Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Atlantis

Jak się zaczęło? 

Latem 2004 roku odbyła się premiera serialu „Stargate: Atlantis”, który był długo zapowiadanym następcą SG-1. W celu prowadzenia prac nad tym nowym projektem główny producent powierzył stery nad siódmym sezonem swojemu zastępcy. Okazało się jednak że nowy serial Atlantis wystartował w towarzystwie ósmego sezonu doświadczonego SG-1. 

 

O czy jest? 

Ogólne założenie jest podobne jak serialu SG-1 czyli mamy gwiezdne wrota przez której podróżuje kilkuosobowa drużyna na inne planety i by nie było jak na wycieczce krajoznawczej nękani są oni przez inną wrogą rasę. Dokładniej mówiąc Atlantis opowiada o przygodach ziemskiej ekspedycji, której udaje się dostać do zaginionego miasta zaginionej zaawansowanej cywilizacji Pradawnych. Okazało się, że tytułowa Atlantyda położona jest w dużej odległości od Ziemi i będzie to dla ekspedycji pod dowództwem doktor Weir podróż w jedną stronę (do czasu aż nie znajdą wystarczająco dużego źródła zasilania). Głównym celem międzynarodowej ekspedycji jest poznanie zarówno rasy Pradawnych jak i zdobywanie ich technologii. Łatwiej wykonują to drugie, a to dzięki temu że niektórzy z uczestników misji posiadają unikatowy gen umożliwiający kontrolę nad technologią Pradawnych. 

 

 

Ci źli…. 

Jednak życie ekspedycji Atlantis nie jest łatwe. Zagraża im szczególnie rasa Wraith, która raz pokonała i zmusiła do odwrotu Pradawnych z tej galaktyki. To z nimi drużyna Atlantis natknęła się na samym początku dzięki czemu rasa ta dowiedziała się o istnieniu Ziemi. Jako że Wraith w większości żyją w stanie hibernacji dowiadując się o istnieniu nowego ogromnego żerowiska (żywią się oni ludzką energią i dopóki) postanowili dotrzeć na Ziemie, a droga tam wiedzie przez Atlantis. Niebezpieczeństwa na Ziemian czyhają także ze strony innych nie przyjaznych ras z galaktyki jak Geni. Więc podczas poszukiwań źródła zasilania w postaci naładowanego ZPM, które umożliwiłoby powrót do domu załoga musi stawić czoła wielu przeciwieństwom losu. 

 

Nowi bohaterowie!

Dowództwo nad całą ekspedycją zostało powierzono wytrawnej w negocjacjach międzynarodowych doktor Weir. Główną drużyną dowodzi major Sheppard doświadczony pilot, który o ekspedycji dowiedział się przypadkowo podczas rutynowego lotu na Antarktydzie. W skład drużyny wchodzi doktor Rodney MacKey – genialny naukowiec ze swoistym temperamentem, porucznik Ford – młody wojskowy oficer wyspecjalizowany w fachu militarnym oraz Teyla – kobieta przewodząca rasie Athosianom którą spotykamy na pierwszej planecie badanej przez ekipę z Ziemi. W bazie można spotkać jeszcze kilku drugoplanowych bohaterów jak na przykład doktor Beckett który jest uznawany za głównego eksperta w dziedzinie medycyny na Atlantis, czy też doktor Zelenka – Czech dobrze znający się na technologii. 

 

Środowisko 

Serial podobnie jak SG-1 cechuje spora dawka akcji, efektów i wciągających historii. Elementem godnym pochwały są niesamowite efekty komputerowe wykonane dla odcinka „The Storm” przedstawiającego ogromną burzę zbliżającą się i szalejącą nad ogromnym miastem obcych wielkości Manhatanu pływającego po środku oceanu. W serialu nieustannie oprócz podróży przez wrota odbywają się podróże za pomocą statków które dzięki swojej niewielkiej wielkości mogą podróżować przez wrota. Także dla fanów SG-1 nowością będą nowe wrota w galaktyce Pegaza, które wyglądają nowocześniej. Symbole konstelacji gwiezdnych są podświetlane oraz istnieje możliwość wybierania współrzędnych z pokładu statków. 

 

Stargate trwa 

Serial "Atlantis" powstał na podstawie sukcesu SG-1 i (w moim przekonaniu) godnie kontynuuje serię Stargate. Jako całość pierwszy sezon przewyższył jakościowo sezon ósmy SG-1. Oglądalność pilotowego odcinka na Scf-fi Channel była ogromna, między innymi dzięki sporej promocji serialu w Ameryce. W Polsce… formalnie ten serial nie istnieje jak na razie. HBO zakończyło emisję sezonu siódmego SG-1, więc kto wie….

Login:
Hasło: