcą rasę i łowców nagród na Ziemi. Drużyna jest prowadzona przez weterana Gus Bonner’a opiekującego się czteroma nastoletnimi kadetami z Akademii Stargate. Wraz z nimi bada nowe światy i odkrywa nowe kultury. Zostali niesłusznie oskarżeniu o zdradę i chowają się po wszechświecie wraz z Dragą.

Informacje o Infinity

 


 

Gra planszowa


Pod koniec roku 2003 została wydana przez "Fleet Games" gra planszowa oparta na serialu "Stargate: SG-1". Pozwala ona na symulację sprawowania kontroli przez gracza nad galaktyką za pomocą floty Goa'uld'ów Asgardu lub Ziemi. Istnieje możliwość wysyłania jednostek wojskowych, atakowania wrogich okrętów, zakładania baz, opanowywania kolejnych układów. Specjalne dodatki umożliwiają ochronę wrót przesłoną bądź też wysłanie przez tunel bomby nuklearnej. Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy z wiekiem powyżej 10 lat. W zestawie jest 840 "szczegółowych plastikowych reprezentacji statków, wrót i jednostek", pięć kostek, plansza i talia 50 kart.
Strona producenta: Fleet Games

 


 

Gra na komórkę


Firma SkyZone Entertaiment wypuściła pakiet gier akcji. Tak oto gra została opisana na oficjalnej stronie: "Wyzwaniem jest przechodzenie emocjonujących misji. Jako pułkownik O'Neill jesteś dowódcą drużyny SG-1. Od zaskakującego pojawienia się statki-matki Goa'uld'ów aż do starożytnych grobowców twoja drużyna musi stawić czoła żołnierzom "wężyków" i innych zagrożeń wszechświata. Możesz zostać wezwany do obrony wioski na Abydos, nawet Ziemi." Gra zawiera cztery scenariusze o różnym stopniu trudności: Porzucony, Niesprawność, Raj utracony, Klątwa Ateny
Recenzja gry

 


 

Książki


Wydawcą serii książek opartych na przygodach SG-1 jest Fandemonium z główną bazą w Londynie. Historie w nich przedstawione w zamierzeniu autorów mają być całkowicie zgodne z serialem. Jedna opowieść ma być odczuwana jak jeden dobry podwójny odcinek pełen akcji, przygody, mitologii i żartu jakiego znamy z SG-1. Oczywiście zawsze jak to książka, będzie istniał nacisk na myśli, uczucia i reakcje postaci. MGM też zależy na zgodności z serialem dlatego nadzoruje prace i w razie konieczności pyta producentów SG-1 o zgodność wydarzeń. Akcja opowieści zależy od wyboru autora, więc może to być dowolny rok z przygód SG1 nawet z czasów pobytu Jonas'a Quinn w zespole. Interakcja bohaterów ma zostać zachowana w duchu SG1, to się też tyczy uczuć między O'Neill i Carter które zostaną ograniczone do takiego stopnia jak ukazane jest to w serialu. Istnieje możliwość powrotu bohatera którego zginął, może nawet powstanie trylogia książek. Książki można kupić na terenie Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii i Południowej Afryki.

 

1. Próba ognia ("Trial by Fire")
Opis: Tyrens - są pobożnym ludem oddani kanońskiemu bóstwu - Meleq. Kiedy ich duchowy przywódca zostaje bestialsko zamordowany podczas misji pokoju proszą SG1 o pomoc w walce przeciwko swoim wrogom - Phrygian'om Początkowo niechętni do wtrącania się drużyna nie ma wyboru gdy pułkownik O'Neill zostaje uprowadzony. Jack wkrótce odkrywa że jego jedyną nadzieją ucieczki jest przyłączenie się do bezwzględnych Phrygian - jeśli tylko przeżyje ich barbarzyński rytuał akceptacji. Gdy major Carter, doktor Jackson i Teal'c gonią mu na ratunek, odkrywają że zostają w plątani w wojnę zmiennych sojuszy, gdzie prawda ma wiele odcieni, a także bez ich wiedzy dawny wróg SG-1 wychodzi z cienia.

 

2. Księżyc Poświęceń
Opis: W cztery dni po śmierci majora Kowalskiego, pułkownik JackO'Neill dowodzi nowo zawiązaną drużyną SG-1 podczas jej pierwszej misji przez wrota. Ich celem jest Chalcis, pokojowe społeczeństwo w sercu Konfederacji planet Helos. Ale Chalcis skrywa czarny sekret, który pakuje SG1 w krwawy chaos, zdrady i szaleństwa. Walcząc o ucieczkę z tego koszmaru, Dr Daniel Jackson i kapitan Samantha Carter zaczynają zdawać sobie sprawę że nie chodzi tylko o ich życie, ale także o sumienie. Tymczasem O'Neill i Teal'c za wszelką cenę chcą utrzymać drużynę razem, Daniel knuje desperacki plan, który po raz pierwszy sprawdzi wytrzymałość dopiero co zawiązanych więzi zaufania i przyjaźni w drużynie.

 

3. Sprawa honoru (“A Matter of Honor”)
Akcja dzieje się pięć lat po tym jak drużyna SG-10 utknęła na planecie w ciąganej przez czarną dziurę. SG-1 poznaje zaawansowaną i paranoiczną rasę Kinahhi która ma urządzenie Umożliwiające powrót drużyny Boyd’a. SG-1 prowadzą z nimi negocjacje pomimo niechęci Kinahhi do dzielenia się technologią i tym że są otoczeni przez okrutnego wroga.

 

4. Miasto Bogów ("City of the Gods")
Gdy kryształowa czaszka zostaje odkryta pod piramidą słońca w Meksyku wywołuje to katastrofalny łańcówch wydarzeń który wyrzuca SG-1 na umierający świat. Xalotcan jest brutalnym społeczeńśtwem, przepełnionym śmiercią i poświęceniem, gdzie bezwzględni bogowie Azteków rządają czci od strachliwej i łatwowiernej populacji. Jednak to ostatni z problemów pułkownika O'Neill'a. Wraz z chyleniem się Xalotcan ku upadkowi, Dr. Jackson namawia O'Neill by wypełnił słowa przepowiedni i poprowadził ludzi do zbawienia. ALe gdy sam świat się rozpada, można kogokolwiek uratować?

 

5. Cena honoru "The Cost of Honor" (sequel do "Sprawa honoru")
Po udaje misji zdobycia antygrawitacyjnej technologii Pradawnych, SG-1 wyrusza na ratunek drużynie SG-10 i majorowi Henry'emu Boyd'owi, którzy utknęli na krańcu czarnej dziury. Próba ratunku ma jednak nieprzewidziane konsekwencje które zmuszają SG-1 do konfrontacji wielkiego sekretu na rodzimej planecie Kinahhi.
Strona producenta: Fandemonium

 


 

Magazyn

 

Jesienią 2004 roku odbyła się premiera oficjalnego magazynu o Gwiezdnych Wrotach publikowanego przez "Titan Magazines" na licencji MGM (firma robi też magazyn Star Trek, Alias, Buffy the Vampire Slayer, Smallville i inne). Każdy numer zawiera wywiady z załogą i obsadą serialu, umieszczane są relacje z planu zdjęciowego, zamieszczane najnowsze informacje i projekty ze świata Stargate. Na rok wydawanych jest sześć numerów.
Strona producenta: Titan Magazines

 


 

Komiksy


Już od pewnego czasu ukazują się komiksy o przygodach SG-1 i Atlantis wydawane przez firmę "Avatar". Muszę jednak zwrócić uwagę że pomimo prób jak najwierniejszego osadzenia wydarzeń zgodnie z serialem, pojawia się wiele istotnych błędów i niezgodności. Oto tytuły komiksów które się już pojawiły: "Wydanie specjalne na konwencje", "P.O.W" (Jack O'Neill zostaje porwany przez Klorela w ciele Skary w trakcie trwania pierwszego seoznu), "Fall of Rome", "Aris Boch", "Daniel's Song".
Tytuły które pojawią się wkrótce: "Ra Reborn mini-series" (Ra powraca na Abydos), "Wraithfall"
Strona producenta: Avatar

 


 

Symulator SG-3000


W niemieckim mieście Bremen powstał nowoczesny park rozrywki pełen przeróżnych atrakcji wykorzystujący najnowsze technologie, które pozwolą odwiedzającemu jak najmocniej przeżyć zaprojektowany scenariusz zabawy. Jedną z atrakcji jest Stargate SG-3000 w której to można przeżyć niesamowitą przygodę przechodząc przez wrota i uczestniczyć w niesamowitym rajdzie przeciwko postaci Satrze. Strona internetowa parku zapewnia, że jest to przeżycie emocjonalne i wyskokowe, którego na Ziemi jeszcze nie widziano.
Strona parku: Space Center

Login:
Hasło: